Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kakiprobléma. Hová forduljak?

Kakiprobléma. Hová forduljak?

Figyelt kérdés
kisfiam születése óta nehezen kakil... már most is 10 napja nem kakilt.. átlagosan 5 naponta szokott.. ezért a szobatisztasággal is gondok vannak, (3 éves)pisivel semmi gond, de a kaki, mivel fél tőle és fáj neki még mindig bugyiba megy... 1000 helyen voltunk már, de az orvosok annyit mondanak, ilyen a perisztaltikája..persze gyümölcsöt sem eszik, ez is gond, sem zöldségeket..biztos, hogy lassú az anyagcseréje, de nem eszik változatosan sem... próbálom 100 % gyümölcslevekkel pótolni a gyümölcsöket... kúpra sem kakil.. minden szájon át történő dologgal próbálkoztunk már, poci torna, szélcső, kúp... Milyen szakterülethez tartozik az ilyen jellegű probléma? Pszichológusnál is voltam, tanácsot kérni, de nem tudott segíteni... gasztroentológián próbálkozzam? Vagy hová fordulhatok szaksegítségért??
2011. aug. 6. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban nem tudok tanácsot adni, hogy hova fordulj-sajnos, de kipróbáltad a zabpejhet? Az én fiaimon mindig az segített,-semmi más. A zabpejhet leöntöd vízzel, úgy, hogy egy kicsit ellepje, s felforralod. Szilva lekvárral ízesítheted, csináld nagyon gusztusosra. az én fiaim imádják.Nagyon meghajt-de nem úgy mint a hashajtók.Aszalt gyümölcsöt is kipróbáltad? Mikor a szopiról átállt a rendes evésre, napokig nem kakilt. Teljesen kétségbe voltam esve. Még hőmérőztem is, az használt, de radikálisnak találtam, kipróbáltam mindent. S egyedül a zabpehej volt jó, fél óra múlva már hatott. Minden reggel azt ette, egy évig,legalább. A kicsinél is ezt használom. Ő kisbabaként 4-5 naponta kakilt. Mikor elkezdtem a hozzátáplálást, akkor rosszabb lett a helyzet, s jött Nála is a zabpehej. sütiként, desszertként tartják számon, úgyhogy imádják. :) Mikor főzöd cukrot is tehetsz bele, hogy finomabb legyen, bár én nem szoktam, de Te tudod a gyermeked ízlését.
2011. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A szorulás lelki eredete lehet-a megtartani való akarás, félelem az elvesztéstől. Nem lehet Nálatok otthon feszültség? A barátnőm gyerekénél akkor jött elő nagyon a szorulás-gond, (mivel depressziós volt a barátnőm), amikor súlyosbodott az állapota. A gyereke ezt megérezte, s így reagált. Ha a barátnőm lelke rendben volt, a gyerekkel sem volt gond. Szerintem a gyerek megérezte, hogy baj van-egészen baba korától kezdve-s félt, hogy elveszítheti az anyját. S bizonyos téren igaza is volt, mert ilyenkor az öngyilkosságot fontolgatta.
2011. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gasztroentologus?
2011. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves első!! Próbáltam, de nem ette meg... igaz régen, úgyhogy megpróbálom megint, hátha... De sajnos nagyon finnyás... Nincsenek nálunk gondok, normális, kiegyensúlyozott család vagyunk. Persze néha vannak szóváltások, de csak olyanok, mint bárhol. Nincs veszekedés, ilyesmi.. Én naponta elmondom és éreztetem vele, hogy nagyon szeretem... De ettől függetlenül biztos van ennek vmi lelki probléma jellegű oka..én arra tippelek, hogy mivel mindig fáj neki, így ameddig lehet, visszatartja, hogy minél ritkábban kelljen átélnie... Kedves utolsó! Igen ez a kérdésem, hogy a gasztroentológián székrekedéses problémákkal is foglalkoznak, vagy csak táplálkozási-evési zavarokkal.Persze a kettő összefügg, és nekünk, mint említettem, a táplálkozás is egyhangú.
2011. aug. 7. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Vagy a gyümölcsevésre, vagy a cukormentes gyümölcsléfogyasztásra (lehetőleg házilag, pl. turmixszal) mégis rászoktatnám, egyszerűen muszáj az alapvetően egészséges létezéshez a gyümölcs, DE CSAK MAGÁBAN, CSAK ÜRES GYOMORRA ÉS NYERSEN fogyasztva (így lúgosítja a szervezetet és ellátja természetes, emésztést segítő rostokkal; máskülönben megerjed, savasít és nehezíti az emésztést). A banán kerülendő, mert az székletfogó. Az alma ideális, kivéve a starking és hibridjei. Számos gyümölcsre a szervezet reakciója egyéni, tapasztaljátok ki, neki mi felel meg, mi hajtja meg.


