Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kuszast kihagyja, inkabb...

A kuszast kihagyja, inkabb jarni akar! Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
9 honapos a kisfiu es ulesbol nem kuszni akar hanem felallni, sot a kis toligajaval mar nehany onallo lepesre is kepes. Viszont nem tud kuszni egyaltalan, megcsak negykezlab sem tudja magat tartani. Azt olvastam, hogy az idegrendszer fejlodesehez nagyon fontos a kuszas. Van akinek van tapasztalata? Miert van ez illetve milyen kovetkezmenyei lehetnek?
2011. szept. 2. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

A mászás ami nagyon fontos, a kezek felváltott mozgása az agyfejlödés egyik fontos eleme, amivel az agyféltekék váltakozását indítja be. Ez majd késöbb írás, olvsaásnál lesz fontos.


Szerintem úgy tudod mászásar bírni, ha nem adsz neki járás segítöt, bébi kompot, és nem segítesz neki egyáltalán a járásban. vagy is hagyod hogy maga fedezzen fel mindent. pl kedvenc játékát ode teszed kb 10 centire a kezétöl hogy el kelljen érnie. persze ha magától felhuzza magát vagy elkezd menni azt hagyjad de semmi segítséget ne adj meg neki.

2011. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

pont úgy van ahogy az első leírta.


nem ülésből hanem hason fekvésből jönne, eleget fektetted pocakra? ha már ül akkor nehéz rábírni, hogy ne felálljon hanem másszon. valószínűleg a gyerekorvos el fog titeket küldeni neurológushoz és gyógytornászhoz, ennek 10 hónap a határa de egy dévény tornász nyugodtan felkereshetsz, egyrészt mutat olyan gyakorlatokat amivel segítheted ebben, másrészt ezzel a tornával teljesen ki lehet váltani a mászást, tehát akkor sem lesz semmi ha kimarad, a tornász megoldja :)


engem egyébként nem is a mászás aggasztana hanem, hogy nem áll négykézlábra, azt már egy ideje kéne. nem hypotón? kompozott?

2011. szept. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez a kisfiu csak a kornyezetemben van, nem sajat, de erdeklodessel figyelem a fejlodeset:) Mit jelentenek azok amiket irtal?
2011. szept. 3. 08:22
 4/13 A kérdező kommentje:
Kozpben rakerestem illetve rajottem mikre kerdeztel a vegen. Van meg egy nonapja, aztan nyilvan elviszik vizsgalatokra. Koszonom a valaszokat!
2011. szept. 3. 08:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom nem volt 10 hónapos, és már ment. Nem tudtam vele mit csinálni. Soha nem erőltettem, hogy álljon fel, jobban örültem volna ha nem teszi. Ha a kis gerince már képes erre, akkor nem lehet mit csinálni, elkezd járni..:)
2011. szept. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Es most hany eves a kislanyod?
2011. szept. 3. 10:29
 7/13 anonim ***** válasza:
7 éves..:)
2011. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Feltetelezem semmiben nem befolyasolta a fejlodeset az "eset" :))
2011. szept. 3. 21:18
 9/13 anonim ***** válasza:
nem, dehogy is...Teljesen normális, egészséges kislány...:)
2011. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A lányom 6 hónaposan felült, 7 hónaposan állt, 7,5 hónaposan már kapaszkodva körbejárt a kiságyban, 10 hónaposan önállóan ment. A kúszást,mászást kihagyta a sorban, (pontosabban később, mikor már tudott járni, néha mászott, ha olyan kedve volt. De nem vitte túlzásba.)

Persze engem is riogattak, meg sikonkgatott avédőnő, hogy anyuka, nem szabad hagyni, másznia KELLLLLLLL!, na de mégis hogyan kényszerítsem a gyereket, verjem a fejét, ha állni merészel?


Most lesz nemsokára 5 éves, teljesen önállóan, magától megtanult már egy csomó betűt leírni, és ezeket persze fel is ismeri, számokat is kiolvassa. Szóval semmi jelét nem tapasztalom a dyslexiának, tanulási nehézségnek.


Amennyire én utánajártam ennek a dolognak, a dyslexiásoknál gyakrabban fordult elő a mászási fázis kihagyása, tehát ez egy tendencia, de fordítva már nem bizonyított (hogy a nem mászóknál gyakoribb lenne a tanulási zavar). Tehát egyáltalán nem törvényszerű a kapcsolat a két dolog között.

(MÁsik dolog, hogy a mászás = ellentétes kéz-láb mozgás, ami az agyféltekék össszehangolását segíti, ez egész kisgyerekkorban gyakorolható, tehát az ovis kori mászás, és egyéb nagymozgásos tevékenységek ugyanúgy fejlesztik az idegpályákat.)

2011. szept. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!