Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » "Kakastaréj"/punkos frizura...

"Kakastaréj"/punkos frizura egy 9 évesnek?

Figyelt kérdés
A 9 éves fiam mostanában a barátjánál tölti ezeket a heteket, mert nem tudjuk megoldani másképp. A barátjának a szülei nagyon, talán túlzottan engedékenyek, pl. olyan filmeket is nézhet a gyerekük, amik inkább 12-14 éves kortól ajánlott. Nem szeretném, ha a barátja rossz irányba vinné a fiamat. Nem is tudom hogyan álljak ahhoz, hogy legutóbb úgy hoztuk el a barátjától a fiamat, hogy a barátjának a mintájára olyan kakastaréjban középen fel volt állítva a haja nem kevés zselével, ami szerintem káros. Most azt szeretné, hogy ezentúl én is vegyek neki hajzselét és ilyen frizurát szeretne hordani. Megengedjem neki 9 évesen, hogy így zselézze a haját?
2011. júl. 18. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Egyértelműen NEM! Még csak az kéne! Gyerek, és minden kéne neki, amit lát, de ez egyáltalán nem hasznos.
2011. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Biztos hogy nem engedném meg.
2011. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tudjátok máshogy megoldani akkor azt nem mondhatod meg a kisbarátnál mi hogy legyen, de otthon más. Ha otthon van, tartsa be az otthoni szabályokat.
2011. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem ez még nem a világ vége, ha nem állandóan ilyen fejjel akar mászkálni. 9 éves, szerintem pár héten belül kinövi (megunja) ezt is....
2011. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
én nyárra megengedném, azzal a kikötéssel, hogy csak iskolakezdésig lehet így. Addigra remélhetőleg megunja.
2011. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan mondd meg neki, hogy a kakastaréjba fésült haj, az újszülött osztályon "divat", az ő korában már nevetséges. Neked nem tetszik, és a hajának sem használ. De ha ő ragaszkodik hozzá, csinálja... Vegyél neki zselét, szórakozzon vele. Te meg kuncogj, nevetgélj, akárhányszor meglátod a frizuráját. Le fog szokni róla. Ha nem most, akkor nemsokára. Valójában semmi baja nem lesz tőle, ez egy játék a külsejével. Ennél vadabbak is vannak/lesznek, a zselé semmilyen maradandó elváltozást nem okoz.
2011. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha egy anya ironikusan kineveti a gyerekét, akkor az nagyon de nagyon gáz és szerintem az inkább okoz károsodást, csak nem a testében, hanem a lelkében.

Nemtudom melyik kakastaréjra gondolsz kérdező, de ha az a most divat kicsit felkunkorítom frizura, akkor azzal szerintem nincs gond, sőt! Ez nem a hamar felnövés velejárója sem jele, csak próbálja magát; ha egy kislány személyiségjáték miatt rúzsozza magát az is káros? Szerintem nem; kicsit túlfélted ezt a gyereket; nem punk koncertre megy, csak kicsit játszik. Majd kinövi; szerintem ez a kamasszá válás egyik pontja, de ennyi.

2011. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A te házadban a te szabályaid szerint kell a gyereknek élni. Ha valami nem tetszik, akkor mond meg, de szerintem sem jó ötlet a saját gyerekünket kinevetni.

Zárójelben jegyzem meg, itt az utcában az összes 8-10 éves gyereknek ilyen a haja a nyári szünetben. Ettől még semmi baja nem lesz egy gyereknek sem, nem mennek el rossz irányba. Csak követik a divatot, és próbálnak vagánynak kinézni. A lányoknál is vannak furcsa dolgok már ebben a korban, elhiheted. Én nyugodt szívvel vennék neki egy kis kiszerelésű hajzselét, hogy ossza be egész nyárra, mert többet nem veszek, akkor legalább nem önti a fejére az egészet. És kérd meg a barátja szüleit, hogy cenzúrázzák a gyerekek által nézett filmeket.

2011. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Engem a filmek jobban aggasztanának mint a hajzselé.

Arra mondhatnám, hogy bocsi, itthon nem, vagy csak egy-egy alkalommal lehet.

2011. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de hogy nevelted te azt a gyereket, hogy a haverjára jobban felnéz mint rád?


Mellesleg szerintem fogalmad sincs mit jelent az, ha valaki Punk.

2011. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!