Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes kisfiam lenőtt nyelvve...

7 hetes kisfiam lenőtt nyelvvel született. Felvágták neki, de azóta se tud normálisan szopizni. Lehet, hogy nem vágták fel normálisan? Vagy berögződött neki az a rossz szopási technika?

Figyelt kérdés

Már a szülőszobán jelezték nekünk,hogy fel kell majd vágni a kis nyelvét.Amíg a kórházban voltunk (3 nap) minden áldott nap legalább 5x kértem a gyerekorvost,csecsemős nővért,hogy vigyék el a babát és vágják fel a nyelvét,mert nehezen tud szopizni.Mindig elutasítottak azzal,hogy de hát szopizik,nem?

Hazajövetel előtt fél órával vágták neki fel.De addigra már csupa víz -és vérhólyag volt a mellbimbóm,a pici meg óránként szopizott mert mindig éhes maradt.Hozzáteszem tejem az volt,csak nem tudta kiszívni normálisan.

Most 7 hetes,ott tartunk,hogy fejem a tejcit és cumisüvegből eszi,de azt is nehezen tudja bekapni.

Valaki járt már így?


2011. ápr. 27. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:

szia.

én szerintem beszéld meg ezt a védőnőddel.

nekem amúgy simán felvágták a nyelvét mert ő sem szopizott.

mondjuk soha nem is szopott vákummal született

azt mondták fáj a feje lehet azért nem szívja.én mindent megpróbáltam de semmi.. na mindegy.

szólj nyugodtan a védőnéninek :)

2011. ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ő egyszerűen nem tud, vagy lusta szopni. Lehet rossz a technikája, vagy túl sok a tej, vagy ki tudja. Próbáld meg kis kávéspohárból itatni. Nálunk ez megy, mert nem hajlandó elfogadni a cumisüveget.

A gyerekemnek a nyelve hegyéig ért a nyelvfék, hamar elfáradt a szopásban, de szopizott. Felvágás után sem volt semmi gond, csak hát jött a vére kicsit mikor szopott. Nem biztos, hogy csak a nyelve lehet a hibás.

2011. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!