Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más családjában is vannak...

Más családjában is vannak bunkó, neveletlen kisgyerekek akikre nem szabad rászólni semmiért? És miért kell rögtön felnőttként kezelni a 3-4 éves gyerekeket? Hogyan lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés
Nővéremnek van egy 11 éves fia és egy 4 éves lánya.A fia már kicsi korától szemtelen, neveletlen és bunkózik.A kislánya aranyos lenne, de nagyon erőszakos és szintúgy neveletlen.A fiát kiskorától valamiért nem szeretem, de a fia sem csíp engem.A kislányát szeretem, de már nem annyira mert visszabeszél elég csúnyán.Pl."Nem hozzád beszéltem, fogd be, nem azt csinálod amit én mondok, csak akkor vagy kedves ha játszunk"-meg hasonlók, mindent akar és nem ismeri azt a szót hogy nem.A játszótéren mindenkibe belekötnek és játszák az agyukat.Úgy viselkednek egy bunkó felnőtt ember.A nővéremmel alapból nem jövünk ki jól és ha rászólok a gyerekeire nem tetszik neki.Ha anyu is panaszkodik neki rájuk akkor azt mondja rá, hogy örüljünk, hogy nem mulyák és talpraesettek.Ezt mi anyuval nem így nevezzük, de mindegy.Másoknál is van ilyen?Ti hogyan kezelitek
2011. aug. 24. 12:22
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Nyugi ha majd kicsit nagyobbak lesznek talán kinövik. De ha nem akkor meg kéne értetni a nővéreddel,hogy nevelje meg őket,de ha neki így jó akkor hagyd őket és mond aszt a nővérednek:hogy így nem mész el hozzájuk mert nagyon neveletlenek a gyerekei hátha így megérti!!!
2011. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Erről nem a gyerek tehet.

Pár óra alatt meg nem lehet nevelni,mert csak a dacot váltod ki.

Vagy elfogadod így őket,vagy megvárod,hogy kinőjjék,vagy beszélsz a szüleivel,mert azok tehetnek róla.

2011. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Úgy látom, neked nincs is gyereked.

Ha a kisfiút alapból "valamiért nem szereted", akkor miért várod el, hogy ő majd kedves lesz?

Ettől persze még lehet, hogy tényleg neveletlenek, de nem a te dolgod megnevelni őket. Ha a nővérednek sem sikerül, neked pláne nem fog. Mi jólneveltek voltunk, szót fogadtunk a szüleinknek (több-kevésbé), de attól rosszul voltam, amikor egy rokon kezdett el fegyelmezni. Nem szóltam vissza, de megjegyeztem magamnak.

Majd neveld a sajátodat, ha pedig nem bírod őket elviselni, kerüld a találkozást, ennyi.

2011. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából meg is értelek, meg nem is ... szülő dolga a nevelés. A gyerekek pedig a leírtad szerint nincsenek megnevelve, főleg a kis srác.


Mi családunkban van egy 4 éves fiú (nővérem gyermeke) és van az én 6 hetes kislányom.

Unokaöcsimmel semmi gond nincs alapjáraton. Kötelező rosszaság benne van, bár lehetnének tesómék kicsit szigorúbbak is.

Nővérem kezdettől úgy neveli a gyereket, hogy elbeszélget vele. Nos, ez odáig jutott, hogy a gyerek nagy ívben leszarja azt, amit a nővérem mond neki. Sógorom pedig rásóz egyet a gyerek seggére, ha már nagyon elvetette a sulykot. Ez sem a legjobb megoldás, de valamit tenni kell. Főleg, ha jó poénnak tarja, hogy rohangál a járda szélén forgalmas út mellett ...

Én sosem szóltam rá az unokaöcsémre, mivel nem az én feladatom, de múltkor már kiborult a bili. Ugyanis bent aludt az ágyunkon a kislányom és unokaöcsém úgy döntött, hogy ő bizony szoba kerékpározni fog. Eleinte nem zavart, mivel a lányomat nem a csendhez szoktatom. Viszont, mikor elkezdett kiabálni az unokaöcsém, akkor már igencsak csúnyán néztem a nővéremre, miközben megkérdeztem tőle, hogy: "Ezt most feltétlenül kötelező csinálni?"

