Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire utal, ha a baba a kúszás...

Mire utal, ha a baba a kúszás után felkapaszkodik, a mászást kihagyja? Milyen gondokat jelenthet? Elkerülhető ez valahogy?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nem jelenti azt, hogy nem fog mászni. Kisfiam is először kúszott (5 hónaposan), rá egy hétre már kutyázott, 7 hónaposan megtanult felállni, abból leülni, és csak 8 hónaposan kezdett el mászni, addigra már kapaszkodva a bútorokba két lábon közlekedett a lakásban. Ahol nem volt bútor, ott lement a földre, és mászott. :)
2011. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kifejezetten semmire sem utal, mert ez még nem jelenti azt, hogy kihagyta a mászást.

Nálunk is így volt, a fiam 5 hónapos kora óta kúszott, 7 hónaposan bármibe kapaszkodva felhúzta magát állásba. 8 hónaposan kezdett önállóan ülni, és 9 hónaposan kezdett mászni. Nagyjából egy éves volt, mikor járni kezdett, egészséges, értelmes kisfiú.

2011. júl. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem jelent. Az én unokaöcsém egyáltalán nem mászott, már 10 éves, és minden rendben van vele. Nincsenek tanulási nehézségei, stb...:)
2011. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit sem jelent, egyáltalán nem biztos, hogy ki fogja hagyni a mászást. Talán csak más sorrendben teszi.

Egyébként nekem azt mondta egy gyógytornász, hogy a gyerek akár óvodás korában is bepótolhatja a mászást, csak akkor kell hagyni, hogy csinálja. Mert sajnos sok olyan óvónő van (elnézést, akire nem vonatkozik ne vegye magára!), aki azt mondja a gyereknek" már elég nagy vagy tudsz menni is, ne mássz"! Ugyanis azok az idegi kapcsolatok, amik a mászás során alakulnak ki, 3-4-5 éves korban is létrejönnek, csak engedni kell, hogy csinálja a gyerek a dolgokat.

2011. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mai gyerekere egyébként is jellemző a fordított sorrend. pl előbb áll, mint mászik. Én megbeszéltem ezt a dolgot az orvosommal, mert nálunk épp most aktuális a kúszás-mászás téma, és azt mondta, hogy azoknál a gyerekek, akiknél kimarad a mászás (értelem szerűen azokra nem vonatkozik, akik felcserélik a sorrendet) a későbbiekben tanulási és viselkedési problémákkal küzdhetenk. Az idegrendszer fejlődéséhez nagyon fontos a mászás technikájánk elsajátítása.
2011. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nállunk ilyen sorrend volt:

kúszás

felállás

ülés

mászás

járás!

Szerintem ne aggódj!

2011. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt itt találtam anno:


"Ami inkább valószínű, hogy igen nekünk gyógypedagógusoknak a fősulin igenis ezt tanítják, hogy a mászás kimaradása részképesség zavarokhoz, diszlexiához, diszgráfiához stb. vezet(HET), nem törvényszerű. És sokminden más mellett azt is a fejünkbe vésték, hogy a bébikompot, kézenfogva vezetést is felejtsük el. Szóval avgy betartod vagy nem vagy elhiszed vagy nem.

Leegyszerűsítve valahogy így magyarázták nekünk: a mászáshoz a kezek és a lábak összehangolt tevékenységére van szükség avgyis, hogy egyik kéz, másik láb és fordítva és ezek összehangolt munkájára, ez az agyban a két agyféltekének azon központjait erősítik, tréningezik ha úgy tetszik amik később az olvasás, írás, figyelem bonyolult folyamatához szükségesek. Vagyis a jobb és bal agyféltekének az összehangolása a lényeg, ezt más forrásból is gyakorolhatja a gyerek, de ez az egyik alapmozgás ami ezt hangolja, ezért erőltetik, eröltetjük. Lehet tanítgatni rá a gyereket, de ez már más téma. Remélem kicsit segítettem, de aggodalomra semmi ok, nem törvényszerű dolgok ezek, de sokszor egy jelentéktelennek tűnő dolognak óriási hatása lehet a későbbiekben."

2011. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez volt a sorrend: kúszás,ülés,felállás,mászás,járás.
2011. júl. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kislányom most 1 éves. Ő egy-két napig kúszott, aztán "rosszul" mászott, ugyanekkor kapaszkodva felállt és járt. 10,5 hónapos kor óta segítség nélkül jár, kb. 1 hónapja pedig kapaszkodás nélkül, a padlóra támaszkodva feláll.


A "rossz" mászás úgy nézett ki, hogy egyik lábán a térdére, a másikon pedig a talpára támaszkodott (elég viccesen nézett ki). Én is aggódtam/aggódok, hogy emiatt később nehézségei lesznek.

Több helyen rákérdeztem, a következő válaszokat kaptam:

- nem lesz minden gyerek tanulási nehézséggel, stb, küzdő, aki nem mászott, de akiknél később jelentkezik a probléma, ott általában az anamnézisben benne van a kimaradt mászás

- 5 éves korig, korai fejlesztés keretében a kimaradt mozgások bepótolhatók

- baba korban jót tesz a hinta, a nagylabdás gyakorlatok, a zene (elsősorban komolyzene), plédben gurítgatás.

2011. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!