Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálnak a nevelési...

Mit csinálnak a nevelési tanácsadóban a gyermekemmel?

Figyelt kérdés

6 éves kisfiammal küldtek el minket az óvodából!

Nem az az eget rengetö rossz gyerek,inkább úgy monadán eleven!Meg hát azt mondják hiperaktiv!

Kiváncsi lennénk más szülök tapasztalatára!


Köszönöm!!!!


2009. jún. 2. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónéni nem feltétlenül tudja azt megállapítani,hogy hiperaktív-e a gyereked,vagy sem.

Az más dolog,hogy nem tudja esetleg lekötni,vagy nem tud vele úgy foglalkozni,mint a többivel.Semmi ördöngősségre nem kell gondolni,felmérik a tudás-szintjét,és ha úgy látják,hogy szükséges,akkor foglalkozásokra kell járnotok,amit szerintem nagyon fog szeretni.

Nekünk is kellett járnunk,mert megkésett beszéd-fejlődésű volt a koraszülött fiam,de 5 hónap alatt behozta a 13 hónapos lemaradást,és most szó-fosása van.:):):)

Lehet tanácsolni fogják,hogy maradjon még egy évet az oviban,ami szintén csak jót fog tenni neki szerintem.Valószínűleg még nem iskolaérett.

2009. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a válaszodat!:)


Hát azt semiképp se szeretném ha maradna még egy évet,mert évvesztes plusz egy évet már én visszafogattam!Lehet evvel rontottam el,sokan azt mondják!Picinek állandó beteg volt ezért 5 évesen kezdte az ovit és igy szeptemberben kezdi a nagycsoportot és oktoberben már a 7-et tölti!

Lehet az volt a baj hogy "túlkorosan" beraktam a középsö csoportban az 5évesek közé?!

Nem tudom!:S

2009. jún. 2. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szia

elképzelhető,hogy nem találta a helyét,a saját korosztályát.a nev.tan.ba általában akkor küldik a gyerekeket,ha a pedagógus-ill a szülő nem tud megegyezni a beiskoláztatást illetően-pl egyik akarja,a másik nem ért egyet.persze minden esetben a szülő kompetenciája eldönteni-de a pedagógus,aki napi nagyon sok órát tölt vele-és ismeri jól,javasolhat.sajnos manapság nagyon sok gyerekre rámondják,h hiperaktiv-csak mert esetleg nem tudnak foglalkozni úgy vele-esetleg speciálisabb bánásmódot igényelne,amire nem képes az óvónő.érdemes utána olvasni mi is ez a hiperaktivitás-aztán kiderül,hogy tényleg az -e a kisfiú.ha csak eleven,az nem nagy baj-sok mozgásteret kell biztositani,lekötni őt,levezetni az energiáit-javaslok egy kűzdősportot,ami önfegyelemre is nevel.a hiperaktivitás jelentős figyelem-összpontositási zavarral is jár-te ilyenről nem irtál.

visszatérve a kérdésedre. a tanácsadóban gyakorlatilag u.olyan feladatokat csinálnak,mint az oviban-legalábbis gondolom-hiszen itt is feladatokat kell megoldani.ez egy fél napos meló,úgyhogy még hideg élelmet is vigyetek magatokkal.2 része szokott lenni.egy csoportos-amikor megnézik,hogy viselkednek közösségben,aztán egyénileg is elbeszélgetnek velük feladatokat oldanak meg.figyelnek sok mindent,hiszen az iskolaérettségnek nagyon sok kritériuma van.nem csak az,h okos a gyerek.pl.testi fejlettség probléma-megoldó képesség,monotónia tűrés,logikai képesség..stb

kicsit hosszúra sikerüt a válasz-de ha van még kérdés,akkor szivesen segitek,ha tudok

üdv egy óvónéni-és vannak feladatok,amiket otthon is el lehet végezni

2009. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!