Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennétek, ha elsős gyereke...

Mit tennétek, ha elsős gyereketeket köpködné az osztálytársa?

Figyelt kérdés
Lányom most kezdte az első osztályt és már az első napokban "kipécézte" magának egy másik kislány, aki állandóan rugdalja és már arcon is köpte. Mégsem mondhatom neki, hogy köpd vissza, mert az nem megoldás. Legszívesebben én vágnám szájba, de természetesen tudom, hogy ezt nem lehet (csak hát nagyon mérges vagyok).
2011. szept. 7. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélnék a szüleivel is, hogy valamit tegyenek, mert elviselhetetlen a lányuk. Beszélnék a pedagógusokkal is. Ha nincs foganatja akkor én beszélnék a kislánnyal.
2011. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Én első körben beszélnék a kislánnyal, majd utána a tanáraikkal. Ha nincs változás elkérném a szüleinek az elérhetőségeit és velük beszélnék. Ha ez sem vezet sehová, akkor újból elővenném a kislányt, és bármilyen csúnyán hangzik, megmondanám neki, hogy még egy húzása van, és utána vagy én vagy a férjem fogja azt csinálni vele, amit Ő tesz a mi gyermekünkkel.
2011. szept. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A suliba, ahova a fiam jár, ott is van mindig van valami hasonló dolog. Tessék bemenni, beszélni az osztályfőnökkel, a jelenlétében a gyerekkel is. De a szülővel is beszélhetnél, egy reggel megvárod a másik szülőt a kapuban, és akkor beszélhettek egymással. De ezt a tanárnéninek illene tudni megoldania. Ne hagy annyiban a dolgot, mert a te lányod nem fog szeretni suliba járni.
2011. szept. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a kiscsajtól kérdezném meg mi oka van erre, és megmondanám neki, ha még egyszer panaszkodik az én gyerekem, akkor szólok a szüleinek is, meg a tanárnéninek is
2011. szept. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Első körben ne a gyerekkel beszélj, mert az veszélyes lehet. Ezek a gyerekek hazamehetnek úgy, hogy Te ezt meg azt csináltad, Te leszel a rossz. Először az osztályfőnökkel beszélj, aztán a szülőkkel, és aztán jöhet a családsegítő, ha az előzőek nem használtak.

Természetesen az a legjobb, ha ott van a kislány is (a köpködős). A családsegítő szó kulcsfogalom, attól minden problémás gyerek és szülő retteg. Egy pedagógus

2011. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy elolvastam a kérdést az jutott eszembe, hogy szájba vágnám, de persze ez nem megoldás...

Szerintem semmiképpen se a gyerekkel beszélj, mert nagyon tudnák ám kamuzni és véletlen még te jössz ki rosszul. Osztályfőnök, szülő, családsegitő.. ahogy irták már korábban is.

Mondjuk én azt is megkeresném aki felügyelő tanár volt amikor ez történt és megkérdezném tőle, hogy miért nem tett/tesz semmit sem???

2011. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Bizony!

Hol volt a pedagógus? Elsős gyerekek legföljebb a mosdóban lehetnek egyedül, viszont egy ilyen esetnél biztos lesz valaki aki a tanító nénihez szalad, hogy "XY mit csinált!"

Szóval ha nem is látta, de tudomást kellett szerezzen róla, és akkor reagálnia kellett (volna).

Erről mondott valamit a kislányod?

Ha kiderülne, hogy nem tud a pedagógus a konfliktusról, világosítsd fel!

2011. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szólj az osztályfőnöknek, ha továbbra is fennáll a probléma menjetek be a férjeddel és beszéljetek a gyerekkel. (a gyerek pont olyan mint a szülei, és ha otthon ezt látja hogy köpködni kell, akkor a szüleivel hiába beszélnél, mert nincs kivel)ha esetleg a párod jó nagy darab úgy még hatásosabb!

Semmiképp ne hagyd ennyiben, a kislányodnak fontosak az iskoláról szerzett első benyomásai.

2011. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!