Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Magának is barbár óvónői voltak?

Magának is barbár óvónői voltak?

Figyelt kérdés

A gyerek óvoda választásánál nem szeretném elkövetni azt a hibát, amit szüleim sikeresen megtettek annak idején. Esetleg ha Egerben tud valaki ajánlani azt megköszönném.


Egy apuka.


2011. aug. 14. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem teljesen civilizált óvónőim voltak, de kedves apuka, menjen le a játszótérre, menjen el bábszínházba, és olyan helyekre, ahol hasonló korú gyerekek a szüleivel vannak, és ott fog hallani ezer meg egy történetet az óvónőkről. Azok alapján döntsön!
2011. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is barbárok voltak. De igazából szerintem ha az embernek nem telik magán óvodára akkor annak is örülhet, ha egyáltalán bejut a gyerek óvodába, nemhogy még válogasson is az óvónők közt. Sajnos ez van. De nem kell félni hangot adni a dolgok ellen.
2011. aug. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves apuka! Bár nem emlékszem, hogy az óvónőim „barbárok” lettek volna, jelenleg, egy óvodás gyerek szülőjeként azt kell mondjam, elég változó színvonalúak az óvónők sajnos.

Viszont – és ez lehet Önnek jó és rossz hír is egyben – nálunk évente változtak az óvónők, akiket, anélkül, hogy a szülőknek szóltak volna, áthelyeztek/nyugdíjaztak/kirúgtak.

Így csak azzal tudom biztatni, hogy ha talál is egy jó óvónőt, lehet, hogy nem sokáig élvezheti, hogy gyermeke jó kezekben van.


Ha esetleg valamilyen alternatív pedagógiai módszert (pl. Waldorfot) követő óvodát választ, ott biztosabb lehet benne, hogy nem „dobálják” a pedagógusokat össze-vissza.

2011. aug. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

IGEN!

Minden tekintetben. Nem tudok jó óvodát Egerben (sőt máshol se), de biztos vagyok benne, hogy magánban jobb a színvonal, jobban figyelnek a gyerekre, és talán hajlandóak a létminimumot biztosítani (ehető kaja, tiszta evőeszközök, kulturált öltözési lehetőség). Szóval ha megengedheti magának, akkor szerintem egy próbát megér.


Off: Most már kötelező az óvoda, nem?

2011. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem.

De a kisfiam óvónőire sok jót nem tudok mondani én sem. Viszem is szeptembertől egy alapítványi oviba.

2011. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Nagyon tetszik a kérdés megfogalmazása, mert rávilágít a probléma lényegére. Nekem is gyermekevő zombi volt az ovónőm, át is mentem miatta magánoviba. Ha megengedhetik maguknak a magánt, akkor mindenképpen csak azt tudom ajánlani. Sokkal, de sokkal jobban bánnak ott a gyerekekkel. Sajnos nem ismerek Egerben ovikat, de azért remélem, a mérlegelésben tudtam segíteni valamennyit.


Üdvözlettel: Egy volt ovis

2011. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utáltam az óvodát. Hogy miért, arra már nem is emlékszem, de minden reggel sírva mentem. Gondolom az óvónőknek is lehet ebben szerepe.

Sajnos azonban az igaz, hogy annyira kevés az ovi, hogy az ember örülhet, ha egyáltalán bekerül, és nem válogathat.

Egert nem ismerem. Én falun lakom, nálunk csak egy óvoda van, de még örülhetünk. A lányom tavaly már elkezdte az ovit, de aztán abbahagytuk, mert az óvónő egy tragédia volt. Most 1 hete járunk, úgy néz ki, hogy jobb lesz. Csak reménykedem.

2011. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én pofátlan vagyok és tegezni foglak, de nem éredekel.

Ami a lényeg:A 81%os válaszoló tanácsát, aki 12:10-kor írt nehogy megfogadd. Valaki meglát egyedül kóborolni a játszótéren, akkor 3 perc múlva már börtönben fogsz ülni.

2011. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Gyerekkel kóboroljak? :D
2011. aug. 19. 23:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Akár.
2011. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!