Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyai csőd vagyok? Hogy...

Anyai csőd vagyok? Hogy hozhatnám helyre?

Figyelt kérdés
A gyerekem 22 hónapos és nem eszik darabosat. Kekszet, kenyeret igen, de például ha gyümölcsdarabok vannak a joghurtban öklendezni kezd. Tudom, hogy elrontottam. Mikor kicsi volt nem vezettem be időben a darabos ételt, mert azt hittem rágófog nélkül nem lesz jó. Tudom, hogy hiba volt. Szeretném helyrehozni, de nem tudom mit tehetnék. Van itt gyermekpszichológus? Vagy valaki hasonló problémával? Vagy bárki aki segíteni tud? Nagyon kétségbe vagyok esve :(
2011. júl. 18. 08:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
hasonló cipőben járok,jártam.Fiam 22 hónapos volt múlt héten,és két hete eszi a darabosat.azóta nincs turmix.előtte szintén nem ette a gyümi darabos joghurtot és a főtt kaját turmixolni kellett.minden nap előbb simán próbáltam adni,aztán ha kiköpte,leturmixoltam.egyik napról a másikra szépen elfogadta.így két hete rá sem néztem a turmixra.mondjuk ilyet,hogy rántott hús,nem eszi meg,meg a száraz kajákat nem szereti,de a szottyosabb kajákat simán megeszi.én a bölcsi miatt izgultam nagyon,mert szeptemberben kezdi,de szerencsére megoldódott.
2011. júl. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Próbálkozom én is, sajnos meg sem akarja kóstolni az ételeket :( Mindig főzök neki, ha olyan van külön. Úgy el vagyok keseredve, hogy így elrontottam.
2011. júl. 18. 09:10
 3/16 anonim ***** válasza:
kérd ki védőnőd tanácsát.
2011. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3%
ha kikopi vagd pofon
2011. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
első vagyok.nem biztos,hogy te rontottad el.persze én is okolom magamat,de ne keseredj el.előbb utóbb meg fogja enni.én sem hittem volna,hogy egyik napról a másikra megeszi.amikor jött a foga,akkor tényleg semmi darabost nem volt hajlandó megenni.ha nem jött,megette az apródarabost.olyanra csináltam,mint a darabos bébiétel.most megint jön a foga,de megeszi a darabost.neked is el fog jönni az idő,csak kitartóan minden nap próbálgasd
2011. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Próbálkozom vele és reménykedek. Minden nap odaültetem magam mellé az asztalhoz, de nagyon finnyagép. Még az olyan dolgokkal is amit egyszer már megevett. Nem olyan rég dinsztelt májat csináltam, láttam, hogy tetszik neki, megkínáltam és megevett egy egész tányérral...én meg ott ültem leesett állal. De ez tényleg olyan ritka. Azzal próbálkozom most, hogy úgy teszek mintha nem figyelném eszik-e, van hogy így megkóstol pár falatot. Úgy szeretném ha már el tudnám magyarázni neki mit miért egyen és miért finom :( Kár hogy egy 22 hónapost nem tudok észérvekkel meggyőzni
2011. júl. 18. 14:03
 7/16 anonim válasza:

Próbáld meg hátha mégis.

Azt próbáltad már, hogy vele együtt eszel és ugyanazt amit Ő? A barátnőmnek ez vált be:)

Sok siket

2011. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen utolsó ezt írtam is, hogy mindig vele együtt eszek és úgy teszek mintha nem figyelném. Ritkán megkóstolja, de csakis akkor ha nem figyelek, ha kínálom akkor már kiborul. És mit mondhatnék nekem se sok étvágyam van így...már 48 kiló vagyok, mert leülünk, én elkezdek enni, ő rosszabb esetben (és ez a gyakori) üvölt és tologatja el a kaját. :(
2011. júl. 18. 15:11
 9/16 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam. Pár hónapja egyszercsak elkezdte megenni a darabos ételeket, de csak azt, amit kézzel meg tud fogni, tehát semmi trutyit! Addig sokat turmixoltam neki! Mindent áttem, amit Te! Azt hittem, komolyan belenyomom a fejét a tányérba....de NYUGI!!!!

Sokat próbálkoztam, az első, amit megevett, roston halfilé (szálkamentes), alig füszerezve kukoricás rizzsel. Kézzel ette a falatokat sokáig, nemrég óta eszik villával. De az sem megy könnyen. Gyümölcsöt a mai napig csak pépes formában eszik!

Miután a halat megette, megette a csirkemellet is, stb...szép sorban. Most eszi meg végre a spagettit, felvágottakat, mini-szendvicsfalatokat sajttal, eddig rá sem nézett. Aztán mult héten mégis csak megkostolta a párizsit:) levest, főzeléket egyáltalán nem eszik, ez a következő kör lesz!

Gyere rá, melyik volt a kedvenc pépje., annak az alkotóival próbàlkozz! Engedd kézzel enni! Én rikoltozva tapsoltam minden falatnál, amit bekapott, és neki kellett az eltulzott biztatás! Kitartás! Csak ebédelj meg vele együtt, közben biztatsd!

Ami segitett nekünk, hogy bevittem a nappaliba enni mesedvd elé, akkor ugrásszerüen sok mindent megevett. Tudom, hogy nem jó, ha nem a kajára figyel, de én már mindent kipróbáltam, ugyhogy nem érdekelt!

2011. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy csőd, és nem rontottál el semmit.

nem gyerekpszichológus kell, hanem felnőtt.


Az én gyerekem megeszi a darabosat, de a gyümölcsjoghurtot simán visszahányja.

A kicsi is megeszi a darabosat, már három éves és egyszerűen nem érdekli az evés, képes egész nap nem enni és alig pár kaja van, amit megeszik. Az orvosnak mondtam múltkor, hogy olyan étvágytalan és azt kérdezte, miért volt valaha jó étvágyú? Na azóta, kicsit sem izgatom emiatt magam. Ő is mindig legyint, a védőnőm azt mondta vannak ilyen babák, egyszerűen soha nem lesz gourmant, mert nem érdekli, mikor annyi idős volt mint a tied, akkor az időt is sajnálta az evésre.

Nem izgatom magam, ha kér kaját kap. ha nem kér, nem kap. Nem könyörgök, nem csinálok ügyet. Háromszor szólok, gyere uzsonnázni, ha nem jön, akkor hagyom.

2011. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!