HA MARJA A GYOMROT A GYÜMÖLCS, AKKOR ERJEDÉS GÁTLÓ FŰSZERT BELL BEVENNI, késhegynyit, esetleg többet,lehetőleg hígítás nélkül, elszopogatva, hogy ne tapadjon a torokra; nagyon hatásos a gyömbér gyökér por, még olcsóbb egy másik gyömbérfűszer: kurkuma (por) ; 5-10 perc alatt megszüntetik a savasságot, innentől a gyümölcs hatása áldásos!


Másik nagyon fontos dolog a vízfogyasztás: szintén üres gyomorra és magában kell bevinni a szervezetbe, különben rothasztja a más, éppen gyomorban levő ételt. Hiába fogyaszt valaki rengeteg más levet, MELLETTE , VAGY HELYETTE a víz akkor is alapvető, kisgyermeknek napi 7-8 dl minimum! (Kamasznak min. napi 1 liter, felnőttnek másfél.)


Semmi gond, ha csak apránként képes rá. Meg fogja szokni, muszáj kitartónak lenni ebben. Hasonlókon mentem át egész gyerekkoromban 20-22 éves koromig, de azóta sokat javult emésztésem a fentiek hozzászokásával és betartásával.


! ÓVATOSAN A KÍSÉRLETEKKEL: fontos kísérletezni, de egyszerre csak kis adagban! Pl. javasolta vki a zabkását. Nos, nekem csak fokozta a székrekedésemet, nagyobb mennyiségben meg pláne borzasztó kellemetlen volt! Szóval elsőre csak kevéssel próbálkozz és cukormentesen, sómentesen. A zab glutént tartalmaz, senkinek a szervezetésnek nem tesz jót a glutén, csak hát a felnőttek nagy részének a szervezete megbirkózik vele nagy nehezen, jó esetben tünetmentesen. A gyermeked székrekedését nagy mértékben okozhatja a gabona fogyasztás, ugyanis a legtöbb gabonaféle (rozs, búza, stb) gluténtartalmú, kivéve a rizs, de közülük csak a hántolatlan, azaz a barnarizs jöhet számításba, mivel a hántolt: hiánybetegséget okoz idővel. Áztatni kell min. 3 órára (van olyan gyártó, akitől vásárolt barnarizst 5-6 órán át is kellett áztatnom), 48 óra áztatás után se poshad meg, de az feleslegesen sok, majd fél óra alatt puhára fő. Kenyeret, kiflit, zsömlét, péksütit (gabonatermékeket) stb javaslom egy ideig -hetekre- mellőzni számára, később fokozatosan bevezetheted újra, teszteld, okoz-e gyermekednek jelentősebb problémát. (Hangsúlyozom: MINDENKNEK okoz problémát -kivéve a gluténmentesek-, de vannak, akiknek kevésbé, csak nem tudnak róla)

Gluténmentes gabona még, de legtöbben nem kedvelik: köles; az amarant is gluténmentes, de nagyon drága.

2011. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Kersztfiamnak voltak ilyen problémái.A bátyjám beült vele a wcbe kakilni, ő meg mellette a bilibe probálkozott,közben beszélgettek hogy oldja a gyerekben a feszültséget.Sikerült.Ő azért nem kakilt mert félt tőle,és mert undorodott tőle.

Próbáljátok ki hátha nektek is segit.

2011. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A székletével sztem nincs is gond,azért fáj neki mert több napig nem kakil.
2011. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nehezen kakil és keményet,mintha kavicsot kakilna olyan nagyot koppan sokszor a bilibe.Hát lehet,hogy az étrendjük miatt és a kevés folyadék miatt is ez a probléma,de ételallergia is okozhatja,főleg,ha mondjuk fáj is a hasa vagy puffad.Nálunk tejallergia gyanús lett,mert volt egy vérvétele,ahol magas volt az allergiára utaló érték.A gasztron tudnak valószínű segíteni.
2011. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kedvenc pudingja, turmixolj bele gyümölcsöt, pl barack, igy simán megeszi a fiam, natur gyümölcsöt sosem evett! Kedvenc étel? pl reszelt sajt alá bármit el tudok rejteni kicsi mennyiségben, pl karfiolt, kelkáposztát. De borsónyit, nem többet. De ha tiz kanállal megeszik belőle ebédre, elég, hogy jobb állagu legyen a kaki és ne féljen kinyomni! Laveolac szirup? Teába keverve meg nem mondod, hogy benne van! Ebédhez megitatom vele és délután gond nélkül kakil.

Psziché: rajzold le a kakiutat:) a kaki nagyon szeretne a wcbe pottyanva átúszni az óriáscsövön át a feneketlen kakatóig, hogy ottvigan uszkálhasson a kakahaverokkal....;) ezt le is rajzoltam! És ez a mese (fokozd, ahogy akarod) segitett elengedni a csodás nagy tóba, arra a vidám helyre a kakit...:) kitartás!

2011. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez a kakimese aranyos... :) Kipróbálom...
2011. aug. 11. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!