Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne en legyek...

Mit tegyek, hogy ne en legyek a fekete barany?

Figyelt kérdés

Ket evig kint eltem Apuval az USA-ban. O ott dolgozott, es kivitt magaval. De lejart a munkaltatoi vizuma, emiatt hazajottunk. Nem sikerult letennem a 10. osztalyos osztalyozo vizsgat, ezert most nem 11.-be, hanem 10.-be mentem.

USA-ban nagyon jol ereztem magam. Sok baratnom es baratom volt, akik most nagyon hianyoznak. Onmagamat tudtam adni mellettuk! Felve mentem ki, mert beszeltem tul jol angolul. De szerencsere gyorsan megtanultam, es jol boldogultam. Annyira boldog mar reg ota nem voltam. Amiota Anyukam elhunyt (9 eves voltam), magambafordultam, es nem is voltak barataim. Az ottani barataim sokat segitettek, hogy ismet boldog legyek.

Most pedig ott kellett hagynom oket, es itt vagyok ismet Magyarorszagon. Ma az osztalyfonokom bemutatott az osztalyban, es kerte, hogy meseljek magamrol. Mar a bemutatkozassal elszurtam mindent. Veronikanak hivnak, de mondtam, hogy hívjanak Roonie-nak. Ezt a becenevet a baratnoim adtak nekem, es megigertem nekik, hogy Magyarorszagon is hasznalni fogom, mert nagyon fontosak nekem. Az osztalyban ezt elmondtam, es rogton mindenki nevetett. Tobb dologgal probaltam menteni magam, de nem sikerult. Elso latasra megutaltak.

Annyira rosszul esik. Anyu biztos boldognak szeretne latni, mint az elmult evekben, de itt nem megy. Remenytelen minden.

Mit tegyek, hogy megvaltozzanak?

17 eves lany.


2011. szept. 1. 17:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudsz valahogy visszamenni? Nincs valami rokon arrafelé? Esetleg apukád nem tud újra munkát szerezni? Jó lenne, ha vissza tudnál jönni, nem tesz jót senkinek, ez az oda-vissza költözködés : (
2011. szept. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
probálj vissza menni.egyébként csak rohadt irigyek rád .ennyi :)
2011. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
43%

Szia!

Először is részvétem anyukád miatt.Másodszor szerintem ha ott voltak barátaid akkor jobb lenne vissza menni (de csak ha reménytelen!) az USA-ba,mert gondolom ott jobb fizetés is van.Harmadszor szerintem elég nagy vagy ahhoz,hogy eldöntsd kivel fogsz barátkozni.Egyébként itt egy cikk ami segíthet: [link]

2011. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Ó, te drága!


El tudom képzelni, hogy ez most mennyire nehéz Neked! Két év külföld után hazajönni, újra beilleszkedni, és magadra találni.


Van olyan ember az osztályban, aki szimpatikus? Ha van, akkor menj oda hozzá, próbálj vele beszélgetni. Később, ha már rendszeresebb a beszélgetés, esetleg kérdezd meg, hogy nem mentek-e el meginni egy kávét/teát, vagy moziba, vagy valami.


Szerintem a legjobb megoldás, ha őszinte vagy! Nyugodtan elmondhatod, hogy neked fura itthon, mert kint jártál suliban, elszoktál az itthoni élettől. A lényeg, hogy ezt ne "fellengzősen" mondd. A becenevedet pedig majd megszokják ;]


Biztos nekik is fura egy új lány egy viszonylag összefüggő közösségben, de be fognak fogadni. Csak legyél nyitott, mosolyogj, beszélgess, legyél vidám! Ne gubbassz egész nap a sarokban, befordulva, egyedül.


Lányok vagytok többen? Ha igen, akkor ha az egyik lányon van valami, ami tetszik (ruha, cipő, táska, akármi), akkor dícsérd meg. Ha fiús osztály, és te pl. sportos lány vagy, akkor próbálj meg bekapcsolódni a sportos beszélgetésbe.


Vaaagy, gondolom teljesen ismeretlen a suli. Kérj meg valakit, hogy mutassa meg, hol van a büfé/könyvtár/tesiterem/tanári, akármi. Az a pár perc lépcsőzés/séta is jó alkalom a beszélgetésre.


Ha valakivel egy fele laktok, vagy egy darabon tudtok együtt menni, akkor egyszerűen kérdezz rá, hogy mentek-e együtt haza.


Fel a fejjel! ;]

2011. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
33%
öhöhö Roonie
2011. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, hogy valaszoltatok!

