Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért szórnak el mindent a...

Miért szórnak el mindent a gyerekeim?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, 5 és 3 évesek.

Alapjába véve nyugodt ember vagyok, de mindig kihoz a sodromból, ha csak úgy minden átmenet nélkül fogják és ledobálják a játékokat stb. a földre szanaszét.

Ma reggel pl. készítem a nagyobbik lányomnaka fruzuráját oviba, a kisebbik odajön belemarkol a hajgumikba és teleszórja vele az egész szobát...áááááááááááááááááá

Én egész nap mást se csinálok, mint hajolgatok és szedegetem a holmikat és közben kérem őket szépen, hogy ne szórjanak el/le mindet. Ki vagyok ettől és sokszor kiabálok is.

Nem tudom, mit kellene tennem? De ezt már nagyon unom...


2011. szept. 20. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyél határozott és szedesd fel velük. Meg kell tanulniuk, hogy amit szétszórnak, össze is kell szedni. Ha ellenkeznek sokadszorra is, akkor lehet egy kis bünti mindkettőnek. Pl. addig nem játszhatnak amíg nem szedték össze, stb. A lényeg, hogy határozott legyél.
2011. szept. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert tudják, úgysem nekik kell majd összeszedniük. Miért nem szedeted fel velük, amit szétszórtak? nem annyira kicsik már, hogy ne lennének rá képesek. Utána meg megy anya és összeszedi... Ha az ő dolguk lenne, nem csinálnák. Emellett soha nem azt mondd, mit NE csináljanak! mindig a pozitívumot emeld ki, azaz "milyen ügyes vagy, mert ... ".
2011. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy gyerek van, úgyhogy ő szór szét mindent, egy dolog vált be mostanában.

Előszedtem egy nagy kukazsákot, és amiket már sokadszorra sem pakol el, meg ő mostanában magasról dobálja le a játékait, hogy jó hangosak legyenek, és ha nem fejezi be, azok a játékok mennek a kukazsákba. Tudja, hogy a szemetet is olyanba szoktam dobni, mondtam neki, hogy ha mégegyszer így viselkedik, mennek a kukába. 3 éves, eddig bejött! :)

2011. szept. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-szor szólj rájuk, hogy pakolják el. Fontos, hogy nyugodt, normális hangon, de határozottan szólj rájuk. Ha nem teszik figyelmeztesd, hogy mennek a cuccaik a kukába ha neked kell összeszedned, ha ez után sem történik semmi jöhet a szemetes zsák és bele minden. Persze ne dobd ki, csak tedd el úgy hogy ők ne lássák. Hidd el kétszer meggondolják legközelebb, hogy mit csinálnak
2011. szept. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is a kuka jött be :)

Most már csak egyszer kérem szépen, másodszorra csak annyit mondok "kuka" és minden a helyére kerül.

2011. szept. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5ÉVES GYEREKNEK RUTINBÓL KELLENE PAKOLNIA.Mikor annyi idős,hogy egyedül leveszi a játékát ,segítséggel el is tud pakolni.Legyél mindig mellette és biztasd.
2011. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez érdekes... Én éppen a napban tűnődtem el, hogy manapság gyakorlatilag minden kismama idegbeteg, akit csak látok az utcán, vagy a családban. Szegény gyerek jól el van, az anyja meg egy nagy rakás ideggóc, képtelen normálisan mondani bármit a kölkének. Csak azért fura, mert anyám velem mindig nyugodt hangon beszélt, mikor kicsi voltam...
2011. okt. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindig mondom én, hogy a nevelés a pólyában kezdődik. Nálunk mióta mászik, elpakoljuk a játékokat. Most lesz két éves most már, ha szólok neki, hogy ideje elpakolni, akkor amit tud, azt rakja a helyére. A gyerek amit egész kicsi kora óta lát, az a normális neki. Ha 4-5 éves koráig minden meg van csinálva helyette, aztán egyszer csak hoppá, az összezavarja. "Eddig lehetett akkor most miért nem?", és a szülőknek is könnyebb, ha nem kell minden nap mantrázni, hogy "pakoljel, ülveegyél, nerohangáljmertelesel".
2011. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!