Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 éves húgom igazi fekete...

24 éves húgom igazi fekete bárány, de lassan már csak én állok mellette a családból, mi legyen?

Figyelt kérdés
De már én is nagyon ki vagyok rá akadva. Mindenkivel összeveszik, senkivel nem áll szóba. Mindent feléget maga körül. Mindenkit tönkretesz, becsap, hazudik neki, a fizetését elveri napok alatt, élősködik a nagyapámon(ugyanis csak ő fogadta be, de már ő is rengetegszer el akarta küldeni). Iszik, nem törődik semmivel. Anyámat évente legalább 2x anyagilag a padlóra küldi, átveri szegényt, már ő sem tud benne bízni. Ma délelőtt felhívott, hogy nem e tudnék neki adni kölcsön a telefonszámlájára 20ezret, mert nyaralni volt, és nincs pénze még kajára sem..(5 nap alatt 70ezret költött el) De azt mondta, hogy fizukor visszaadja, de ne mondjam el senkinek, se a páromnak, se anyánknak, mert abból megint balhé lesz.. Mit csináljak? Adjak neki? És ha nem kapom vissza? Hogy számolok el itthon a párom előtt? Jól élünk, de na, azért 20 ezer az nem 2 ezer.. Próbáltam már beszélni a húgommal, hogy szedje össze magát, mert ez a rock and roll élet, amit csinál nagyon nem lesz jó.. Mire azzal jött, na és, úgysem akar megöregedni.. Mit csináljak vele? Tudom, hogy felnőtt nő, de nagyon szeretem őt, és féltem, de most már ott tartok, hogy nekem is kezd betelni a pohár vele..
2011. aug. 18. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
HOZD A SÖRÉTEST!
2011. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Horváth Orália ***** válasza:
0%
adjál neki
2011. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne adj neki csak akkor fog észbe kapni ha koppan ha rájön hogy nincs segitség. Padlóra kell küldeni vagy feláll magától vagy ott marad és megy kukázni felnött 24 éves dolgozó ember tud ő önálló döntést hozzni.
2011. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne adj neki.Nehogy már a Te nyakadon csüngjön!!Tudod mikor lesz meg az a 20ezer..Utána 50ezer..és így tovább..utána nálad fog lakni..utána meg Te tartod el!!Felnőtt ember,gondoskodjon ő magáról.!!!
2012. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
az a baj, hogy ő így nem fog tanulni a hibáiból, mert a pénz úgy jön ahogy akarja, csak kérnie kell. ő ezt így látja, de ez akkor sem segít rajta, komolyabban meg kellett volna nevelni. szerintem pénzt csak akkor kapjon, ha meg is dolgozik érte, kezdhetné azzal, hogy a nagyapjánál besegít, rendes munkát keres, valamilyen végzetsége csak van!!! egy 24 éves lánynak komolyabbnak kellene lennie, szerintem egy pszihológus sem ártana. nekem is van egy bátyám, aki úgy vigyáz rám hogy amit nem talál jónak körülöttem, azt elmondja, úgy hogy megbánt vele, de hallgatok rá, mert valjuk be, félelmetes, és tudom hogy jobb is nálam, de ha szidással megbánt is, akkor is nevel és törődik velem közben. legyél te az erősebb, a jobb és ne hagyd magad. próbálj neki úgy segíteni, hogy visszazökkented a való életbe, mert ő most a saját világában él, és fel sem fogja a helyzet komolyságát. lehet változtatni az embereken, nem lehetetlen, persze nem is könnyű, ( az erőszakosság az semmit sem segít), egy ideig jobb lenne, ha nem állnátok mellette minden hülyeségében, ha a padlón van, akkor az ember tényleg elkezd gondolkodni. és kell valami, amiben higgyen az ember, hogy legyen egy célja, de az neki kell megtalálnia. (én is voltam már padlón, és nekem a pszihológia könyvek segítettek) sok sikert, legyél kemény bátyó, és bocsánat ha nincs igazam, mert ezen a téren nincs sok tapasztalatom, de leírtam, amit gondoltam
2012. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38%
Csodálatos húgod van. Nyugodtan adjál neki. Ne annyit hanem sokkal többet, meg érdemli.
2013. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!