Nem reagált semmit, csak láttam, hogy zavarban van a gyereke miatt.

Végül megkérte párom határozott kemény szavakkal unokaöcsémet, hogy jöjjön ki és üljön vissza játszani. Egyből pattant ...

2011. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Majd a nővéred rájön, hogy elcs.szte a nevelésüket, mikor a kisgyerekekből szemtelen kamaszok lesznek.
2011. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
honnan tudjuk, hogy a ye velemnyed mervado gyerekneveles temaban, ha nincs gyereked, a novereddel sem josz ki jol es kisfiut sem szereted?! nagyon konnyu okosnak lenni kivulallokent. persze ettol meg lehetnek neveletlenek, csak nem a te dolgod ezzel foglalozni.
2011. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Egy kisgyerekrol nem mondunk ilyet, hogy bunko. Fogalmad sincs, milyen ketto gyerekkel. Ha utne-verne oket a novered, akkor meg azert sajnalnad oket, biztos azert idegbetegek. Nehez megallni, de felesleges a gyerekre szolni, a novereddel beszelj, ha valami nem tetszik.
2011. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen nekem nincs még gyerekem.Sok kisgyerek van már a családban, de egy sem viselkedik így mint Ők.Van közöm hozzájuk, mivel sokat vannak nálunk és mi vigyázunk rájuk.És igen is rájuk szólok, mert nem lehet szó nélkül hagyni amit művelnek.Nővérem mindenkinek csak lepasszolja őket és ha vele vannak meg fél tőlük, mindent megenged nekik és mindenféle játékokat megvesz pedig nem tehetné meg anyagilag.Biztos nehéz 2 gyerekkel, de mindenki mondta neki, hogy ne szüljön mert nem való neki az anyaság.És sajnos be is bizonyosodott mert nem törődik velük.Ja én tesóm fiától nem várom, hogy szeressen engem.Nem kell.De anyukámmal aki a mamája úgy beszél mint a kapcájával.
2011. aug. 24. 19:35
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja ütés verésről.Tesóm a fiát kiskorában sokszor elverte és üvöltözött vele mások előtt.Nem az én dolgom nyilván megnevelni, de rászólni nehogy már ne lehessen amikor mondjuk eltörik a járólapot a konyhában mert hisztiznek és a földhöz verik a széket vagy mondjuk 10x rászólunk hogy ne csináld és azért is megcsinálja dacból.Anyukám is kivan rajtuk akadva és mondja is tesómnak, de Őt sajnos nem érdekli.A válasz az, hogy 4 éves(a kislány) ne várjunk tőle mást.Vagy a fia meg 11 éves.A kor az indok.
2011. aug. 24. 19:42
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Nekem van gyerekem, de a nővérem nevelési elveivel nem értek egyet. Szeretem a testvérem, de egyre kevésbé szeretek velük találkozni, mert a két fia számomra egy rémálom. Szemtelenek, úgy beszélnek velünk, mint a kutyával. 8 és 5 évesek. Úgy ugrálnak a panelben, mint a majmok, zuhagnak, hogy csak úgy beleremeg minden. Ha eljönnek hozzánk, mindig tönkreteszik a lányom valamelyik játékát (játékait), soha nem rakodnak el maguk után. És miután elmennek a lányom totál átveszi azt a hülye stílust. Ilyenek mond utána pl., "kit érdekel" (bármit is mondok neki) vagy "ki vagy te, hogy dirigálj nekem" "haggyá' már" és mindenre ellent mond.

A nővérem okos, intelligens, tanult ember és mégis ilyen gyerekei vannak. Legutóbb azt mesélte, hogy strandon voltak és ki volt írva több helyen, hogy tilos a medence széléről ugrálni, hát ő erre csak annyit tett, hogy egész nap ugráltatta a gyerekét a medence széléről, mondván, majd akinek nem tetszik, szól. Mindent megenged nekik. Már nagyon zavaró.

2011. aug. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!