Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 napja jár a fiam oviba, de...

2 napja jár a fiam oviba, de már ő a fekete bárány, mit csináljak?

Figyelt kérdés

verekszik,nem fogad szót,lökdösi a többieket,szétdobál mindent,csakazértis az ellenkezőjét csinálja annak amit mondanak. itthon vidáman kel,szalad be a kapun,semmi sírás,vagy hiszti. itthon mindent egyedül akar csinálni,bent még a cipőjét se hajlandó levetni.


persze az ovónéni nem nagyon hiszi h itthon meg más,pedig így van.


ma meghallgattam h ő a legnehezebb eset és folyton rosszalkodik..


mit tehetnék?


2011. szept. 6. 13:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Mit mondott óvó néni?

Mert nálunk hozzátette, hogy ki kell ismernie a gyereket, meg kell tudnia, mit miért csinál és NEKI is meg kell tanulnia kezelni a gyereket.

Ha otthon jó gyerek, akkor nem azért van, mert egyébként alapból jó gyerek, hanem mert te tudod kezelni. Jól teszed a dolgod anyukaként. És az óvónőnek is jól kell tennie a dolgát. Mert neki kell elérnie, épp tegnap voltunk szülőin és az óvónő mondta így, hogy a 30 gyerek egy húron pendüljön.

Te sokat nem tudsz tenni.

Illetve amit én tettem, hogy ha panasz volt a fiamra, megbeszéltük otthon és másnap úgy kezdtünk, hogy odahívtuk óvónénit, én elnézést kértem a gyerek nevében és elmondtam, miben maradtunk és óvó néni is elmondta, hogy igen ez így jó lesz.

Ja és nálunk az óvó nénik mindig elmondják, hogy minden reggel tiszta lap van, nem számít az előző napi viselkedés. Nincs fekete báránynak kikiáltva senki.

2011. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg így vezeti le a feszültséget, amit az ovi okoz neki. Neked és az óvónőknek egyaránt ügyesnek kell lennetek, hogy megoldjátok a problémát. Esetleg segíthet az óvodapszichológus is, vagy megnézheti a nevelési tanácsadó pszichológusa is.
2011. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha a második napon ilyeneket mond az óvónő akkor az nem a gyerek hibája,hanem a szakemberé. Én ugy gondolom...
2011. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

nekem már az is fura volt,h 1. nap az ovónő meg a dadusok csak ültek,és én vezettem körbe a gyereket h hol a wc,h kell jelentkezni,hova kell ülni..


a játszótéren se volt sose ilyen gond. kistesója is van,néha persze veszekszenek,de nem állandóan,és nem durva..


nem értem..:(


ja és a fiamat már majd 1 éve készítjük az ovira,mert azt hittem már 3 évesen felveszik,van ovis könyve,abból mesélünk neki,és reggel jókedvűen kel és megy,nem sír..

2011. szept. 6. 13:26
 5/21 A kérdező kommentje:

attól félek leginkább,h elkönyvelik rossznak,úgy is kezelik és akkor tényleg az lesz


ma reggel még kelteni se kellett,már a redőnyt is felhúzta mire bementem hozzá és a ruháit válogatta..

2011. szept. 6. 14:05
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az óvónőkkel,beszélj a gyerekkel,és ha nem változik semmi akkor nem tudod átiratni másik oviba?
2011. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ez volt az első olyan nap amikor egyedül hagytam 9-12ig.3napig voltam bent vele így.első órában amíg bent voltak semmi gond nem volt.Mikor 10kor kimentek a gyerek megőrült.Az óvónő tök furcsán nézett rám és közölte valami a fiamnál nagyon elcsúszott amit kezelni kell,mert nem szoktak így viselkedni a gyerekek.MOndta az egyik kislány ujjára vágott egy fém kis edénnyel,akét fiút megharapott,lökdösődött stb..és közölte így nem lesz jó.--egy nap után.Kérdeztem a gyereket miért csinálta azt mondja nem tudja megmondani.Én tudom azt ha elfárad akkor tombol,de nem szokott a játszótéren sem így viselkedni.Kérdezem miért nem ültette le a padra,hogy térjen észhez.Közölte kicsiket nem büntetnek..hát akkor most mi is van,mit tegyek?Közbe meg rám néz csúnyán az óvónő....nem tudom a holnapi nappal mi lesz,de kezdek félni tőle..:S
2011. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
látom nem vagyok egyedül ezzel.. :( már én is félek a holnaptól.. egyébként én is csak fél1ig hagytam bent,azóta sincs vele semmi gond itthon! szépen játszik a húgával,nem vadul,szépen evett,amikor hazajöttünk leült,levetkőzött,elment pisilni,aztán bement a szobájába,behajtotta az ajtót és lefeküdt aludni! 3,5 évesn ilyen,oviban meg.. nem értem komolyan..:(((
2011. szept. 6. 16:18
 9/21 A kérdező kommentje:
igen,ez az,h a játszótéren sem csinál ilyet!!! akkor ott miért?? mert mi nem vagyunk ott,vagy az ovónénik nem szimpik neki? :(
2011. szept. 6. 16:19
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

Én azt mondanám, akik ilyen szituban vannak valósan, nem csak ovónénire fogjuk - hogy beszéljenek az ovónővel, hogy legyen kicsit türelmes, irányítgassa a gyereket, remélem előbb utóbb megmutatja a saját kis énjét. Nagy dolog nekik az ovikezdés.

Mi kisfiunk könyv szerint működött egész sokáig. első kirobbanása egy repcsiúton volt, mikor is elmaradtak az esti rutinok, totál kiakadt 45 percig ordított. Otthon aztán vissza normálisba szerencsére. Ovikezdés is úgy volt, hogy bevittük előző nap, körülnéztünk tetszett nei, mondtam itt marad kicsit holnap játszani mig dolgom van, és sietek érte vissza. Jött a másnap, be is ment gond nélkül, egész jól viseltem így én is, hanem másfél óra múlva jött a telefon. Olyanokat mondtak, hogy kénytelen voltam visszakérdezni, hogy egy gyerekről beszélünk e tuti. Igen volt sajnos a válasz. Rájött a hiszti, amit előtte sosem csinált. Dobált, rugdosott, földhöz vágta magát stb. Majd megszakadt a szivem. Ettől függetlenül másnak ismét gond nélkül váltunk el és szivesen ment. Ekkor már földhöz vágás dobálás rugdosás nem volt, csak sok sok sírás. a 4. napon mikor mentem érte mondták lesekedjek be, és énekeltek és ott ült a drágám és tapsolt a ritmusra jókedvűen. Szerencsénk volt az ovónők értették a problémát nem írták le. Az ember valahol ilyenkor legalábbis én úgy érzem engem marasztalnak el, de nem biztos ám, hogy így van !!! Később jöttem erre rá én is csak.

Szóval kérjetek türelmet a gyerekhez, ha nem közreműködőek, akkor váltsatok, ha lehet.

Ja, nálunk 2 hétig erős sírások mentek itt ott jó kedvvel, és 4 hét után állt le a sírás is végre.

2011. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!