Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kedves anyukák! Mit szoktatok...

Kedves anyukák! Mit szoktatok tenni, hogyha a gyermek már a 20. figyelmeztetés és büntisarok, játékmegvonás stb. ellenére is tovább rosszalkodik?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasgattam itt, azt láttam, hogy nagyon két részre oszlik a vélemény, hogy semmiképp sem szabad odacsapni a gyerek popójára.


De van, aki szerint igen.


2011. jún. 17. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

én nem csaptam,de nem is figyelmeztettem soha 20-szor.annak semmi értelme. Második után ment a gyerek a szobájába. Ajtó becsuk.

Akkor jöttek ki,ha tudtak újra viselkedni. Ha 3 óra múlva,akkor 3óra múlva. Nem volt gond velük soha.

2011. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerencsés ember vagy.
2011. jún. 17. 14:06
 3/13 anonim ***** válasza:

Na,de berakod a szobába és kész. Mit nem tudsz ezen megoldani? De neked kell erősnek lenni és nem kiengedni, csak ha azt mondja, hogy normálisan tud viselkedni. ha nem szó nélkülmegy vissza.

Szerintem inkább te nem vagy elég konzekvens

2011. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sok mindent kipróbáltam már a gyermeknevelésben,sajnos előfordult már,hogy odacsaptam,abból tanulván,hogy a gyerek ebből sem tanulta meg,sőt méginkább dacos lett már jóideje tudatosan törekszem arra,hogy türelemmel,de ugyanakkor határozottan kezeljem az ilyen helyzeteket.A verést igyekszem teljesen elvetni,ha nagy ritkán egyet odacsapnék a popsijára,utánna nagyon haragszom magamra,mert nem ez a megoldás,ez csak az én tehetetlenségem!Eltanulja egyébként a gyerek azt ahogyan a szülő konflisktust kezel és ő is úgy hiszi így kell neki is majd ha valakire haragszik,vagy nem ért egyet vele.


KI kell emelni a helyzteből,tehát ha nem fogad szót ,akkor vagy a sarokba kell beálljon,vagy a szobájába menjen azért,hogy átgondolja és megnyugodjon.Próbálkozni lehet sok mindennel,ki kell tapasztalni mi válik be nála,mivel vehető leginkább rá az együttműködésre.

Ha túl fáradt esetleg,nagyon sok gyerek ilyenkor a legkezelhettelenebb,akkor ha ellenkezik is ,de le kell fektetni pihennie kell.


Egyébként rám azt mondják,hogy nem értik a türelmemet,mert ők ezt így nem bírnák,ők bizony ezért is,meg azért is ütnének.Az én gyerekem,az én felelősségem,persze minden szülő a legjobbat szeretné a gyerekének és a legjobb képességei által próbálja felkészíteni a majdani felnőtt életre a gyermekét.

2011. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én sem akarok odacsapni, pláne mióta láttam ahogy barátnőm kisfia rosszalkodott a múltkor, erre az anyja odament hozzá, hogy leállítsa, mire a gyerek elkezdte rugdosni. Ezért kapott a gyerek egyet a combjára, de elég nagy volt, mert még kb fél óra múltán is látszódott a 5 ujja nyoma a barátnőmnek...
2011. jún. 17. 14:16
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem vagy elég határozott ezért nem vesz komolyan.

Határozottan mondd el neki hogy rossz volt ezért most megbünteted azt is mondd el hogy miért és figyelmeztesd rá hogy a büntetés lejárta után kérjen elnézést.

2011. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha nincs 20 figyelmeztetés. Ez beláthatatlanul sok egy kicsinek: azt látja, hogy szólnak, de csinálhatja.

1. szólok, lehetőleg ötletet adok arra, hogy mi mást csináljon.

2. elmondom, hogy mi lesz a következménye, ha még egyszer megcsinálja.

3. életbe lép a következmény.

Ha visszatérő dolog, akkor rögön a másodikkal kezdem:D

Ha többedszeri, akkor van, hogy fiam rögtön a harmadik lépésre ugrik. Ilyenkor már jó úton vagyunk, hamarosan elmarad a dolog (lesz majd más)


Mi a következmény?

Ez attól függ mit csinál. Vmi azonnali (mert 2 éves, nagyobbnál nyilván lehet távolabbi dolog is). Pl. nem áll meg a sarkon, elveszem a motort. Dobálja a játékot, elrakjuk egy dobozba. (volt, hogy egyenesen a dobozba tette, azaz, dobni akarta, de már előtte eszébe jutott, hogy nem lehet) Bánt engem, kimegyek.

2011. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A legidegesítőbb az, ha kárt csinál, ráadásul szándékosan. Ilyen esetben elveritek a kezét?
2011. jún. 17. 16:23
 9/13 anonim ***** válasza:

én akkor sem.

Ilyen esetben a következményt provokálja. Ha mérges szoktál lenni olyankor, és esetleg veszekszek vele, akkor gondolj arra, lehet, hogy csak több figyelmet akar.


Ilyen esetben bevetem azt, hogy játék helyett az adott elrontott dolgot kell megvenni, megcsináltatni, stb.

Lehetőleg a káresemény előtt elmondom mindig ezt.

2011. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Büntetés mellet az is fontos hogy amikor jó megdicsérd foglalkoz vele, ha már a 20 bünti módszer se müködik a verés se fog, fontos a pozív megerősités.
2011. jún. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!