Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 és fél éves vagyok, anorexi...

14 és fél éves vagyok, anorexiás. Csak orvos tud segíteni hogy meggyógyuljak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 11:09
1 2
 1/14 anonim válasza:
50%
elég lenne bezárnia internetet , facebook-ot.
2011. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Miből gondolod,hogy anorexiás vagy?:)
2011. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

hamár te is felismered az fél siker! de mindenképpen kérj segítséget, elsősorban egy jó pszichológusét, aki evészavarokkal foglalkozik! nagyon sok erőre és kitartásra lesz szükséged, de sikerülni fog! énmár 25éves vagyok 10éve élek együtt anával, de 5éve gyógyultnak tartom magam! 176cm-hez tartom az 56kg-t ami 15évesen rettenetesnek tűnt! 5x eszem, igaz kicsiket és a mai napig gondosanmegválogatom, hogy mit, de nem akarok fogyni! soha többet! családot, gyerekeket szeretnék és erős vagyok!

gondolj arra, hogy mire vágysz a legjobban az életben, ez adjon neked erőt a legnehezebb pillanatokban is!

gyógyulj meg kicsilány minél előbb! ha nekem megy te is képes vagy rá!

2011. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan mondták már, főleg itt, h mennyek el orvoshoz, anya is kivan készülve miattam. csak még eddig nem mentem, de már kért időpontot. :S
2011. aug. 26. 11:15
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg az vagy legnagyobb valószínűséggel igen, meg kell találni, hogy mi a kiváltója, testképedet helyrepakolni
2011. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 brucelii válasza:
Segithetsz magadon is... kolbász, tarja, szalonna, rántotthús, tészta, rizs, kenyér, édes italok! elöször kis adagokban, majd ha már tágul a gyomrod többet és többet!
2011. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igaz en mar idosebb vagyok (32 eves) de nekem doki segitett. Tobbfajta anorexia van o majd kideriti te melyik fajtaba szenvedsz. En a kisfiam szuletese utan voltam anorexias de mara mar jobb a helyzet szerencsere. Kisfiam szuletese utan annyi gondom volt, hogy egyszeruen nem volt idom enni. Az eves csak egy nyug volt minden nap, megutaltam a kajat, nem akartam ezzel tolteni az idomet. Akkor ettem ha mar nagyon muszalj volt. Pl estefele egy tanyer muzlit egesz nap. :( Csontsovanyra fogytam majdnem korhazba kerultem. Ennek mar lassan 2 eve de most mar jobban nezek ki valamivel. :) A kajat es az evest meg mindig nem sikerult megszeretnem de mar jo uton haladok. Neha leulok vacsorani a kisfiammal es a ferjemmel nem csak nezem oket. :)
2011. aug. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem kell olyat enned sosem amit nem kívánsz de rendes tápláló ételeket egyél és rendesen. Nyilván először csak kevesebb sikerül, de minden egyes plusz falat nagy siker :-)

Igyál sok tejet kakaót, tejtermékeket, hogy legyen benned tápláló dolog is ha enni nem is tudsz.

Buta kislány voltam de fogyni akartam, meg egy kis figyelmet. de megbántam. egyszer eldöntöttem hogy most anorexiás leszek 3 napig bírtam asszem 5-es voltam. meg tanultam hogy soha többet nem akarok viszont, pofára is estem mert a szüleim észre se vették hogy nem eszem. Majdnem minden nap vannak közös étkezések amik alól kihúztam magamat akkor. Ez esett a legrosszabbul. mondanom sem kell kétszer annyit híztam vissza, végig fájt a fejem.

2011. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyszerű.

*nem olvastam a kommenteket*


ezt a linket megnézed, számolsz egy tápanyagszükségletet.

[link]


[link]

itt keresel étrend tervet, és követed. ha ez nem megy, az csak rinyálás, lelki dolog, lehet hogy valamiért nem akarsz/kívánsz enni (lehet fertőzésed van, ezzel most nem számolok) de ezzel nem kell foglalkozni. étrendet kinézed, fél óra, bevásároltok hozzá, holnaptól csak követni kell ami le van írva.

ha ez nem megy, akkor legfeljebb (és ez a legrosszabb eset, gondolom kicsi esély is van rá) meghalsz.

de ugye ez a halál dolog sem olyan vészes, mondjuk én 21 évesen rájöttem, egyrészt arra, hogy élni általában megéri, másrészt, hogy mindenkit más motivál, valakit nem érdekli, hogy az életéhez pl. mit, mennyit kéne ennie, edzenie. szóval természetesen semmi gond vele, ha Téged nem érdekel, én (és biztos mások is) nagyvonalakban leírtuk azt, mit kell tenned, ha élni akarsz, nem bonyolult.

2011. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, csak orvos. Látszik, h 1-2 válaszadó még hírből sem ismeri az anorexiát. Amíg én nem voltam az, én is csak jaj, mit rinyál, egyen aztán kész... a saját bőrömön tanultam meg, h ez nem így működik.


Ha már felismered, fél siker, menj dokihoz, ő segít helyretenni a dolgokat, de otthon is zűr lehet, mert mi másért kezdted vna el?

2011. aug. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!