Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálnak a gyerekkel a...

Mit csinálnak a gyerekkel a Nevelési Tanácsadóban és a mozgásfejlesztőben első alkalommal?

Figyelt kérdés
Mindkét gyerekem problémás és mennünk kell. Tudja valaki, mire kell készülnöm? Gyerekeknek mit mondjak?
2011. okt. 25. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi különös. Játszanak velük és játékos feladatokat kapnak

ha kicsik. Mi 4 évesen voltunk. Főleg engem kérdeztek a szokásairól.

2011. okt. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a kicsi 1,5 éves, neki a járással van baja, a nagy meg 3, őt a nevtanba kell vinni, kirakták az óvodából
2011. okt. 25. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:

"kirakták az óvodából"


Mégis miért tehették ki :-O ?


Mi is jártunk nev. tan.-ba ,de én bizony nem hagytam kitenni magunkat az oviból,annak ellenére,hogy úgy éreztem,hogy nagyon szerették volna elérni az óvónők mindezt.

2011. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Két hétig járt és bepisilt, mondták, hogy akkor vigyem, ha szobatiszta. Nem fogad szót, nem tartja a szemkontaktust, nehéz vele kommunikálni, nem válaszol, ha kérdezzük, csak azzal foglalkozik, ami őt érdekli. A szokásairól és a játékról kérdeztek, elintézték azzal, hogy vigyem közösségbe. Játszóházba, ami 30 km-re van (nincs autóm) és fizetős, játszóra, amikor minden csupa víz és sár, szóval ennyit tudtak segíteni.

Egyébként meg nem hord pelenkát óvoda óta, éjjelre sem, de nem szól, ha pisilni kell, én figyelmeztetem, hogy el kellene már menni, akkor pisil.

2011. okt. 26. 13:20
 5/7 A kérdező kommentje:
A kicsit próbálták járatni de inkább csak ordított veszettül, de mondták, hogy fejlesztik, vigyük csak.
2011. okt. 26. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:

kikérdeznek a gyerek előéletéről. Terhesség, szülés, mozgás és beszédfejlődés, súlyosabb betegségek, szobatisztaság alakulása, otthoni szokások, napirend, mivel szeret játszani, ilyesmi.

Megfigyelik a gyerek spontán játékát, mozgását, megpróbálják irányított játékhelyzetbe bevonni, beszéltetni, rajzoltatni (kisóvodásnál ez firkálást is jelenhet), megnézik elfogadja-e a feladathelyzetet, rávehető-e utánzásra, és ha lehet, olyan feladatokat is csinálnak, amiből a gyerek képességeire lehet következtetni.

Valószínűleg több alkalom után készül csak írásos szakvélemény, amiből a szülő, az óvoda (ha ők utalták be a gyereket), és továbbutalás esetén a megfelelő bizottság kap példányt.

2011. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma voltunk, és ez mind nem volt. Ennyire összeszedetten nem kérdezgettek, inkább csak hogy mivel játszik, mennyit alszik, hogy haladunk a szobatisztasággal és figyelték a játékát. Annyi volt a tanács, hogy vigyük közösségbe. Ja persze, oviba nem járhat mert nem szobatiszta. Játszóteret meg játszóházat ajánlották. Játszótér tocsog az esőtől, játszóház meg 30 km-re van, pénzért, én meg buszozhatnék 2 gyerekkel.
2011. okt. 26. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!