Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítség! Ovistársát fojtogatj...

Segítség! Ovistársát fojtogatja a kisfiam (3.5 éves)! Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Az óvodában már másodszor fordult elő, hogy kisfiam (aki a korához képest nagyon erős, és nem tud bánni az erejével)fojtogatott egy másik kisgyereket. Édesanyám ment érte, látta is a nyomait a kisfiú nyakán. Az óvónéni éppen vigasztalta. Már másodszor fordult elő. Az első eset után komolyan elbeszélgettem a kisfiammal, úgy látszott megértette, hogy ezt tilos. Nem bántunk senkit. Apukájával szokott birkózni (akit sajnos a munkája miatt ritkán lát), és őt is fojtogatta. Természetesen közbeléptünk. Egyszerűen nem értem. Ma este megint beszélek vele. Nem akarom, hogy nagy baj legyen a végén. Mit tehetnék még????
2011. aug. 3. 19:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%
Gyermekpszichológus is van a világon...Pici korában veletek aludt, vagy külön?
2011. aug. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Szokott tévét nézni? Esetleg olyan meséket, amik még nem lennének teljesen neki valók? (Gondolok itt a "harcos" mesékre.) Láthat esetleg filmet, amiben erőszak van?


Az én fiam akkor kezdett vadabbul játszani (szintén 3 és fél éves), amikor engedtük neki, hogy néhány vadabb mesét is megnézzen. Aztán ezeket a meséket letiltottam, és pár hét alatt látványos változáson esett át.


Az ekkora legénykék sajnos még nem értik az erőszakot, legalábbis nem képesek megkülönböztetni a jogos védekezést a sima támadástól. Ha látnak egy mesét, ahol pl. a szuperhős lezúzza a főgonoszt, akkor nem képesek felfogni, hogy csak azért bántotta a hős a rosszat, hogy az ne árthasson másoknak. Csak azt értik meg belőle, hogy a szuperhős "harcol", és ezért ők is harcolni akarnak, bármikor, bárkivel.


Az otthoni birkózást is kicsit "tompítsátok", és azonnal állítsátok le a játékot, ha a gyerek "durvul". Ha mindezek ellenére sincsen változás, akkor lehet, hogy nem ártana felkeresni egy gyerekpszichológust. Jó esetben az oviban is kellene, hogy legyen egy...

2011. aug. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
51%

Ez nagyon durva,főleg hogy még a gyerek nyakán ott is maradt a helye...sürgősen csináljatok valamit,mielőtt valamelyik feldühödött szülő péppé nem veri a gyereket,mert olyan aki megtenné....

Pszichológust,komoly büntetést,tévé szabályozását,és mindennemü erőszakos játék kiiktatását javaslom! Ilyen gyerekeken sokat szokott segiteni ha valami sportban vezethetik le a fölös energiáikat,találjatok ki valamit! Ja,tudod mi jutott eszembe,nem tudom ő elég nagy e már hozzá,de egyszer a supernannyben volt hogy ilyen kisfiut harcmüvészetre irattak be,és mukodott a dolog,mert ott megtanulta kontrolálni az erejét,megtanulta hogy nem bántunk gyengébbet,meg senkit sem,és kiélhette magát az edzéseken!!

2011. aug. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mesét nem nagyon néz, amit szeret: Bogyó és Babóca, Thomas, Bob a mester ..... Ezekben még nem láttam erőszakot (persze én is megnézem néha, hogy tudjam, mi megy be a kis agyába)

Kiskorában külön aludt, de nem értem, számít ez?

Küzdősportot már megbeszéltem egy oktatóval, megmutatjuk neki, ott legalább kiengedheti az energiáját. De az is csak szeptemberben indul.

Komolyan elbeszélgettem vele, majdnem el is sírta magát a kis drágám. Remélem megértette.

Csak én nem értem a miértet, hiszen itthon semmi erőszakot nem lát, hall (híradót már 3 éve nem nézek).

2011. aug. 3. 21:47
 5/30 anonim ***** válasza:
Többet nem tehetsz. Napközben az óvónő van ott, neki kell közbeavatkoznia. Ha komoly problémát lát a gyereknél (nem tudja kezelni az indulatait, ok nélkül ront másokra, nem tudják leállítani a felnőttek sem vagy ilyesmi) biztosan szólni fog. De valószínűleg olyan ez nála, mint kisebbeknél a harapás. Egyszer kipróbálta, látta, vagy spontán rájött, és nagyon hatásosnak bizonyult a dolog. Most aztán alkalmazza.
2011. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Én azért nem akasztanék fel rögtön egy 3,5 évest sőt pszichológushoz sem vinném.

