Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kihez forduljak, ha már 4....

Kihez forduljak, ha már 4. alkalommal veszem észre, hogy 13 éves fiam pénzt vesz el tőlem titokban? Voltam vele pszichiáternél, nev. Tanácsadóban, nem tudtak segíteni.

Figyelt kérdés

13 éves fiam immár 4. alkalommal vett el tőlem pénzt titokban.Már 1. alkalommal nagyon komolyan elbeszélgettem vele, mégis megtette újból. És úgy tagadja, hogy a szeme se rebben meg. Végül elárulja nagy nehezen az igazságot. Voltam vele pszichiáternél, nem tudott segíteni.

Kérem, aki tud, legyen kedves adjon tanácsot, hová forduljak segítségért.


2011. szept. 7. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem tiltani kéne, inkább kihozni a gyerekből a maximumot.

Magyarországon "kíválló" politikus lehetne belőle.

2011. szept. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Szomorúan olvasom milyen problémával küzdötök.

Dugd el a pénzt ha máskét nem megy és beszélgess el vele hosszasan,hogy az a megélhetésre kell,nincsenek feleslegeitek.


Az én kisfiam még csak 5 éves ,de már többször vett el egy-egy húszezrest,illetve legutóbb 145.000 Ft-ot dugott el a matraca alá.

A férjemmel tisztára kikészűltünk,hogy hová lett a pénz,rá is kérdeztünk,de nem vallotta be,majd megtaláltam a pénzt.


Nem tudtuk hogyan kellett volna lereagálnunk,mikor meglett a pénz,mert tartok tőle,hogy azon múlik,hogy a későbbiekben is meg meri e csinálni.


Óvodás koromban egyszer a nagymamám pénztárcájából osztást rendeztem az utcánkban a gyerekeknek,tele volt pénzzel én meg adtam mindenkinek.

Mikor a mamam megtudta szegény :-O !

Azóta becsületes vagyok,hozzá nem nyúlnéék más pénzéhez.

2011. szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
13 éves. Van havi vagy heti zsebpénze? Adj rendszeresen neki keveset, mindig ugyanakkor, hogy tudja, mikor számithat rá, kérdezd meg, mire kellett, gyűjt valamire? Valamire vágyik? Szerintem zsebpénz kell és nem veszi el magától többet.
2011. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

"13 éves. Van havi vagy heti zsebpénze? Adj rendszeresen neki keveset, mindig ugyanakkor, hogy tudja, mikor számithat rá, kérdezd meg, mire kellett, gyűjt valamire? Valamire vágyik? Szerintem zsebpénz kell és nem veszi el magától többet."


Szimpatikus,korrekt válasz!

2011. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Beszélgetés miért csinálja, természetesen elmagyarázni, hogy ez nem helyes és tudatosítani, ha kér, elmagyarázza mire kell, és egyetértetek vele, akkor kapni fog rá.

Valamint el lehet kezdeni megtanítani a pénz értékére, zsebpénzt ne csak úgy kapjon, hanem legyenek otthon feladatai, és azért mondjuk járhat a "díjazás" így látni fogja, hogy a pénz nemcsak úgy ingyen az ölünkbe hullik.

2011. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kérdésben az a legszomorúbb, hogy sem a pszichiáter, sem a nevelési tanácsadó nem tud segíteni. Ilyen dilettánsok lennének? VAgy valami sokkal komolyabb probléma van a gyerekkel?

Milyen egyébként a kapcsolatotok? Más módon is problémás gyerek? Milyen a baráti köre? Nem lehetséges, hogy rossz társaságba keveredett, és a társainak akar imponálni, azért lop? (Kell a pénz a közös programjaikhoz, cikinek érezné megmondani nekik, hogy nincs pénze, de közben meg tudja, hogy olyasmire költené, amire Te nem adnál neki pénzt? (pl. játékterem, cigi?)

2011. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

09:07 elég érdekesen tároljátok a pénzt, ha egy ovis hozzáfér egy köteghez, hogy a matraca alá gyömöszölje.

Kérdező, én a helyedben nagyon, nagyon komolyan venném ezt a problémát. Többféle ok miatt is. 13 éves korra, egy normális személyiségű gyerekbe már belenevelődik, hogy a lopás bűn. A pénzlopás még inkább az; az már nem a kamaszcsíny kategóriába tartozik, amikor az ember lenyúl néhány szál cigit otthonról.

Mindenek előtt azt KELL kiderítened, hogy miért lop meg a fiad, mire kell neki a pénz? Erre a helyzetre nem megoldás az, ha zsebpénzt adsz neki. Ha nincs zsebpénze és így "szerez" magának, az is elég abnormális helyzet. Normális körülmények között egy ekkora gyereknek már tudnia kell kérni. Tudnia kell azt mondani, hogy "Anya légy szíves adj x Ft-t, mert szükségem lenne xy dologra..."

