Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt olyan aki otthon magának...

Volt olyan aki otthon magának vágta el a varratokat? Hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy pár varratom, a doki azt mondta, hogy kipotyog, de ha zavar akkor vágjam el magamnak. De hol? A csomónál?
2011. aug. 20. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

:DD

szerintem te nem adtál neki hálapénzt! :D

2011. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A felszívódó potyog ki magától.

Már szültem, de ott lent nem tudnám elvágni magamnak, mert nem látok oda rendesen:)

Viszont, amikor a lábaimról több helyen levettek anyajegyet, akkor a varratokat magamnak szedtem ki. A doki ismerősünk, adott szikét, hogy szedjem ki magamnak x idő múlva, mert akkor ő nem lesz Magyarországon. Megcsináltam. Elvágtam a cérnát a csomó mellett és szépen kihúztam a varratot. Nem fájt.

2011. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én egyszer körömvágóollóval szedtem ki apukám fejéből a varratot xD
2011. aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! De, de adtam neki jócskán :) Csak mivel ezek is felszívódóak, azt mondta nem kell kiszedni, csak ha zavar. Én mégegyszer nem fizetek 5000ft-ot csak azért, hogy elcsippentse, amit itthon a párom is meg tud tenni ingyen.
2011. aug. 20. 16:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Én jódarabig éreztem mosakodás közben, h még ott vannak. Sose nyúltam volna hozzá magamnak, és a páromnak se engedtem volna, pedig bízom benne. Azért van az ott tovább, mert szükség van rá. Idő kell a sebnek, h begyógyuljon. Ha hamarabb kiszeded, lehet, h szétnyílik a seb. Ami kívülre esik a bőrön, az úgyis lepotyog magától.

A macskánk hasán volt felszívódó varrat. Egy darab görcs hetek múlva se akart eltűnni róla. Megkapirgáltam óvatosan, és láttam, h mozog. Megfogtam, és szépen kilehetett húzni. Vagy 2centi hosszú volt még.

Szerintem ollóval ne állj neki, csak azokat szedjétek ki kézzel otthon, ami a 6hét után sem tűnik el. De egyébként meg 6hetes kontrollra úgyis kell menni, ott meg nem kell külön fizetni, h kiszedje a maradékot.

2011. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

El nem vágtam, de egyet kihúztam. Feloldódott ugyanis a csomónál, de szinte az egész a bőröm alatt volt. Fogtam egy tükröt, és kihúztam. :)

Próbáltam egy másikat is, de azt el kellett volna csípni, azt meg nem mertem.

2011. aug. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem kontrollra sem kell mennem, mert balesetem volt és a szeméremajkamat varrták össze. A gátamból anno egy hét alatt kipotyogott, ez pedig 3 hete történt.
2011. aug. 20. 22:29
 8/8 anonim ***** válasza:

A gátból nem a doki szedi ki mielőtt hazaengednek a kórházból? Vagy ez csak nálam volt így? Felszívódóst csak belülre tett. Én még 3hét után így se nyúlnék hozzá. Talán ha azt érzed, h már tuti lekellett volna esnie, és mozog. De te tudod.

Azt mondjuk nem értem, h miért ne kéne kontrollra menni, hisz mégiscsak egy varrást csináltak. Én biztos megmutatnám. Én. Biztos, ami biztos. Amúgy szerintem a kontrollért nem szoktak pénzt kérni. (de nem tudom.)

Hmmm... a kutyánkból asszem 10nap után szedték ki a nem felszívódós varratokat, ingyen. (Szemölcsös volt, így sok pici varrata lett, mégse került semmibe. Pedig az állatorvosok ott húznak le anyagilag, ahol csak tudnak.)

2011. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!