Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennétek egy hisztis...

Mit tennétek egy hisztis akaratos 2 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

A kisfiam most múlt el két éves és egyszerűen kezelhetetlen.Itthon csak a rosszat csinálja, mászik fel az ágyra onnan meg a szekrény tetejére,vagy épp a tv tetejétre, ugrál rohangál az ágyon és röhög közbe.Dobálja a játékait teljes erőből az üvegajtónak meg az üvegszekrénynek csapkodja az ajtókat.Ha rászólok meg se hallja, elterelni nem tudom a figyelmét más játékkal.A verés sem hatja meg,sőt röhög rajta, és nyújtja a kezét,hogy még kér.Egyszerűen fogalmam sincs mit lehetne vele csinálni.

Már annyi esése volt már volt olyan hét amikor 3 szor vitt be minket a mentő mert fejre esett vagy az oldalára, mert egyszerűen ebből sem tanul,hogy pl az ágyon nem ugrálunk és nem mászunk a szekrényre.Nagyon féltem a testi épségét és ahogy nő egyre erősebb és akaratosabb,nem bírok vele.

Segítsetek kérlek,adjatok tanácsot mit tegyek.


2011. jún. 24. 22:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2011. jún. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Húha, tényleg kis csibész:D

Valamilyen foglalkozást kell kitalálni valamit. Sok olyan játékot játszani vele, amiben sokat kell mozogni. Javítani kellene a koncentrációján és ha valami rosszat csinál, akkor megvonni tőle valamit. A verés nem használ. Biztonságossá kell tenni a szobáját, és ha valami rosszat csinál, akkor becsukod a szobájába, és elmondod neki, hogy mért kapja a büntit és elmondani neki, hogy addig ki nem jöhet, amíg bocsánatot nem kér, és megfogadja, hogy nem csinál többet ilyet. Szabályokat kell felállítani, amiknek a be nem tartása megvonással jár. Ha rossz, nem mehet le játszani a játszóra, nem nézheti meg a kedvenc meséjét, kedvenc játékát elveszed. Hosszú idő, de én ezt tenném.

2011. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a hisztinél az vált be, hogy bevittük a szobájába lehiggadni. Nem sokáig, max 2 perc. Bevittük, nyugodt hangon (bár volt, hogy már remegett a hangom az idegességtől, de nem emeltem meg) elmondtuk neki, hogy ha hisztizik, akkor ez a következmény. Az első két napban vért izzadtam, mert volt ott játék hajigálás, ágy rugdosás, ami a csövön kifér ordítás... Aztán mikor kihoztuk mindig megkértük, hogy most már viselkedjen szépen, ha nem, akkor megint megyünk a szobába. Ezt jó párszor el kellett játszani, már úgy éreztem, hogy felesleges, aztán a 3. napon mikor hisztizni kezdett leguggoltam hozzá, mondtam, hogy ha így folytatja megyünk a szobába, és láss csodát, abba hagyta. Sőt, azóta, ha mérgében falhoz vág egy játékot rám sandít, látja, hogy csóválom a fejem, huncutul elvigyorodik, odajön, és megsimogat, hogy Ő bizony nem rosszalkodott. De van, hogy csak kutyafuttában dob nekem egy puszit, hogy szent legyen a béke. :)

Nehéz nagyon végig csinálni, de érdemes, mert így nem kiabál az ember, nem nyúl drasztikus eszközökhöz, mégis eléri, hogy ne legyen állandó hiszti. Én a védőnőtől kaptam ezt a tanácsot, és mikor kérdeztem, hogy nem korai, hogy fogja egyáltalán érteni, elmondta, hogy bizony fogja. És azt is, hogy most kell elkezdeni megfogni, mert később még nehezebb lesz. És nekem nem voltak, ilyen komoly próbatételeim, mint Neked, én csak azzal küzdöttem, hogy ha a fejébe vett valamit (pl. zuhogó esőben, dörgés, villámlás közepette kimenni a kertbe), akkor addig hisztizett, amíg már én is a sírás határára jutottam. Meg falhoz vágta a játékait.

(Kisfiam júliusban lesz két éves)

2011. jún. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Jaj nehogy megverd. Inkább büntesd meg vedd el a kedvenc játékát vagy állísd a sarokba. Mondd el neki határozottan hogy amit csinál veszélyes és komoly baja eshet. Esetleg kérj szakembertől segítséget.
2011. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
Remélem hogy a három utolsó előttinek nincs gyereke mert nagyon sajnálnám őket. Hogy lehet megütni egy kicsi gyereket nem szégyellitek magatokat.
2011. jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%
Az a baj kedves utolsó válaszoló, hogy vagy provokálni akarnak, vagy (és ez a rosszabb!) még csak nem is szégyenlik, hogy ilyen aljas felfogásuk van! Nevelni kell a gyerekeket ez tény, de nem azzal, hogy visszaélek a testi fölényemmel, mert ez a legszánalmasabb dolog, amit egy ember elkövethet! Nálunk gyengébbet megütni (legyen az kisgyermek, nő, idős ember) a legnagyobb szegénységi bizonyítványt állítja ki az elkövetőről!
2011. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A verést megszokja, és tényleg csak röhögni fog rajta, tehát nincs értelme.
2011. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Légy határozott és azonal reagálj ha rosszat csinál 1-szer határozottan szólj rá "Ha nem fejezi be baj lesz"

ha nem érti felkapod és átbiszed a szobájába, az előszobába kirakod

hagy hogy ott egyedül hisztizen ne szólj hozzá, ne érintsd meg tégy úgy mint ha ott se lenne.

ha kijön a büntiből szó nélkül rakd vissza,

ha lenyugodott nyugotan, villágosan mond el mért kapot büntit.

2011. jún. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Szeresd nagyon hatalmas arc lehet :D:D:D:D Ha gondolod én szívesen foglalkozom vele.
2011. jún. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze nincs értelme verni, de van ilyen gyereketek???? Nekem van egy nagyon jó és egy nagyon rossz... ez van, bizony jár neki ha kell.

DE a kérdezőnek is válaszolnék, ha van annyi pénzed add be magán oviba, ha nincs, add be bölcsibe, lehet /és ne vedd zokon/ nem vagy neki már társaság... bocsánat. Kellenek neki új kihívások és ha beadod hazajön és Téged szeret nem a rosszaság megy majd.. és kitartás.

2011. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!