Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire normális, ha egy 19...

Mennyire normális, ha egy 19 éves lány élete szinte csak a buli körül forog? Mit tehet ilyenkor a szülő?

Figyelt kérdés

Tanul mellette, nem is rosszul. De néha aggasztó, hogy emellett csak a buli és a buli. A szülőknek persze. Nem is itt a városban, bár néha itt is, de szomszéd város, ország másik vége stb...

Komoly kapcsolat sincs, mert ő "ki akarja élni magát".

Mit tennétek szülőként?


2010. júl. 19. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Munkát kénne vállalnia egy átdolgozot nap után nem lesz kedve bulizni és meló közben összejöhetne egy kollégával.
2010. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
83%

szerintem ez teljesen normális

had élje az ő kis életét:)

majd megfogja unni

adig legyenek bulik,pasik laza élet. :D

majd később dolgozhat eleget.

2010. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

én is ezt csináltam 19 évesen, sőt,még utána is, egyetem alatt. azóta van egy diplomám, van jó munkám, az egyik buliban megismertem a férjem, van egy gyönyörű gyermekünk, és várandós vagyok a másodikkal.

ha nem most éli ki magát, akkor majd később fogja. rengeteg tiniként otthon ülős embert ismerek, akik most, 30 évesen tombolnak.

a bulizásnak most van itt az ideje, ha jól tanul pláne ne aggódj!

2010. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Bulizzon annak van itt az ideje, bár én is azt tettem volna lehet, hogy 32 évesen nem lennék ilyen savanyúkáposzta:-)
2010. júl. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Neki most az a dolga, hogy tanuljon, és ezt teljesíti szépen. Akkor miért nem járna neki kikapcsolódás?

Teljesen természetes, hogy 19 évesen mulatni akar. Ha mindezt felelősséggel teszi, pl. nem drogozik, nem vezet részegen/drogosan, és nem is ül ilyen autójába, ha védekezik a terhesség és a nemi betegségek ellen, akkor szerintem el kell fogadni, hogy ő most ilyen korszakában van.

Az sem baj szerintem, hogy 19 évesen még nincs komoly kapcsolata. Inkább örülni kéne, hogy később, érett fejjel megalapozottabban fog párt választani magának.

2010. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

És milyen jól teszi. Nekem is arról szólt 15-18 éves koromig, aztán 19 évesen megismertem a férjem és kiegyensúlyozott éltünk van, kiéltem magam már, nem vágyom bulizni meg pasizni meg inni mint a körülöttem lévő tombolo friss anyukák :O)

28 éves vagyok

2010. júl. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen én se akatam mást. ha meg jól tanul mellette....mi a gond?

most 30 éves vagyok, van férjem, egy másfél éves kislányom....nem járok bulizni.

2010. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól tanul, akkor nincs gond. Ezek szerint be tudja osztani az idejét úgy, hogy a munkára is jusson elég.


Írod, hogy "csak a buli és a buli"... igen, de a bulihoz sokminden hozzátartozik, nem csak a zene, tánc flörtölés. Gondolom a barátaival bulizik, így sokat vannak együtt, biztos sokat beszélgetnek is, komoly dolgokról is, erre nagy szükség van ebben az életkorban. Nagy élményt jelentenek a közös utazások (írtad, hogy az ország túlsó végébe is elmegy), pl. egy vonatozás pl., hatalmasakat lehet röhögni és beszélgetni. Szerintem az a lényeg neki, hogy együtt legyen a barátaival, és szerintem ezek a közös utak, bulik jobbak erre a célre, mint a chat meg az msn...


Ne aggódj, hogy nincs komoly kapcsolata. Most biztos megtapasztal sok dolgot, ha okosan és felelőségteljesen teszi, akkor legalább jobban fel lesz készülve egy "igazi" kapcsolatra... Több olyan ismerősöm van, aki sokévig együtt élt az első szerelmével, össze is házasodtak, és olyan 25 éves koruk körül/után kezdtek vágyazkozni a bulik, a flörtölés, az új ismeretségek után, és ott az örök kérdés: "mi lett volna, ha nem maradok meg az első csajomnál/pasimnál, lehet hogy sokkal jobbat találtam volna" (persze vannak nagyon jól működő, szintén első szerelemből született párkapcsolatok, szóval ne értsetek félre, nem szólom le őket!)


A lényeg, hogy ne drogozzon, ne rúgjon be úgy hogy a kórházban kössön ki, ne menjen bele kétes szexuális együttlétekbe, ne verje el a pénzeteket, és teljesítse az iskolai kötelezettségeit.

A többit majd kinövi.

2010. júl. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. Igaza van, ki kell élnie magát. Gondolom nem buta, és van olyan felelősségteljes, h. ne kerüljön bajba. Én is ezt csináltam ennyi idősen és ma 26 évesen van egy diplomám, és egy 8 hónapos kisfiam, akit imádunk a kedvesemmel. De ehhez kellett, h. kiéljem magam és már kihűlt fejjel kezdhessem el "felnőtt" életemet.
2010. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Még nem rég lett felnőtt még teljesen normális. Most élje ki magát ne 30 évesen 2 gyerekkel.
2010. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!