Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért szeretné érezni egy 4és...

Miért szeretné érezni egy 4és fél éves kisfiú hogy milyen lenne lánynak lenni? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Tegnap beszélgettünk és kérdeztem mit kívánna ha látna egy hullócsilagot. Azt mondta hogy szeretne lány lenni hogy érezze az milyen.Máskor is szokott lányszerepeket játszani. Volt már hasonló tapasztalata valakinek?
2011. szept. 13. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam decemberben lesz 5 éves.

Őt is érdekli, szokta kérdezgetni, hogy ő miért nem lány, mert ő szívesen lenne lány.

Szerintem csaki érdekli őket, csak azt látják, hogy alaki fiú, valaki lány, de az okát nem értik, ezért lehet.

Válaszolj neki a korának megfelelően, meséld el, milyen lánynak lenni, de azt is, hogy milyen jó fiúnak lenni, mert ők erősek, bátrak, ők szoktak tűzoltók lenni, buszt vezetni (vagy amire felnéz).

2011. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál! A környezetemben még nem találkoztam hasonlóval. Egy kicsit mindig furcsának tartották a többi fiús szülők hogy az én gyerekem többször lány szerepeket játszik itthon. Mindenféle meséből a lány szereplőt választja. Hiába mondom el neki hogy a fiúk az erősebbek bátrabbak ügyesebbek stb amit te is mondtál fél perc múlva már megint azt mondja hogy ő a Dóra a Dóra és Diégóból. Néha nagyon el vagyok keseredve emiatt. Nálatok mióta tart ez? Lehet hogy csak én tulajdonítok túl nagy jelentőséget neki, de engem ez már nagyon zavar. Persze neki próbálom nem mutatni.
2011. szept. 13. 14:30
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Érik a búza:D
2011. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon nehéz kérdés.

Egyrészt elképzelhető, hogy tényleg érik a búza.

Az is lehet csak simán egy nőiesebb heteroszexuális férfi lesz belőle.

Az is lehet, hogy teljesen természetes érdeklődés. Egyszer egy pszichológus mondta, hogy a fiúknak borzalmasan nehéz az életük. Mert ha az a kérdés, ráadhatom e a lányomra a fiamról lemaradt ruhákat, szerintem 100-ból 90 rámondaná persze. A másik tíz a lányáról lemaradt ruhát sem adná a második gyerekre. Fordítva lányról ruhákat fiúra? Hát 100-ból 100 nemet mondana, vagy igen, kivéve...

Vagy engednéd a lányodnak a barkácskészletet használni, Persze. Engednéd a fiadat Barbi babázni? Nem.

2011. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az érik a búzához ennél azért több kéne. Eszébe sem jut rózsaszín ruhákat nézni, vagy épp szoknyát, rögtön mondja rá, hogy az lányos. Az oviban is a lányok a barátai inkább, de a ki tetszik kérdésre is Adél meg Ivett a válasz, nem fiúnév, valamint rövid hajat akar.

Ha érne is, akkor sem a búza érne ilyen korban, hanem a fiú testben lány lélek, hiszen ő akar(na) lány lenni, nem fiúkkal szeretne puszilkózni.


Egyébként én simán hagynám, hogy a fiam barbizzon, ha akar, inkább most élje ki magát, pont ezért.


Kérdező! Hogy Dóra akar lenni a Dóra és Diégóból, az természetes, hisz Dóra a főszereplő. Neki van majma, hátizsákja, térképe. Ha Thomast néz, gondolom nem Emily lenne. :)

Mindenképp hagyd rá, ne mondogasd hogy ne akarjon lány lenni, csak azt hogy fiúnak milyen jó (van is egy könyv, hogy örülj, hogy fiú, ezt megveheted és átírhatod Neki való mesére).

Mindig, minden körülmények között úgy tudatosuljon benne, hogy Ő fiú, és ne úgy, hogy nem lány.


De ami a legfontosabb, hogy Te elfogadd. Mégha legrosszabb esetben is valóban érik a búza, vagy valami nem stimmel, Ő arról akkor sem tehet, és frusztrálni fogja, hogy Te ezzel foglalkozol.

Ne aggódj, amíg nem növeszt hosszú hajat, akar szoknyában járni és csak babát kér a Jézuskától, addig nem baj! Változni fog. :)


Első

2011. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Pont a kérdésedre nem sikerült válaszolnom, nálunk néhány hete tart, szerintem az oviban beszélgettek a fiú-lány különbségekről.


Első

2011. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is remélem hogy ehhez azért több kell. Egyébként ő is a fiús dolgokat és játékokat szereti és a rózsaszínre ő is azt mondja hogy fúj az lányos.Most is épp Bakugánt szeretne. Viszont a Thomasból is az Emily szeretne lenni és a Verdákból a Sally, de mostanában már szerencsére legtöbbször azt mondja hogy a Villám. Szóval remélem hogy nincs nagy baj de azért szeretném ha már elmúlna...
2011. szept. 14. 13:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Még túl kicsi ,messze az ivarérettségi korszak.Majd ha 12évesen is ezt mondja akkor már aggódhatsz.Addig meg összevissza beszélhet még egy kisgyerek.
2011. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyugi, minden rendben van vele. Nagyon is szereti a lányokat, de a környezetében lévőket nem tartja elég "hősiesnek", ami azért tipikusan fiúvonás. Ezért keresi a lánykaraktereket, akiket csodálhat, és mivel testileg nincsenek jelen, úgy kerülhet hozzájuk a legközelebb, beleképzeli magát a helyükbe.

Általános iskolában meg majd szerelmes lesz a tanítónénibe, és amikor épp nincs jelen, a kisfiad lesz az aki átveszi a szerepét és tanárosan rendreutasítgatja a többieket.

Nem vagyok pszihomókus, csak saját tapasztalat. Pl. 4 éves korom után hol McLain parancsnok, hol Fekete Tulipán, hol Sandokan, hol Onedin voltam, épp ami népszerű volt a tévében :) Lányként kicsit furcsa lehetett, de a környezetem nem akadt fenn rajta.

2011. szept. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fiú testvérem nagyon lányos volt kicsinek. Nem volt hajlandó fiús ruhát hordani, az én babáimmal játszott, a kisautókat eldobálta.


Anyu betudta ezt annak, hogy lány testvérek mellett egy tutyimutyi, példát nem mutató apával nem egyszerű fiús fiúnak lennie.


Suliban se volt jobb a helyzet. Csak lányok társaságát kereste, foci helyett táncolni járt, barkácsolás helyett hímezgetett a lányokkal technika órán. Még a haját sem engedte levágni.


A pszichológus azt javasolta, várjuk meg a kamaszkort, mert szerinte kinövi, csak ne lássa, hogy a családból bárki görcsöl ezen.


És így lett. Ahogy kamaszodott, úgy változott fiús irányba. Egy nyáron lecserélte a ruhatárát vagány, fiús darabokra, és szeptemberben jól kiosztotta azokat, akik addig piszkálták.

Következő nyáron már kézenfogva hozta haza a barátnőjét bemutatni Anyunak. :))


Nem lett búza belőle.

2011. szept. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!