Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Beperelhetem-e a kórházat...

Beperelhetem-e a kórházat gondatlanság miatt?

Figyelt kérdés

35.hétre született a kislányom, 3kg-val. Én mondtam, hogy a 35.héten vagyok (ez 1000 %, mert követve volt a ciklusom), azt mondták biztos el vagyok számolva, hát nagy a gyerek. Megszületett, elvitték a csecsemőosztályra, majd 1,5 órásan felkerült a PIC-re, mert oxigénhiányos állapot lépett fel nála, belilult az egész gyerek, nem kapott levegőt. Most 4 hónapos, és ennek a következményeivel szenvedünk, merev az egész bal oldala, a fejét is egy oldalra fordítja. Mikor kiengedtek a kórházból azt mondták nem kell neurológiai kontroll, a baba rendben van. Én vittem el önköltségen fejlődésneurológiára ahol mondták, hogy problémák vannak ebből kifolyólag, most Dévény terápiára járunk, ami nem 2 fillér. Ráadásul ő triplán rizikóbaba:

- koraszülöttség

- oxigénhiány

- lázas voltam a szülőszobán

Úgy gondolom, hogy ha nem így jár el a kórház, akkor most nincsenek ezek a problémák. Mennyi az esély arra, hogy sikerrel járok? Mit tegyek? Kihez forduljak?


2011. jún. 9. 13:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A betegjogi képviselővel beszélnék első körben.

Ahhoz, hogy jogos-e, sajnos nem tudok hozzászólni.

2011. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad, hogy szültél. Ezek szerint indított volt? És hogy mitől lett oxigénhiányos. Mert ezt kizárólagosan indokolja a koraszülőttség. Azt mondjuk nem értem miért nem csináltak kontrollt (ezt szinte biztos hogy támadhatod, viszont kérdés, hogy a kontrollal előrébb járnál-e). Mindenképp beszélni kellene egy ügyvéddel. A tanácsadó nem biztos, hogy elég is. Ha nincs esetleg rá pénzed, akkor a Bp-i bíróságon vannak ingyenesen tanácsadók. Ha nem is tudnak válaszolni rögtön, utánajárnak és úgy tájékoztatnak, vagy segítenek, hova tudsz fordulni. Tehát mindenképpen segítenek INGYEN, hogy hogyan tovább. Megírnád hogy melyik kórház volt?
2011. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami történt.

Az első válaszoló jól írta, de sajnos nem sok sikerrel kell számolnod.

Anyagilag, erkölcsileg nagyon megterhelő a pereskedés és nem szoktak az egyszerű földi halandók jól kijönni az ügyből, esetleg csak még több megaláztatást stb. kell szenvedni emiatt. Érdemes mérlegelni megéri-e.

Az a baj, hogy ebben az esetben meg tudják magukat védeni, mert nem egyszer fordul elő, hogy nagyobb súlyú koraszülöttet a sima újszülött osztályon hagynak, ráadásul ez a probléma, amit írtál időre született babánál is fennállhat (pl. az én kisfiamnál, aki a 38. hétre született 3 kg-mal és szinte ugyanezekkel a tünetekkel kerültünk Dévény tornára, pedig szülés közben végig jó volt a szívhangja (mégis valahogy ő is oxigénhiányos lett, valószínű ettől vannak-voltak a tünetei) és nem volt intenzíven sem, nem volt alkalmazkodási zavara az elején, 9/10-es Apgart kapott a szüléskor-tehát sajnos nem bizonyítható, hogy a koraszülöttség és a nem megfelelő ellátás a kiváltó ok nálatok.

Amúgy rendbe fog jönni a babád, ne aggódj és sok sikert kívánok, ha mégis pereskednél!

2011. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Császárral született, elfolyt a magzatvíz, vártak 26 (!!!) órát, akkor se volt semmi, nem tágultam, nem voltak fájások, és akkor császároztak meg. Elvileg 24 óránál többet nem szabad h megrepedt magzatburokkal legyen a baba.

9/10-es apgarral született ő is, de nem tartom kizártnak, hogy a nővérkék éppen valami brazil szappanoperát néztek miközben a gyerekem fuldoklott az osztályon...nem egyszer találtam őket a nővérszobában nézve a TV-t, és sokadik kérésemre jöttek ki, hogy segítsenek bármiben is.


Egyébként Jánosban volt.

2011. jún. 9. 14:28
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok. Én is 24-et hallottam, de többet én sem tudok. Utolsóval értek egyet. Ezekből amit leírtál, nem egyértelmű hogy hiba okozta a dolgot. Sajnos több dologtól függ a babádnak ez az állapota. Nekem is volt egy kis letapadás gyermekemnél (enyhe féloldaluság) pedig 3 óra alatt megszületett, semmi probléma nem volt. Nekem a dévényes azt mondta, hogy a túl hosszú szülés és sajna a túl rövid is okozhat ilyen problémát. Ha gondolod járj utána egy ügyvédnél, úgy te is jobban fel tudod dolgozni az esetet, ha meg azt mondja van értelme pereskedni, akkor meg azért.
2011. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ügyvéd, sokat látni a tv-ben, nem jut eszembe a neve, ő orvosi műhibákra szakosodott, több sérült gyerek szüleinek volt már az ügyvédje.

Szerintem hozzá kellene fordulnotok, legalább is én ezt tenném a helyedben. Ő talán meg tudja mondani, hogy van e esély megnyerni a pert.

Az a baj, hogy az orvostársadalom és az egészségügyben dolgozók között ilyen esetekben nagy az összetartás, nem fognak egymás ellen vallani, és ha nincs írásos nyoma annak, hogy mikor és hol lépett fel az oxigénhiányos állapot, akkor lehet, hogy nincs esélyed, sajnálom.

Én hosszan gondolkodtam a pereskedésen, az egyik lányom születési károsult lett, meg vagyok győződve, hogy egyértelműen orvosi mulasztás miatt lett értelmi és mozgássérült.

Lelkileg akkor még nem tudtam volna ezt a hercehurcát végigcsinálni. Mikor végre úgy döntöttem, hogy vágjunk bele, kifutottam az időből, eltelt 5 év, elévült az ügy. Akkor már nem lehet pert indítani.:(

2011. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
a zárójelentésben benne van, hogy a csecsemőosztályon lett cianotikus, és onnan került fel a PIC-re. A dévényes hölgy azt mondta, hogy valószínűleg a bal agyféltekén történt valami amitől oxigénhiányos lett, ezért gyengébb, feszesebb a bal oldala.
2011. jún. 9. 16:23
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
semmi esélyed nincs és ne is vágj bele, mert nem egy ember megjárta. Mégha találsz is ügyvédet, aki elvállalja, milliókba kerül a perköltség, amit nyugodt szívvel rád vernek. És kétséges, hogy jutsz e valamire. Ennél egyértelműbb esetekben sem értek el semmit.
2011. jún. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ábrahám László az ügyvéd neve:


[link]

2011. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

16.07-es vagyok.

Igen, őrá gondoltam, köszi!

2011. jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!