Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetek ha folyton üti a...

Mit tehetek ha folyton üti a fejét ököllel?

Figyelt kérdés

Három éves a fiam, jártunk már nevelési tanácsadóba a dühkitörések és kezelhetetlen akaratosság miatt. Bölcsibe került, ott nagyon sokat változott pozitív irányba, azóta lehet vele bírni, beszélni kezdett, szobatiszta lett, szépen halad a készségfejlesztő játékokkal és nem esik kétségbe, ha valami nem sikerül neki rögtön először. Szóval nagyon büszke vagyok rá, a tanácsadóba nem kell mennünk többet, logopédiára járunk helyette.


Fél éve azonban felvett egy elég gáz szokást. Ha rászólunk valami miatt, akkor nekiáll két kézzel ütni a fejét. Ilyenkor mindig lefogtam a kezeit, mondtam, hogy nem szabad bántania magát, mert fájni fog a fejecskéje, bibis lesz stb. De túl nagy jelentőséget nem tulajdonítottam neki, gondoltam ez ilyen időszakos hóbort lehet, majd elmúlik.

Nem így lett, sőt az utóbbi két hónapban most már harmadízben fordult elő, hogy eleredt az orra vére, mikor ütötte magát. Legutóbb az oviban csinálta ezt, az óvónéni ezzel fogadott.


Most már kezdek aggódni, hogy nem múló dologról van szó és frászt kapok a vérzésektől, hogy kárt tesz magába.

Hova fordulhatok? Vigyem vissza a nevelési tanácsadóba?

Esetleg van valakinek ilyen vagy hasonló dologgal tapasztalata?


2011. szept. 12. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Az én fiam akkor szokta csinálni ha rácsapok,vagy hangosabban rászólok,de ő csak tenyérrel üti,és annyira nem erősen.Ha ránézek ilyenkor azonnal abbahagyja.Sztem így vezeti le a feszültséget.Én nem aggódok,volt idő amikor a fejét a padlóhoz verte,az is csak 1 hétig tartott.Majd abbahagyja ezt is.Ja,és nem egy ilyen gyerek van a környezetemben is,aki ugyanezt csinálja/csinálta.
2011. szept. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Otthon minden rendben van? Nincsenek családi problémák?

Általában a gyerekek a tünethordozói a felnőttek hülyeségeinek.


Az előző meg "csodálatos" anyuka ha nem érdekli, hogy a gyereke a földbe veri a fejét, fájdalmat okoz magának... és még Ő is rácsap. Az ilyen ember csak magával törődik, minek az ilyennek gyerek???

2011. szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 csumpi80 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ismerős amit leírtál ......sajnos!Nekünk olyannyira nem sikerült ezt "Kinölnünk",hogy már pszichiátriára járunk.....A nevelési tanácsadó nem sokat segített sajnos.

Szerintem forduljatok minél előbb szakemberhez,mert egyáltalán nem biztos hogy te is azok a szerencsések közé fogysz tartozni akiknek a gyermeke kinövi ezt!

2011. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

13:24-es,te kis csoda véleményformáló,aki mindent tudsz,mindenkiről,és minősítesz bárkit ismeretlenül....

Nem magyarázkodok (én vagyok az első válaszoló),de le kellett írnom,mennyire sokat segítettél a kérdezőnek,az irományoddal.Csak így tovább!!!

2011. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 okoska31 ***** válasza:
54%

nekem is van gyerekem, és egyetértek a második kommentelővel - ha egy gyerekkel ilyen gondok vannak, akkor a környezetével lehetnek problémák. feszültség a szülők között, bántja valaki az oviban/bölcsiben, stb.


Nem foglalkozni azzal, hogy a gyerek a földbe veri a fejét,szándékosan pedig igen nagy szegénységi bizonyítvány a szülő részéről - így a kérdés jogos: ha az nem érdekel, hogy üti a fejét a földbe (amitől egy erősebb ütésnél ad abszurdum még agyrázkódása is lehet), akkor minek kellett megszületnie? nem kell mindenkinek szülni, van akinek nem való.

2011. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ki mondta,hogy nem foglalkozok vele ha üti a gyerek a fejét???Én is elvittem orvoshoz,beszéltem a védőnővel,ők nyugtattak meg,hogy neki nincs baja,el fog múlni.Neurológus is látta (nem emiatt),és ő is megnyugtatott.

Szóval véleményt csak arról mondj akit ismersz!!!!

2011. okt. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 okoska31 ***** válasza:

az első kommented alapján alkottunk véleményt - abban nyoma nem volt annak a megjegyzésnek, hogy nem egyedül döntötted el, hogy jó lesz majd egyszer.

innen indult az egész.

2011. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ez az,az ember szóból ért...kérdezz máskor,mielőtt bántasz másokat!!!
2011. okt. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!