Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív fiam vajon csak a...

Hiperaktív fiam vajon csak a rengeteg mozgáslehetőségnek, kevesebb megkötöttségnek köszönhetően volt könnyen kezelhetőbb nyáron, mint előtte, vagy lehet, hogy az iskolában is pozitív változást tapasztal a tanítónéni?

Figyelt kérdés

Már-már elbizakodnék...de nem tudom tehetem e,már előre félek az újabb iskolaévtől :-/ .

Ahoz képest amilyen például tavaly télen volt,most egy angyal lett,persze lehet csak azért,mert biztosítottam neki jó és tartalmas programokat,rengeteg figyelmet,szeretetet kapott és rengeteget mozoghatott.


2011. aug. 23. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy volt egy nyugis nyaratok. A gyereknek és a családnak is sokat jelenthetett, az tanév feszültségeit, konfliktusait könnyebb lesz elviselni ezek után.

A lehetőségekhez képest próbálhatsz a nyáron bevált dolgok közül megtartani néhányat a tanévben is.

2011. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Akkor tehát csak a kevesebb kötöttség és sok pozitív élmény hatása lehetett...:-( ,hú ,hogy én már mennyire félek a mindennapos iskolai panaszkodásoktól,hogy megint felállt óra közben,hogy megint beszél óra közben,hogy fogjam szigorúbban,neveljem már végre rendesen...stb...

2011. aug. 23. 22:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem a sok hozzá nem értő belebeszélő miatt. Sajnos a pedagógusok között is akad ilyen szépszámmal.

De te tudod, milyen problémája van a kisfiadnak, mennyit küzd félórányi "jó viselkedésért", amit a tanítónő esetleg észre sem vesz, mert csak akkor látja meg a gyereket, mikor az már rendetlenkedik.

Dicsérd a legkisebb eredményért is, ismerd el az igyekezetét, és kezeld megértően az esetleges kudarcait. Ne veszítse el az önbecsülését, mert akkor nem fog tudni küzdeni a problémájával. Van aki számolni nem tud, van aki kétballábas, a harmadikkal látszólag minden rendben, d olyan nagyképű, hogy az már fáj. Neki pedig az odafigyelés, önfegyelem megy nehezen.

Kivizsgálták, és diagnosztizálták nála a hiperaktivitást?

Próbálkoztatok már gyógyszeres kezeléssel? Ha nagyon rossz a helyzet az iskolában, azt is érdemes lehet kipróbálni, mert a sorozatos kudarcok, megbélyegzés csúnyán megnyomoríthatja egy gyerek lelkét.

2011. aug. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Évek óta járunk már nevelési tanácsadóba,pszichológushoz,pszichiáterhez, fejlődésneurológiára,gyógypedagógushoz,TSMT tornát csinálunk.

A gyógyszerrel még csak fenyegetőztek idáig,legutóbb azt mondták a fejlődésneurológián,hogy a tanítónénin fog múlni,hogy kell e,hogy mennyire tudja majd kezelni a gyereket.

2011. aug. 24. 18:47
 5/6 anonim ***** válasza:
irasd be valamien sportra amit szeret
2011. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ismerek gyógyszerszedő gyereket, ég és föld a gyógyszer előtti és utáni állapot. Figyel, jól teljesít, kevesebb a konfliktusa a gyerekekkel.

Tudom, hogy mindenféle mellékhatással meg függővé válással riogatják a szülőket, de hogy erre a kisfiúra a figyelemzavaros állapot is szörnyű hatással volt, hogy jó képességű létére képtelen volt legalább átlagos teljesítményre, és ettől szenvedett,hogy nem barátkoztak vele a többiek, szerintem hosszútávon az is elég veszélyes lelki konfliktusokat okoz.

2011. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!