Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Harapós gyerekkel mit tegyek...

Harapós gyerekkel mit tegyek (az én gyerekemet harapja meg másik . )?

Figyelt kérdés

Kislányom most kezdte az ovit, a csoportban van egy fiú, aki már 2x megharapta úgy a karját, hogy több napig véraláfutásos volt .... azt hittem kiverem a fogait a kiskölöknek, de tényleg, mit tehetek én az ügyben????

Az óvónők tudnak a problémáról, sajnos ilyen a gyerek, azzal "nyugtatnak", hogy ez ilyen korban és ilyenkor "normális", és kinövi, meg stb ... oké, oké, de a 30 gyerekből csak ő ilyen ... ??? És mi van ha nem növi ki, hányszor harapja még meg?? A kislányom így is elég nehezen jött bele az oviba, még most is csak délelőtt van ott, örülök, hogy már nem sír, erre egy ilyen kis csicska gyerek miatt azt mondja nem akar oviba menni, mert fáj ..... az eszem megáll .... az ovit, alkalmazottakat jól ismerem, nem lódítanak nekem, én nem is őket hibáztatom, hiszen az óvónő nem láthat 30 gyereke egyszerre .... a gyerek anyját láttam csak eddig, apját nem ismerem, de az anyja elég nulla egy nő, mint egy alvajáró, mintha nem is a földön lépkedne, bár látszik, hogy megvan mindenük, de olyan életunott pofája van a nőnek .... nekem érdemes volna vele beszélni?? vagy hagyjam az óvónőkre? nagyon lelkiismeretesek amúgy, tudnak a problémáról, de persze megoldani nem tudják .... mit tegyek??? rohadtul dühít ... ja és persze már én is beszéltem a kiskölökkel, nálam persze nagyon nyuszi, mintha nem is ő tette volna, ígérgeti, hogy többet nem fordul elő ... szóval???


2011. okt. 26. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Erre sajnos csak azt tudom írni,hogy a 19 hónapos fiam is nagyon harap.Pedig már kap a szájára érte.Sajnos semmi hatással.Meg fogom mondom a szemébe hogy nem szabad,ez fáj,stb...Semmi.A lányomat úgy megharapta a fenekén hát szívem szerint le sem írom én is mit csináltam volna...

Èn is rettentöen haraptam.....Emlékszem kaptam is érte.Még is.Nagyon remélem a fiam minnél elöbb kinövi ezt....A lányommal nem volt ilyen gondom.Ö harapott kapott érte abbahagyta.....

Most ne úgy értsetek,hogy verem a gyermekem mer az nem igaz.

2011. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Elsö vagyok...Egy ovodáskorú gyermek azért tudja,hogy mit csinál.Büntetni kell.Sarokba állítani,vagy valami hasonló....
2011. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem első körben próbálj megnyugodni! Minden közösségben van ilyen, és hidd el, nem csak ezzel a gyerekkel vannak problémák a 30 közül – csak szerencsére a lányodnak ezzel az eggyel van gondja (a többi másokat szekál).

Egyet biztosan tehetsz: mondd meg a lányodnak, hogy kerülje ezt a gyereket, ha pedig bántja, szóljon az óvónőnek.

Egyetértek az óvónőkkel, valószínűleg el fog múlni a harapósdi ennél a kisfiúnál is, tudom, hogy neked úgy tűnik, egy kis sátánfióka, de ő is egy kisgyerek, aki (ha jól értem) szintén most szokja a közösséget.

Bölcsődében volt hasonló szitum: szóltak a dadusok, hogy a gyerekem megharapott valakit. Tök rosszul voltam, természetesen mondtam neki, hogy ilyet nem szabad, és próbáltam rájönni, vajon honnan szedte ezt a szokást. Aztán kiderült, hogy van egy kislány a csoportban, aki folyton harap, nos, az én gyerekem tőle tanulta el. Szerencsére abbahagyta hamar.

Azt mondják egyébként, hogy a harapás, mint szokás sokszor onnan ered, hogy a szülők kedveskedve harapdálják a gyereket… ő meg gyerek, és nem érzi még, hogy mi a határ.

2011. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Oké megharapta a lányod, kétszer.

De kivernéd a fogait egy háromévesnek?

Meg lecsicskázod?

Nulla nő az anyja?

Hát tudod, kemény lehet a te gyerekednek lenni. Lehet nem véletlenül utálja a gyerek pont a tiedet, hacsak kicsit is rád ütött elég ellenszenves kölyök lehet. Nyilván nem véletlen, hogy őt pécézte ki magának ez a kis csicska.


Másrészt egyébként mert annyira az óvónők pártján állsz, az én fiamat egyszer karmolta meg egy kislány, elintézte az óvónő, ott a fülem hallatára rendezte el a szülőket és valóban többet nem bántott másokat a gyerek. Úgyhogy én az óvónőt kérném meg rendezze le a gyerek anyjával.

Illetve volt egy másik gyerek, akivel problémák voltak, ott is szólt a szülőknek vagy megfegyelmezik vagy mehet a gyerek a csoportból és idéntől valóban nem jár oda a kislány és azt mondták a gyerekek, hogy sok gond volt vele azért. Úgyhogy ha akarná az óvónő el tudná rendezni.

2011. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!