Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet anorexiás egy 10 éves?

Lehet anorexiás egy 10 éves?

Figyelt kérdés
Elképzelhető ez? Adjatok tanácsot kérlek
2011. szept. 10. 01:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy viselkedik.Tünetek?
2011. szept. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Állandóan azzal foglalkozik, hogy néz ki állítása szerint mennyire kövér pedig világ életében sovány volt. Az evéssel kiskorától kezdve gondja volt de az utóbbi hónapba durvábban. Gyanakszom hogy valamikor meg sem eszi az ételt amit állítólag megeszik a tízórait általában a kukában találom meg. Ha mondom hogy válasszon valamit a boltba mit akar enni hosszasan tanulmányozza az élelmiszeretk kalória tartalmát és visszajön egy almával egyáltalán nem hajlandó fehérkenyeret vagy krumplit, tejet enni konkrétan zöldségen él. Ha ott állok felette egy fél kiflit 1,5 alatt hisztik közepette ezsik meg
2011. szept. 10. 02:13
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Javasolnék egy alapos beszélgetést az egészséges testképről.Valamint cenzúráznám a tv-t és a netet.Szegény kislánynak átmosta az agyát a média.
2011. szept. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!Sokat beszélgettem már vele. Az a baj hogy az anyja /Én az apja barátnője vagyok de tényleg sajátomként szeretem/ teljesen másként áll a dologhoz szerinte nincs semmi baj a gyerekkel ráadásul benyomta a kislányt a modellszakmába is ami szerintem káros neki főleg a testképére. Tvben max disney csatornát v nickelodeont néz neten meg facebookozik általában azért ellenőrizzük neten is miket bóklászik
2011. szept. 10. 02:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb baj az anyukával van. 10 évesen még tanulni és játszani kellene neki,nem modellkedni! A modellszakmában még mindig a csontsoványság a divat. Tönkre fog menni a kislány,ha ezen nem tudtok változtatni.
2011. szept. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az apja nem tudná elperelni a láthatási jogot az anyától? Szegény kislány már így is sérült lelkileg, mi lesz még később?
2011. szept. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szólni kéne a Gyámhatóságnak. Ez már rájuk tartozik.
2011. szept. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Egyébként én idősebb lányok számára is betiltanám a modellkedést, mert nagyon nagy részben ez felelős az anorexiáért!
2011. szept. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet.


Ami fontos: ne erőltesd az evést, mert még jobban megmakacsolja magát. Ha almát akar enni, adj azt. Több, mintha két órán át egy fél kifli felett ücsörögne, és kínkeservvel "muszájból" enné. Ne tegyél megjegyzéseket, h milyen keveset eszik (pláne rosszmájúan ne), egyszerűen vedd tudomásul.

Ha aggódsz, h nem visz be elég kalóriát, akkor csempéssz az ételeibe pl. tejföllel, mézzel, tejszínnel, sajttal, stb.

Pl. a paprikás krumplijába tegyél tejfölt (feltéve, ha szereti így), v milánóira bőven sajt. Alma mellé dió, joghurt, tejbe pici méz,...

Ne a zsírt részesítsd előnyben, mert undorodni fg tőle, és nem eszi meg. Kérdezd meg, mit enne szívesen, és azt adj neki (pl. joghurt).


Gyógyulófélben lévő anorexiás. :)

2011. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha semmi nem változik akkor orvos, minél előbb!
2011. szept. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!