17:50-es és elso 17:55-os valaszolonak: Sajnos visszamenni nem tudok.. Egyelore. Majd ha betoltom a 21 evet, akkor megprobalok visszamenni. Ott igazi barataim vannak, akik bajban is mellettem alltak, ezert biztos vagyok benne, hogy segitenenek munkat talani. Illetve megprobalok majd kint jarni felsooktatasba. Sajnos nem tudom pontosan, hogy mukodik, de majd ha itt lesz az ideje, megerdeklodom.

Masodik 17:55-os valaszolonak: Koszonom a linket, elolvastam a cikket. Azt tudom, milyen tipusu embereket tudok elkepzelni baratnak, es szerintem van is olyan az osztalyban. De ok egy csoport, amibol nem tudok kiszedni embert. (Bocsi, ezt nem tudom megfogalmazni jobban.)

18:01-es valaszolonak: 23 lany (velem 24) van az osztalyban es 8 fiu. Egy olyan lany mellett volt csak hely, aki kicsit ki van dobva a csoportokbol. Probaltam vele beszelgetni, de nem sikerult. Azt mondta, hogy ha csak azert beszelek vele, mert mas nem szol hozzam, akkor ne beszeljek vele se. Ez rosszul esett, mert en meg akartam ismerni. Probalkoztam, hogy odamegyek lanyokhoz, de hatat forditottak. Mit csinaltam en ellenuk, amiert ilyenek?? :( Egy 12. osztalyos fiu jott oda hozzam a folyoson, aki Apu regi munkatarsanak a fia. Kedves volt, es beszeltunk egy kicsit, hogy milyen Magyarorszag. Ot meg 6-7 eve ismertem meg. Mindig jo fej (azt hiszem igy mondjuk) volt velem, de soha sem beszeltunk sokat, maximum 1-2 mondatot. Az iskola bemuatas otlet jo lett volna, de sajnos mar az osztalyfonokom megmutatott minden fontos helyet. Ot nagyon szeretem! Sokat kerdezgetett a kinti eletrol is.

2011. szept. 1. 20:13
 7/17 anonim ***** válasza:

Semmit nem tettél ellenük, ne is agyalj ezen!


Csak legyél kitartó! ;]

2011. szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Na, milyen volt a mai nap?
2011. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy erdeklodsz, nagyon jol esik!!!:)

Probaltam beszelgetni, es volt 1-2 osztalytarsam, akivel sikerult is. Peldaul elmentem a mosdoba, es ott volt az egyik lany, aki varta a baratnoit. Es megkerdezte, hogy erzem magam itt. Mondtam neki, hogy meg csak ismerkedem, tanulom a neveiket, es remelem, majd nagyon jol fogom erezni magam kozottuk. Ugy orultem, hogy szoba allt velem! De amikor megjöttek a baratnoi, akkor szo nelkul hatat forditott. Azt hiszem, titokban kell beszelgetnem:S

Angol, francia, irodalom, matematika, fizika és kemia oram volt. (A magyar tanarom az osztalyfonokom.) Angol oran a tanarno beszelgetett velem. Mar az osztalyozo vizsgan talalkoztunk, de meg nem tudott rolam semmit. Bemutatkoztam, elmondtam az adataimat (nev, szuletesnap, etc.), melyik allamban voltam, milyen volt kint. Kb 5 percig beszeltunk az ora elejen. Jo volt, hogy o kedves volt velem. De ora vegen az osztalytarsaim egy csoportban odajottek, hogy mit kepzelek magamrol, ne erezzem magam trendinek, hogy en jol beszelek angolul. En azt hittem, hogy azt tudjak, hogy ha ket evet kint eltem, akkor folyekonyan beszelek, foleg ezekrol a temakrol. Egyebkent az angol tanarno azt mondta, hogy aranyos dolog, hogy a becenevemet itt is szeretnem hasznalni:)

2011. szept. 3. 12:05
 10/17 anonim ***** válasza:

Akik odamentek óra után, biztosan irigyek, ne foglalkozz velük! Viszont egy jó tanács: ha még nincsen nyelvvizsgád, akkor mindenképpen menj el nyelvvizsgázni. Ha itthon maradsz, akkor nagyon hasznos lesz!


Nem kell titokban beszélgetni. Legyél nyílt, mosolyogj sokat! ;] Nyugodtan menj oda ahhoz a lányhoz és a barátnőihez aki beszélgetett veled a mosdóban. esetleg kérdezd meg, hogy nincs-e kedvük elmenni valahova.


De vannak mindig jó témák: filmek, könyvek, zene, koncert, továbbtanulás... ;] Esetleg szervezz valami bulit, és hívd meg őket is.


Csak legyél jókedvű, mosolygós. Tudom, hogy nem könnyű beilleszkedni egy társaságba, de ne add fel!

2011. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!