Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyerek veri a szüleit? Mit...

Gyerek veri a szüleit? Mit csinálnak ezek a szülők rosszul?

Figyelt kérdés

[link]


Én bizony rá-rácsapok a csemetémre, ha a tizedik "ne csináld"-ot sem akarja megérteni... Ugyanakkor rengeteg szeretet kap tőlem ,hiszen életem értelme.


De akik ilyen agresszívak, azoknál mit ronthattak el a szülők?


2011. júl. 16. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem amit a pszichológus is leír a cikkben. Ezeket a felnőtteket verték a szülei (v.színűleg), és ők nem akarnak ebbe a hibába esni, ergo a gyerekre rá sem csapnak, még véletlenül sem, ha máshogy nem tudják őket megfékezni. Ezért a gyereknek nincs "kapaszkodója", korlátja, és nem érzi magát biztonságban, fél a saját szüleivel lenni.


Hát az biztos, hogy a 70-es, 80-as években nem voltak ilyen gondok, mikor még a tanító néni is adhatott egy körmöst a gyereknek... a gyerek pedig nem rohant haza árulkodni, hanem csendben volt, hogy nehogy kiderüljön, rossz fát tett a tűzre... Ezen sok szülőnek el kéne gondolkodnia. Mármint a cikken.

2011. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyet értek az előttem íróval.Ezek mind elkényeztetett gyerekek,akiknek mindent megengednek a szüleik.
2011. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Azon az elven vagyok, hogy a gyerekeket nagy nagy szeretettel-türelemmel kell nevelni. De inkább egy időben odapaskolt fenékpacsi "nem szabad!" címszóval , mint pacsi nélküli ordítás, kiabálás. (ez a kettő együtt is járhat mondjuk.) Szóval nagyon nem szeretem a "képmutató" szülőket, hogy nekik soha nem szakad el a cérna, a nap 24 óráját végigmosolyogják, és acélidegeik vannak..Ha verekszik a gyerek, az valami "kiáltás", dac és igen, annak is a jele lehet hogy nincs korlátozva, ellenőrizve!
2011. júl. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Ezt a cikkben szereplő ELVÍRA ba@ta el amikor a gyereke először megütötte.Ahelyett,hogy csuklóból letörte volna a kezét,és tövestül kitépte volna a haját,megvárta a következő pofont.Hogy az ilyen esetek megtörténnek,ebben nagyrészt a szülő hibás.Nekem senki ne mondja,hogy egy jól nevelt gyerek csak úgy nekimegy az anyjának,vagy az apjának.
2011. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ezt is többféle dolog alkotja... Megpróbálok rövid lenni.


Egyik ok az, hogy a gyerekek nem biztos, hogy jó példát látnak. Ha az apa veri az anyát, akkor nekik ez lesz a természetes - mármint a verés -, mert mindig az a természetes, amit otthon lát az ember.


A másik ok az elkényeztetés. Néha azzal ad az ember a legtöbbet a gyerekének, ha nem ad meg neki mindent, csak azt, amire szüksége van, nem pedig azt, amit akar. Ha mindent megkap, nem szidják le, ha rosszat tesz, kialakul benne az az érzet, hogy mindent megtehetnek, és később is megmaradnak ennél. Azt képzeli, hogy ő a központ, mások életét is irányíthatni tudja, és befolyásolhatja ilyen módon, és ellentmond, mert nem ismeri a "nem" szót, és nem tudja, hogy vannak, amiket (most) nem lehet, nem szabad.


A másik, amikor nem törődnek a gyerekkel. Ez a mostani időkben sajnos egyre többet fordul elő, sok olyanról lehet hallani, hogy a szülő elhanyagolja, mert a mindennapi dolgokra koncentrál, vagy a gyerek váratlanul érkezett. Ha úgy nem törődnek vele, hogy hozzá sem szólnak, nem foglalkoznak vele, akkor így akarják felhívni magukra a figyelmet, ha meg a szülő mindent odaad neki, de csak azért, hogy hallgasson már el, oda jutunk, mint az 1. esetben.


A szigorú nevelés is okozhatja szerintem, mert ha a szülő túl szorosan fogja a gyereket, elképzelhető, hogy így akar bosszút állni... Meg lehet, hogy osztályban megélt traumákat, kiközösítést a hozzá legközelebb állókon akarja kiélni.


A TV-dologban én inkább az erőszakot hibáztatnám, mert akarattal és becsülettel azért meg lehet állni, hogy ne ütögetésben vezessék le az energiát.

2011. júl. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár, én például nem tapasztalom ezt a nagy nyolcvanas években bezzeget.. Hiszen kinyitom a Fejér megyei Hírlapot és naponta! de legalább hetente egyszer van, hogy 40 éves gyerek késeli meg 60 éves apját, vagy 60 éves testvér a 70 éves bátyját. Mindegyik korszakban megvolt ez.


Ezek elhanyagolt gyerekek, akik életükben pont ennyit kaptak a szüleiktől. És most kamatostól visszakapják.

A másik pedig az Elvira, hiszen verte a férje is, most a gyerekei- lehet, hogy egyébként egy alkoholista, aki kikészíti a családot, a gyerekek meg verik, hátha megjavul, felcserélődtek a szerepek-mert ez sem ritka ilyen családoknál, hogy egymás poharából kihörpintik a lét, illetve mazochista és ezt élvez valakinek vernie kell. De az biztos hogy szeret szenvedni. Nem kell sajnálni egy percig sem, felnőtt nő, aki saját maga így alakította a sorsát.

2011. júl. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ha már a cikk, a két gyerek közül az egyik 17 éves és nem jár iskolába-ergo maximum a 8 általánost fejezhette be, ennél többet semmiképp-de én ezt is kétlem. A másik sem jár iskolába, gondolom ugyanez. Hiszen különben dolgozna vagy iskolába járna

Úgyhogy egyébként is aluliskolázott emberekről van szó. Nyilván erre sem adott oly nagyon az anyjuk, iskolába járjanak, tanuljanak és vigyék valamire az életben.

Csak kipottyantotta a világba őket, aztán várta hogy felnőjenek, na hát olyanok is lettek.

2011. júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ilyen eseteknél az egész családot bevonják-e vizsgálatba? Jó lenne tudni, hogy vajon milyenek a szülők, hogyan nevelték a gyereket évtizedek alatt, és talán a környezet is érdekes lehet.
2011. júl. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy ilyenkor az egész családfát megvizsgálják,visszafelé,addig amíg tudják(vannak emlékek)és a családtagok viszonyát egymáshoz.Még az elhuny o papát is,hogy miben halt meg(nem öngyilkosság-e stb.)És még a tegnap született babához fűződő viszonyt is.
2011. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Kiskorában minden rá volt hagyva nem törődtek vele eleget nem nevelték.
2011. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!