De sajnos a kamaszkori pénzlopások mögött - manapság már - a legritkább esetben van az, hogy moziba, kólázni akar menni a haverokkal. Ha a fiad többször is vállalta a lebukással való megaláztatást, annak valami komoly oka van. És sajnos azt kell mondanom, hogy ez gyakran inkább tartozik a rendőrégre, mint a nevelési tanácsadóra, már a kora miatt is, hiszen 14 évesen már büntethetővé válik.

Nem tudom milyen gyakorisággal ismétlődtek ezek az esetek, és milyen összegekről van szó. (Nem mintha néhány száz forint ellopása bocsánatos bűn lenne egy gyerektől a szüleivel szemben.)

Az ember a saját gyerekéről persze mindig nehezen tételezi fel, hogy rossz úton jár, vagy abban bízik, hogy úgyis észrevenné, ha baj van.

A baráti társaságunkban volt egy angyalarcú alig 13 éves értelmes, jól tanuló kiskölyök, akit ilyen pénzlopáson kaptak a szülei. Lelkére beszéltek, szakemberhez vitték, zárták előle az értékeket.

És újra megtörtént. Az apja gyerekkori cimborája rendőr. Amikor meghallotta a történetet, a szeme sem rebbent, annyira mindennapos história. Azt javasolta, hogy a szülők vegyenek egy drogtesztet. Csak arra figyeljenek, hogy a gyerek a pisimintát olyan helységben "produkálja" ahol nincs vízcsap, mert már a 10 évesek(!!!!) is tudják, hogy a vizezett pisiből negatív eredményt lehet kreálni.

Megcsináltál, pozitív lett... Mindenkiben egy világ dőlt össze, de legalább szembesültek az igazsággal, és tudták, hogy mi a további feladat.

Nem kívánom, hogy ilyesmit élj át, vagy ezzel szembesülj. De ha nem jársz következetesen a végére, hogy mi a VALÓDI oka a pénzlopásnak, struccpolitikát folytatsz.

2011. szept. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
92%

Na jó nem kell mindjárt droghasználónak nézni nem dőlt össze a világ. 14 évesen én is volt hogy pénzt vettem ki a szüleim pénztárcájából, szembesítettek és utána már csak 1-2x tettem meg... Ha már megbeszéltétek szépen és még mindig tagadja vagy nem változik megmondhatod neki pl hogy ezentúl minden nap meg fogod számolni a pénzt és ha hiányzik valami büntetést kap. Te tudod milyen büntetés fájna neki legjobban... nem mehet el 7végén valahova vagy hasonló. Majd rájön hogy nem éri meg. Egyébként amikor ezt én csináltam, sosem drogokra vagy italra vagy hasonlóra kellett, a szüleim csak nem adtak soha elég pénzt arra, hogy sminket vegyek, vagy elmenjek heti 1x-2x pizzázni a társaságommal...vagy ha adtak akkor napokon át kellett könyörögni és könyörögni és egyszerűen nem érte meg. Ez persze nem jelenti hogy rendben volt mert nagyon is nem csak az okokat magyarázom. Minden megoldódott amikor ösztöndíjat kaptam meg munkákat vállalhattam. Amit meg kell értened az hogy a pénz szabadságot jelent egy tininek de még túl fiatal ahhoz hogy megkeresse, viszont te túl öreg vagy hogy megértsd miért érzi hogy fontos neki az amire kell. Azért meglep, hogy már pszihiáternél is járt és még mindig folytatja... ! Még egyszer nagyon fontos a szembesítés minden alkalommal és hogy mindig legyen következmény. Ha sok mást nem is ezt jól csinálták a szüleim velem.

24-L

2011. szept. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már beszélgetés sem használ akkor jöhet a büntetés :ne engedd sehova (barátokhoz ) vedd el telefonját és hogy értékelje a pénzt segítsen a ház köröl míg le nem dolgozza az összeget .
2011. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam is megtette annó.én is elbeszélgettem vele,bár ő nem is tagadta,és azt mondta kért volna de nem akakrt zavarni.mondatm neki,nem zavar,kérjen és én adok,de a lopást mindenhol büntetik.figyelem a pénzem és ha azt látom mégegyszer tűnik el a tárcámból,először is komoly büntit kap,másodszor elveszem a teljes zsebpénzét egy jó hosszú időre.soha többé nem tette.viszont én nem kiabáltam,nem voltam kiakadva,de éreztettem,hogy nem jó amit tett,most még nincs bünti de a következő az lesz.ha te legközelebb észreveszed kapjon komoly büntetést,szobafogság,zsebpénz megvonás,tv,videó kihozása számítógép megvonás stb.amivel érzed,hogy célt érsz el.azt viszont kérdez meg mire kell a pénz,mit nem tud megvenni ha kér.
2011. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!