Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális dolog hogy 4,5 éves...

Normális dolog hogy 4,5 éves fiam folyton azt mondja hogy lány akar lenni?

Figyelt kérdés
Eddig is folyton lány szerepeket játszott a mesékből de ma konkrétan azt mondogatta hogy lány szeretne lenni, mert az sokkal érdekesebb és szeretné ha neki is születne kisbaba a hasából.Ez állandó téma a kiskutyája (játék) is lány és neki is kisbabája születik mindig. Ez mennyire normális dolog? Hogyan kezeljem? Hagyjam rá vagy próbáljam terelgetni hogy te fiú vagy..Ez már hónapok óta téma és nem múlik el. Egyébként autózik és fiús dolgok érdeklik. Bár elég szorongó és érzékeny gyerek. Mit csináljak. Volt már valaki hasonló helyzetben?
2011. jún. 21. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 3 éves lányom akar fiú lenni...biztos nincs rá jó hatással, hogy három fiútestvére van.. :)


Ebben a korban normális, hagyd rá, persze ha mondja, elmagyarázhatod neki, hogy dehát ő fiú, meg hogy miért jó mégis fiúnak lenni (pl. "erős leszel, mint apa"). De ne éreztesd vele, hogy ez gáz. Szépen ki fogja nőni.

2011. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Gyerekpszichológus tudna csak erre igazából érdemit mondani.
2011. jún. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig fiú akartam lenni oviban (mondjuk én viszonylag elég fiús is voltam), azóta eltelt jópár év, de ez még most sem változott. A szüleimet nem zavarta a dolog, nem vették komolyan. Ja, és nincs fiú testvérem (lány sincs).

Jó, persze nem ijesztgetni akarlak, lehet, hogy kinövi, csak azt akartam mondani ezzel, hogy néha nem véletlen ez az attitűd...

Ahogy a második mondta; pszichomókus.

2011. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Önmagából a leírásból kiindulva arra következtetek:

nem kell aggódni.


A nemi identitás nagyjából 6 évesen kezd stabilizálódni. Négy éves korig még az is felvetődik a legtöbb gyermekben, hogy megváltozhat a nemi szervük (a lányoknak fütyije nőhet szerintük, a fiúknak meg kasztrációs félelmeik vannak olykor, ami többnyire nem tudatos).


Az, hogy egy óvodás gyermek gyakran játszik a gondolattal, hogy ő másnemű, önmagában nem utal homoszexuális hajlamra egyébként, se biszexuálisra, még tudatilag rejtett (látens) módon sem.

2011. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nem szexuális orientáció kategória, utolsó.
2011. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Rengeteg ilyen van. Ne lepődj meg, ha mondjuk 20 év múlva Visual Keis lesz... de amúgy vannak kifejezetten jó előadók is köztük.
2011. jún. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
egyedül neveled?
2011. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én lány vagyok, de sokáig fiú szerettem volna lenni... 5-6 éves koromig rendszeresen hangoztattam ezt, de még alsós koromban is úgy voltam vele, hogy sokkal jobb lenne fiúnak lenni. Elég fiús lány voltam, gondolom azért, mert egy bátyám van és két fiú unokatesóm, akikkel nagyon sokat játszottam. Ha 3 fiú játszik egy lánnyal, ott bizony nem a Barbie baba kerül elő...:) Sőt, sokáig a bátyám kinőtt ruháit is hordtam.


Most 21 éves vagyok, nőies ruhákban járok, évek óta van barátom, és örülök, hogy lány lettem... szóval nyugi, egyszer csak kinövi! :D

2011. júl. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Én írtam, hogy gyereklélektanra szakosodott pszichológus tudna erre igazán érdemit mondani, komolyan nem értem, ezen mi nem tetszett egyeseknek, hogy lepontoztak a sárga földig... valószínűleg elég gyepes lehet az illető és biztos azt hiszi, hogy pszichológus a hülyéknek való, elég szomorú... Találgatni lehet, mert millió oka lehet, de az igazi okot akkor is csak szakember tudná kibogarászni. Valószínűleg arról van szó egyébként, hogy kialakulóban van a nemi orientációja és próbálgatja az ellenkező nem sajátosságait is.
2011. júl. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves utóbbi beíró: abban igazad van, hogy egy gyermekpszichológus képes erre reális választ adni, azonban szerintem azért pontozták le sokan azon beírásod (én speciel nem pontoztam azt, és amúgy meg jelenleg 67% az a válaszod, tehát kevesebben le, mint akik felpontozták, bár korábban lehet, hogy 50% alatt volt, nem tudom), tehát akik ellene szavaztak, valszeg azért, mert odatetted, hogy "CSAK". Ugyanis van még jó néhány szakma, melyek képviselői szintén alkalmasak hiteles választ adni a kérdésre.


Egyébként meg nekem az előző beírásod egy problémás icipicit, nem amit korábban írtál: mivel már elhangzott a meglátás, hasonló formában, történetesen tőlem. Nem nagy baj, én is ismétlek néha (véletlenül), bár jelenleg még csak egyetlen képernyőoldalnyi (vagy annyi sem) válasz érkezett itt, tehát nem lett volna nehéz végigolvasnod, mielőtt reagálsz. ;) Köszönöm figyelmedet apró megjegyzéseimre. :) Jó szándékból írom.

2011. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!