Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyai csőd vagyok? Hogy...

Anyai csőd vagyok? Hogy hozhatnám helyre?

Figyelt kérdés
A gyerekem 22 hónapos és nem eszik darabosat. Kekszet, kenyeret igen, de például ha gyümölcsdarabok vannak a joghurtban öklendezni kezd. Tudom, hogy elrontottam. Mikor kicsi volt nem vezettem be időben a darabos ételt, mert azt hittem rágófog nélkül nem lesz jó. Tudom, hogy hiba volt. Szeretném helyrehozni, de nem tudom mit tehetnék. Van itt gyermekpszichológus? Vagy valaki hasonló problémával? Vagy bárki aki segíteni tud? Nagyon kétségbe vagyok esve :(
2011. júl. 18. 08:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

17:22-es vagyok. A fiam egy érdekes eset, mert hol zabagép volt kicsinek is, hol alig evett. Én nem adtam fel! 8-10 hósan ugy fulladozott egy kicsi darabtól is, hogy minden etetésnél sírt, hol én , hol Ő, de inkább mindketten. Hiába akartam normális állagu ételt adni, nem tudta megenni! Ezt a gondod egy idegen doki nem fogja megoldani, csakis Te, az anyukája, aki nap mint nap eteted.

Először, mikor végre evett pár falat akármit, de tovább nem kellett, adtam rá vmi szokásos pépet. Aztán egyre jobban eltelt a normál étellel, igy maradt el a pép olyannyira, hogy mostmeg egyetlen főzrléket meg nem eszi!

2011. júl. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, némileg megnyugtató, hogy nem csak az én gyerekem ilyen finnyagép. Az a legdühítőbb az egészben, hogy ritkán ugyan, de képes normális kaját enni, akkor nem győzöm dicsérni, de csak óvatosan nehogy elijesszem. Tegnap anyukáméknál volt és nem vicc egy egész tányér zöldséges!! rizst!! evett meg hússal!! és nem vágtak át, még videóztak is. Én meg nem tudtam hogy elájuljak, vagy örüljek, végül inkább örültem. Ezért gondolom azt, hogy már pszichésen nem akar enni. :(

Azért próbálkozom.

2011. júl. 19. 09:18
 13/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, persze, hogy pszichés okai vannak, mert fizikailag alkalmasak arra, hogy rágjanak, nyeljenek. Sokkal többször vigye anyukád etetni hozzájuk ugy, hogy ott sem vagy! Ha egyszer működött, fog többször is! Az én fiam csam velem eszik, ezt meg sem mertem próbálni:)
2011. júl. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, mert nemrég itt volt a kishúgom, sütit sütöttünk, de mondtam nekik (a gyerek is az asztalnál ült), hogy addig nincs süti amíg nem vacsoráztak, és együtt ettek, amíg nem néztem oda. Amint odamentem a gyerek ellökte a kenyeret, és mikor megint eljöttem ismét kérte :(

Azért már ez alakul, mióta próbálok nem problémázni a dolgon. Nem könnyű, mert sokszor legszívesebben megtömném, csak, hogy legyen benne valami, vagy legalább kóstolja meg. De hősiesen ellenállok a késztetésnek.

Komolyan mondom néha azt érzem, hogy szeretném megverni olyan ideges vagyok. Persze ezt sem tenném meg soha, de azért ijesztő...

2011. júl. 20. 08:55
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen, ezért irtam, hogy néha szivesen belenyomnám a fejét a tànyérba....olyan indulatokat tud ez a nemevés kivàltani belőlem, hogy magam is igen elszégyeltem magam, ezért figyelek tudatosan az indulatom elfojtására....)
2011. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Azért némileg megnyugtató, hogy nem csak én kapok idegbajt az evés-témától. Tényleg kiborító, mikor már kb 1000. kajafajtát kínálom és ellöki a kezem hát fúúúú
2011. júl. 20. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!