Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elfordulhat e hogy középfülgyu...

Elfordulhat e hogy középfülgyulladás esetén károsodhat e a gyereke hallása?

Figyelt kérdés
Az én lányom most 20 hónapos és ajnos pár hónapja volt neki középfül gyulladása.Szerencsére elmult neki de félünk hogy esetleg károsodott a hallása.Csak azért kérdezem ezt mert mivel hogy 5 hónaposan már mondta hogy apa meg hogy agyá bár ezt a maga nyelvén ugy hogy adá.De most hogy volt neki ez a közép fül gyulladása nem mond semmi de viszont attól független érti ha mondok neki valamit ha rá szolok.De beszéltem a gyógytornászunkkal ö is mondta ezt a lehetöséget is meg azt is hogy esetleg azért nem mond semmit mert most azzal van elfoglalava hogy ö most megy sétál.Most akkor mire számitsak fog beszélni a lányom valamikor?
2011. szept. 17. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy középfülgyulladástól, ami rendesen lett kezelveszinte biztos,hogy baja a hallásának.

Sorozatos, különösen krónikus gyulladás vezethet vezetéses típusú halláscsökkenéshez, de ez sem siketség, csak a nagyothallásnak egy olyan fajtája, ami műtéttel vagy hallókészülékkel jól korrigálható.

2011. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyszeri gyulladástól nem hiszem, hogy baj lenne, de ha többször előfordul, akkor sajnos megvan rá az esély.


A férjemnek is volt többször középfülgyulladása, amikor pici volt, de csak az oviban derült ki, hogy baj van, és máig hallókészüléket visel mindkét fülében. Neki egyáltalán nem műthető, nem tudom, hogy vannak-e kivételek.


Ha kétségeid vannak, akkor inkább vidd el audiológiára a babát, és ott szakember vizsgálja meg, hogy van-e valami probléma.

2011. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mikor elvittük orvoshoz az oros kezdödö középfül gyulladást mondott tehát akkor idöben kezelték neki
2011. szept. 18. 07:39
 4/9 anonim ***** válasza:
sajna én így jártam a nagyobbik fiammal. Volt egy csúnya fülgyulladása, amit sikeresen kikezeltünk a gégésszel, de az audiológia kimutatta, hogy sérült a jobb fülén a hallása. Egy kicsit összetettebb nálunk a dolog, mert ki kell vetetni az orrmanduláját, hátha az a gócpont. Ha a műtét után is ugyanolyan a hallása, akkor kell elkezdeni gondolkozni, hogy mit lehet tenni. Sajna annak ellenére, hogy 6 éves lesz novemberben, még mindig nem beszél tisztán, feltehetőleg ezért.
2011. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Bocs, de most látom, hogy tiszta zavaros, amit írtam. NEM LESZ baja akart lenni, csak a lényeg kimaradt a mondatból.
2011. szept. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 éves a fiam, fél éve volt középfül gyulladása, de ezt a körzeti nem vette észre, csak a fül orr gégész, ahová magán szorgalomból vittem el, mert a gyerek nem hallott, ha szóltunk neki, állandóüan visszakérdezett, nem értette, mit mondunk neki. A fül orr gégész csinált is ahllásvizsgálatot, amin kijött, hogy valóban halláéscsökkenése van, kikezelte és rendbe jött. Tehát mindenképp a fül orr gégészt javaslom, aki specko géppel nézi a fület, nem csak belenéz, mint a gyerekorvos.
2011. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia,


nálunk sajnos a folyamatos középfül gyulladásnak meg lett az eredménye... idén márciusban kivették az orr manduláját a kisfiunknak. évi 3-4 gyulladás után kerültünk fül-orr-gégészhez, ahol kétoldali hallásvesztést diagnosztizáltak és a hallás görbéje egyenes volt. műtét következett, ami óta végre megszűntek ezek a füles problémáink!! szóval a miénk szélsőséges eset, csak gondoltam leírom a mi esetünket is.


Ági

2011. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg nagyobbodott orrmandula miatt lehet folyamatos savós középfül gyulladás. Kisfiamnak 1 évig majdnem állandóan ez volt, amikor is megelégeltem és kivetettem az orrmanduláját.

Sokan oda vannak, hogy milyen fontos szerv az orrmandula!

Főleg, ha a folyamatos duzzanat miatt nem működik és még kárt is okoz!

Mi megúsztuk a hallás károsodást, de arra felhívták a figyelmemet a hallásvizsgálaton, hogy a savó nagyon csúnyán tönkre teszi a hallócsontot!

Még annyit, hogy a beszédfejlődésnek sem tesz jót, mert ilyenkor olyan, mint a víz alatti hallgatózás.

2011. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a nem visszatero, nem sulyos-idoben kikezelt fulgyulladastol nem.
2011. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!