Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » HA először eljöttünk a kerülte...

HA először eljöttünk a kerültei oviból és át szeretnék mégis oda menni, kötelesek felvenni vagy csak a következő évtől?

Figyelt kérdés
először a körzetiből eljöttünk egy másik oviba-kicsik vagyunk most kezdtük..,sok a gond így 3nap után is,persze nem akarom leírni a helyzetet,de sok fenntartásom van az óvónőkkel is...azon gondolkoztam ha mégis vissza mennék a kerülteibe,kötelesek vissza venni vagy csak a jövő évtől?
2011. szept. 6. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesek.
2011. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha már egyszer elutasítottad, szerinted visszaveszik oda?? Más mit nem adna,hogy bevegyék a gyerekét oviba! Mindegy hova, csak ovi legyen és állami...

Ez nem kívánságműsor.

2011. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért beszél így az utolsó író,nem tudja miért vittem máshova agyereket anno...ettől függetlenül miért ne gondolhatnám,hogy felveszik ha lakhelyileg oda tartozunk..megkérdeztem hátha valaki már járt hasonló esetben...
2011. szept. 6. 23:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Jah amúgy a szitu az volt,hogy hétfő reggel már 9kor beíratkozáskor közölték,hogy nincs hely abba csoportba ahova mennénk...én meg csak lestem,mert két napig azt hajtották,hogy nekünk kell óvónőt választani stb..erre a z ig.nő közölte el lehet menni máshova.Mi nézegettünk már mást is ahova végül mentünk így szerdán oda szóltam,hogy nem megyünk az oviba mégsem.Nem értem ha ezt vissza mondtam ráadásul időben,miért ne vehetnék fel,akkor ha pl a kisebbik gyereket ide akarnám adni nem veszik fel,mert egyszer vissza mondtam,különböző okokból..nah mindegy...
2011. szept. 6. 23:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Őket kell megkérdezni, visszavennék-e, én nem látok ebben problémát, de az emberi jóindulat is határtalan, úgyhogy a fene tudja...
2011. szept. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy feltöltötték a férőhelyeket, ezért a következő beiratkozási időszakig legfeljebb előjegyzésbe vehetik a gyermeket.

Ha szerencséd van és maradt még hely, bizonyára felveszik.

2011. szept. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát azért két ovit mellé választani, ehhez tehetség kell.

Mondjuk eleve, ha elhoztad, azzal, hogy nem oda fog járni az ovi, most visszamész, de mégis. Hát nem hinném, hogy az igazgatónő, ezek után azt fogja mondani, persze anyuka hozza csak, mondjuk 3 napig plusz egy gyerek nem sok, úgyis meggondolja magát 3 naponta. De egyébként szerintem simán elküld a nem írom le hova.

Kötelesnek meg iskola előtt kötelesek felvenni a gyereket, úgyhogy még az is lehet, jővőre is elküldenek.


Én nem is próbálkoznék. Legfeljebb jővőre, beiratkozásnál.

2011. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem fogok senkinek magyarázkodni,nem mellé néztük,napokig jártunk mindenhova,egyéb okai voltak,hogy a másik mellett döntöttünk!

Nem azért írtam,ki,hogy egyesek ítélkezzenek a döntésem miatt,hanem a a kérdésemre szerettem volna választ kapni.

Kedves utolsó,hidd el megvolt az oka ami miatt eljöttem onnan.sok dolog szólt mellette és sok ellene.....ahova mentünk nagyon szimpi volt mindenben,mégis a gyereken az látszik nem nagyon tud beilleszkedni..inkább belázasodik ,hogy ne kelljen menni..szval lelki okai lesznek.Kevés ennyi idő után reális választ alkotni,de elképzelhető,hogy amit én jónak ítéletem a gyereknek nem jó...ennyi és lehet váltani kell..lehet nekem szimpi az óvónő ha a gyereknek nem az...

2011. szept. 8. 14:03
 9/10 anonim ***** válasza:

3 nap után még ne vonj le messzemenő következtetéseket a gyerek viselkedése alapján. Nagyon picik még, idő kell nekik a beszokáshoz. Lehet, hogy pár nap múlva már semmi baj nem lesz, és örömmel megy óvodába. Vannak gyerekek, akik bárhová nehezen szoknak be, a legaranyosabb, legszakértőbb óvónő sem tud velük mit kezdeni, mert nem óvodaérettek. Nem biztos, hogy jót tennél a kicsivel, ha rögtön elhoznád a jelenlegi oviból.

Egyébként nem kötelesek felvenni a körzeti óvodába a beiratkozást követően. Ha van még betöltetlen helyük, akkor van egyedül esélyed.

2011. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Több pici baba is van a családban, és egy ideig mind belázasodott ha menni kellett... 2 hetet jártak, 2 hetet nem. Ez nem ritka!
2011. szept. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!