Hiszen honnan tudná, hogy ezzel súlyos sérüléseket okozhat illetve ez mit jelent valójában?

Semmi szándékosságot nem látok benne, inkább valóban az, hogy nem tudja mit csinál, és nem tudja felmérni az erejét.

kell gyakorolni vele, hogy meddig mehet el, hogy ne okozzon fájdalmat, akár birkózás során is. Sőt ha az apját is fojtogatja a legjobb, hogy elmagyarázd neki a szabályokat és az erejét próbálgathassa.

Szerintem van annyira okos, hogy megértse és ne csináljon ilyet többet.

2011. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

És még valami ilyen esetekben (bár nálunk ez nem fordult elő, hogy bántotta volna a játszópajtását), de más rosszaságot ő is csinált, reggel odahívtam az óvónőt és elmondtam az óvónőnek, miben maradtunk és az óvónő is elmondta neki miért helytelen a viselkedés. És ez nagy hatással volt rá.

Úgyhogy én bevonnám az óvónőket is, hiszen ők vannak vele egész nap.

2011. aug. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Nincs benne szándékosság, 6 éves korig ez elmondható minden gyermekre. Fontos elmagyarázni neki, ez tilos, megérti minden átlagos ovis, ha akkor zajlik a magyarázat, amikor megteszi. Ha máskor értetik meg vele, kétségbe eshet és azt hiheti, hogy ő rossz, holott nem létezik szándékosság hat éves kor alatt; nem csodálom, hogy majdnem elsírta magát a gyermek, amikor beszéltél vele, bár tudom, jó szándékkal tetted, kedves kérdező.
2011. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
64%
19.54.Ne mentsétek fel a gyereket azzal, hogy "6éves kor alatt nincs szándékosság", főleg, hogy nem első eset volt.(!!!)Ennyi idős korára egy gyereknek tudnia kell, hogy fájdalmat okozni nem szabad.Hogy meddig játék valami és mikortól durvaság, ez valahogy kódolva van az emberbe, és ennek minden alkalommal működnie kell.Feltéve, ha ki nem iktattuk olyan féléves kora előtt.Van az a szokás, hogy mindenkinek kényelmesebb, ha külön ágyban alszik a pici, sőt néha még külön szobában is.És a gyerek, ha nem is jelzi, de nem érzi magát biztonságban.Ennél már csak az a rosszabb, amikor jelzi, de továbbra sem kapja meg.(kap esetleg egy kis tápszert, vagy teát, oszt annyi.)Egy idő után már nem jelez, de nem azért, mert kialakult a biztonságérzete, hanem azért mert feladta, és a világot már nem is akarja megszólítani.Ezek a mélytudatban rögzülnek, és, amikor kikerül a világba, elkezdi "leverni" a sérelmeit.Innen ered a hiperaktivitás, az öntörvényűség, diszlexiák, és egyéb magatartászavarok.Jó pszichológus és itt a hangsúly a jón van ennyi idős korban talán még segíthet.
2011. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

3,5 és fél évesen még simán nem tudják kontrollálni a mérgüket, sőt még 6 évesen sem. Tanitani kell, és ha elszabadul a pokol, akkor érdemes megnézetni szerintem.

Lehet, sőt biztos, hogy tudják mi a jó és rossz, de betartani ekkora korban még nem képesek. Az jó, hogy érzi, hogy rosszat tett, hátha hatással is lesz a konroljára is. Sok sok beszélgetést igényelnek, de a durvább esetekben nehéz ezt kivárni ugye. Ebben a szituban a durvaság a baj, és nincs az embernek türelme, úgy érzi ideje, hogy hónapokig mondja neki. Határozottan is rá kell szólni, bünti is jöhet. Durvaságot ne mutassatok neki természetesen.

Én amikor valami gondunk volt, hogy nem akarták megérteni, olyat is csináltam, hogy este meséltem nekik saját történetet, és a szituációt beleépitettem más nevekkel, itt ott kicsit másképp, de ugyanaz süljön ki.

2011. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!