Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Alvás hiányától kialakulhat...

Alvás hiányától kialakulhat megkésett fejlődés kisgyereknél?

Figyelt kérdés
A szakértői bizottság kiadta a fiunkra a megkésett fejlődés diagnózist, de arra a kérdésre, hogy mitől lehet, nem tudtak válaszolni. Arra gondoltunk, hogy a kisgyereknek nagyon fontos az alvás, hiszen ilyenkor fejlődik pl. az idegrendszer. A fiunk nagyon rossz alvó volt mindig, még éjjel se volt hajlandó sokszor aludni.
2011. szept. 17. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hozzájárulhat,hiszen alvásra nagy szükség van.
2011. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, nekem is rossz alvó a fiam már születése óta, lábujjhegyen kell a lakásban járni, ha alszik, mert minden neszre felébred, és ő is mindenben 2-3 hónappal le van maradva a kortársaihoz képest.
2011. szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Snapette ***** válasza:
Mekkora gyerekről van szó, és miben nyilvánul meg a megkésett fejlődés?
2011. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az tudományosan igazolt tény, hogy a növkedési hormon leginkább alvás közben termelődik. Igen, lehet összefüggés a két dolog között.
2011. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Fiam most lesz 4 éves. Mindenben megkésett, de szembetűnő: nem beszél, félig szobatiszta.
2011. szept. 19. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Most is rosszul, vagy alig alszik? Ha igen, akkor szerintem menj el vele egy alváslaboratóriumba. Elképzelhető, hogy egy alváshigiénés kezelés minden gondot megoldana.
2011. szept. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Komoly gondot okoz az ebéd utáni alvás is nála. Van, hogy egyszerűen nem lehet lefektetni. Néha meg este kezdi a hisztit, hogy nem alszik. Éjjel 11-kor még veszekszünk.
2011. szept. 20. 10:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nem feltétlen ezen múlik sztem.Nekem születése óta nagyon rossz alvó a gyerek.Én 1.5éves koráig mint egy zombi olyan voltam.20-30szor kelt fel.Már átrendeztük az egész szobáját végül átvittük egymásik szobába ideiglenesen próbaképpen utazó ágyba tettük.És onnantól kezdett javulni.el sem tudtuk azt képzelni ,hogy pl utálta a kiságyat,pedig így van.MOst ahol alszik 3évesen már jobb a helyzet,de így is 3-4 szer felkel éjjel ,kb 1.5óra az elalvása .Du nagyon nehezen alszik el.Most az oviban azt mondják elalszik.El tudom azt is hinni,hogy én rontottam el valamit,mert egy éves koráig egy szobában aludtam vele és ugrottam minden neszre.VAn egy egy évesem is,ő első perctől külön alszik ,nincs is vele semmi gond.Kb 2perc az altatása vagy annyi sem.Néha ő is felkel,de vissza alszik agától.szval a naggyal sokat küszködök,és sztem ezt én rontottam el viszont nincs semmiben vissz maradva,sőt az a gond,hogy olyan kielégíthetetlen tudás vágya van,Folyékonyan beszél,idegen szavakkal is,olyan dolgok iránt érdeklődik,hogy néha hajam égnek áll,pl valamelyik nap a gravitációt kérdezte mi és azt magyaráztam,meg bolygókat kell nézzük a youtube -on,meg a vonatban nem az tetszik,hogy nagy meg mit csinál,hanem ,hogy forgózsámoly hajtja,szval olyan dolgok amik más gyerekeket meg sem fognak.Most pl azon gondolkozom,hova vigyem angolozni,mert ismételgeti az angol szavakat és kérdezgeti mit jelent,szval egyáltalán nem mondhatom semmilyen téren,hogy elmaradott,sőt inkább sokkal előrébb jár.Tény alvás közben fejlődik az ideg rendszer,de nem hinném,hogy csak ezen múlik.Egy 3 és egy 2 éves kisfiú anyukája..

2011. szept. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy 4 évesen délután nem akar aludni, nem feltétlenül baj. Az éjszakai nyugodt alvás viszont fontos a növekedés szempontjából. Ez is olyan viszont, mint minden más. Nem minden gyereknél okoz elmaradást, ha nem alszik normálisan.
2011. szept. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne az ok-okozati összefüggést megvizsgálni ebben az esetben szvsz. A megkésett fejlődés valamely formája is okozhat pl. alvás zavart. Gyermek pszichiátriára vidd el kivizsgálásra azt javaslom.
2011. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!