Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek első terhessége és...

Akinek első terhessége és mindent meg kell vásárolnia, a babának és magának mennyire "saccolja" a végösszeget?

Figyelt kérdés
Mi magunknak spóroljuk ki senkitől nem kapunk semmit a kezdéshez összeírtam mindent sok mindent már meg is vettünk a végösszeg kb.250.000ft,(nem veszünk használtan szinte semmit)
2011. aug. 19. 19:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Én egy csomó mindent használtan vettem, nekünk se volt szinte egy darab segítségünk se. Én nem is számoltam ki, mert abszolút felesleges. Fogalmam sincs, hogy mennyibe volt, de szerintem egyáltalán nem volt sokba. Babakocsit, matracot az ágyba, lepedőket, textil pelenkákat, törölközőket és egy-két ruhadarabot, valamint babapiperét (olló, fésű stb) újonnan vettük-utóbbiakat teljesen feleslegesen-, a többit mind használtan. Kiságy, kád, ruhák nagy része. A babakocsi 63 ezer volt, és szerintem összesen nem került annyiba a többi, mint a babakocsi.
2011. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Nekünk mindent meg kell venni az utolsó pelenkáig, mivel nem volt régóta baba a családban. Nagyon sok mindent vettünk használtan, de teljesen tökéletes állapotban. A babakocsi, egy Philips avent szoptató készlet, és a babatextíliákon kívül, szinte tényleg mindent vaterán lőttem. Én 300 000-re tippeltem az elején, de most úgy látom nem áll meg annyinál. Mondjuk ebből 85 000 volt csak a multifunkciós babakocsi, és ezen felül 150 000-nél tartunk. Ami nincs még meg azok a babaápolási cikkek, pelenkák, gyógyszerek, kifogók, meg pár apróság. És még nem adtam hozzá az én gyógyszereim költségeit, ami min. 30 000 Ft. Az orvosi költségeket meg ne is firtassuk, az még 100 000 Ft.

Igazából olyan dolgokat is vettünk, ami nem létszükséglet, egy listából dolgoztam. Így is minimum 100 000 Ft-ot spóroltam avval, hogy használtan vettünk sok mindent. Minden együtt, ha újonnan lett volna közel 500 000 Ft szerintem, de ez orvosi költségekkel, mindennel cakli-pakli.

34h km

2011. aug. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Én az orvosi költségeket nem számoltam bele sem azt amit szülésnél adok sem azt amit rendelésenként,én csak a tárgyakra gondoltam,nekem ebbe 250000-be benne van a babaápolás a pelenka kezdéshez tényleg minden pedig nekünk is 70000volt a multifunkciós babakocsi,a kombi kiságy meg 39000,igaz hogy ruhákat mindig veszek ha meglátok valamit.Ha a szülést is beleszámolom meg az egész terhességet ruhákkal együtt akkor biztos van fél millió.
2011. aug. 19. 20:56
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek a tehetősebb réteg számai..


Ennél jóval alacsonyabb összegből össze lehet hozni mindent.

2011. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Nekünk kb. 300 ezer Ft-ba van az egész. Új babakocsi, kiságy, kellett venni komódot is, cumisüveg stb. Egyedül a kád lesz használt meg néhány ruha, amihez fillérekért jutottam az ebay-en.
2011. aug. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Most számoltam össze eddig 110000.-de a babakocsi még nincs benne. Ennyiből is meg lehet oldani.
2011. aug. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
500.000ft
2011. aug. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

kb. 450 ezer. Ebben az orvosi költség is benne van (hálapénz: 50ezer+ital)


Szinte mindent újonnan vettünk. Kivéve 1-2 ruhát, mert sikerült beszabadulni anno bababörzére és baromira élveztem :DD

Ott azt hiszem 25ezret költöttem ruhákra.

2011. aug. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

20.24 vagyok. Akkor orvosi és gyógyszer költségek nélkül szerintem a saccolt 300 000 Ft lesz a vége, hiába sok mindent használtan szereztünk be.

Tehetőseknek nem mondanám magunkat, messze nem keresünk 200-at ketten se havonta. Van félretett pénzünk, és ezt a babára szántuk, és a szülőktől is kapunk segítséget.

34h km

2011. aug. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Kb. 350.000 forint, és úgy hogy a ruhák használtak, még a kiságy is. Babakocsi csak az új.
2011. aug. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!