Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A párom elsős kishúgát terrori...

A párom elsős kishúgát terrorizálja egy kislány osztálytársa az iskolában. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A párom kishúga most kezdte az általánost, egy kis falusi iskolában (kb. 20-an vannak az osztályban). nagyon "mimózalelkű" kislány, és ezt egy mocsok kis hárpia osztálytársa kihasználja. Rendszeresen üti, hasba rúgja, húzza a haját, elveszi tőle az uzsonnát, és gúnyolódik rajta.

A párom édesanyja már beszélt a szülőin az osztályfőnökkel, aki ennek érdekében SEMMIT nem tett (ennek nyilván az az oka, hogy az agresszív kislány szülei módosak, a párom szülei szegények). A kislány anyukája nem jelent meg a szülőin.

A bántalmazás továbbra sem maradt abba, ezért a párom édesanyja megint bement az iskolába, megkereste a kislányt, és több szemtanú előtt normális hangnemben elmagyarázta neki, hogyha továbbra is bántja a kislányt, beszélni fog az anyukájával.

Erre a kislány elsírta magát, odaszaladt az osztályfőnökhöz, és azt hazudta, hogy a párom anyukája megverte (természetesen nem igaz).

Az osztályfőnök azóta ellenséges a párom kishúgával.

A párom anyukája javasolta, hogy mindkét gyermeket vigyék el pszichológushoz, és az erősítse meg az igazát, hogy ő nem bántotta, de erre még nem került sor.

A kislányt azóta is bántja ez a másik. Anyuka nem tudja már, mit csináljon.

Tanács?


2011. okt. 2. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen fel kell menni az igazgatóhoz, ha az osztályfőnök nem tudja kezelni a helyzetet. Jelezni kell, hogy folyamatosan bántja egy másik gyerek, és többszöri figyelmeztetés ellenére az osztályfőnök még mindig nem tesz semmit. Esetleg megkeresni, ki az anyukája, és nemcsak fenyegetőzni azzal, hogy szól neki, hanem tényleg beszélni vele. Ha ez sem segít, akkor pedig irány egy másik osztály esetleg másik iskola. Tudom, hogy menekülésnek tűnik, de még mindig jobb, mint hogy anyuka és a kislány is idegileg kikészüljön emiatt a tarthatatlan helyzet miatt.
2011. okt. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyja annyiban. Ha a tanító nem segít, az igazgatóhoz kell fordulni. Elsős gyerekek nem lehetnek felügyelet nélkül egy iskolában (elvileg), ha mégis, ezt is az igazgatónál kell szóvá tenni.

Ha a tanító komolyan elhitte, hogy a másik anya megütötte a verekedős kislányt, tegye meg a megfelelő lépéseket. Ha nem csinál semmit, ő sem hiszi el. Viszont nagyon fontos volna leülni a gyerekekkel, a tanítóval, ha van iskolapszichológussal, és együtt megbeszélni, hogy mi történik, miért, és hogy lehetne elejét venni ezeknek a dolgoknak.

A verekedős gyereknek pont annyira érdeke, hogy ne hagyják elfajulni a dolgokat, hiszen ha most nem terelik normális mederbe a viselkedését, mi lesz vele kamasz korára? Ez pedig a vele foglalkozó felnőttek felelőssége. 10 év múlva már késő lesz.

A terrorizált kislányt a saját lelki békéjének visszaállítása érdekében is érdemes volna pszichológushoz vinni.

2011. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Másik suli nem jöhet szóba?Össze kéne ülni a kislányoknak,szüleiknek,és a tanárnak,és megbeszélni mindent. A atnárt pedig bepanaszolni az igazgatóságon is ha nem tesz semmit,sőt kifejezetten ellenséges csak azért mert amazok jómódúak. Ha semmi és senki nem segit,és az iskolaváltás is lehetetlen,és tényleg megtépném a kiscsajt,vagy megtépetném valakivel,mondjuk az exem barátnőjével...:-P
2011. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tanácsoltam az anyósomnak azt, hogy látogassa meg az igazgatót, de egyenlőre kisebb szinten akarja elintézni az ügyet.

A tanárnő továbbra is ellenséges, és a másik kislánnyal (a páromnak egy 10 és egy 7 éves húga van, késői szerelem gyerekek) is az lett hirtelen az osztályfőnöke. Az anyósom arra gyanakszik, hogy a két tanárnő megbeszélte a dolgot egymás között.

Sajnos az iskolaváltás lehetetlen, a szülőknek sem idejük, sem pénzük nincs az utaztatásra. Akárhogy segítünk a párommal, nem megoldható.

Az anyósom mesélte ma azt is, hogy a kislányt, amelyik verekszik, otthon veri az apja.

2011. okt. 2. 16:56
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor kipróbálta elintézni és nem sikerült, tehát irány az igazgatóhoz. Ezt az ügyet nagyon messzire fel lehet remélem vinni, ha nem változik a szituáció.

Még ha pénzbe és időbe is telik sokaknak, inkább az legyen, mint a gyerek szívjon most is, és ez kifog hatni felnőtt korára is. Az is, ha senki nem tesz hatékonyan valamit.

2011. okt. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Miért hittem én hogy a párod kislányárol van szó az előző kapcsolatából??:-) Még csodálkoztam is milyen yszépen beszélsz a kislány anyukájáról. Na mindegy,azért megtépheti valaki a kiscsajt ha más nem megy.De első körben az igazgatót és a közös megbeszélést javaslom.
2011. okt. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A tanárnak, a két szűlőnek, és a két gyereknek le kellene ülniük, és mindkét gyereket meg kellene kérdezni, hogy mi a gond. Szerintem nincs olyan, hogy egy teljesen ártatlan kislányt csak úgy kinéz magának egy másik. Lehet, hogy neki is köze van a dologhoz. Saját fiammal is voltak ilyen gondok, mindíg arról panaszkodott, hogy Őt piszkálja vagy bántani akarja valaki. Én sose tudtam áldozatként kezelni. Mindíg addig beszélgettünk, amire csak kibújt a szög a zsákból. Általában ilyenkor kiderül, hogy nem is olyan egyértelmű a dolog, mint ahogy az elsőre látszik.
2011. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A probléma abból adódik hogy a kislánynak nincsenek olyan csinos ruhái. Csúfolja és bántja amiatt, hogy szegény.
2011. okt. 3. 10:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Igazgatóhoz kell ezzel menni, nem az osztáylfőnökhöz.
2011. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az igazgatóhoz kell menni, ha az osztályfőnökkel nem lehet célt érni.

Sajnos már nem olyanok az iskolák mint régen és igen a gyerekek felügyelet nélkül vannak szünetben ezt én is furcsálltam mikor az én fiam kezdte az iskolát.

2011. okt. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!