Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ez mi? Azokat...

Szerintetek ez mi? Azokat kerdeznem akik hasonlo cipoben jarnak. Lanyom 3 eves elmult es meg nem beszel. Jo alvo, jo evo kulonosebben nincsenek vele gondok, mindent megert amit mondunk neki. Nem hisztis, siros nem szokott orjongeni,

Figyelt kérdés
DE az a problema vele,hogy nem vesz tudomast az emberekrol.Vagyis akit ismer azzal nincs gond,de az idegenek hiaba probalnak meg vele beszelni,mintha ott sem lennenek.Tegnap kezdte az ovit ahol az ovoneni nem gyozte dicserni,hogy milyen okos kislany.Egyszer mutattak meg neki egy feladatott es o mar csinalta is.Ezt mi is eszrevettuk,hogy nagyon jo a memoriaja,mindent konnyen megjegyezz,csak ne akarjuk beszeltetni mert attol ideges lesz.Ha probaljuk formalni a szankat,hogy mondja utanunk a szavakat,odajon es befogja a szankat,hogy ne beszeljunk.Persze voltunk dokinal meg 3 eves kora elott azt mondta ne aggodjunk nincs semmi baj,majd fog beszelni,ha akar.Jovoheten megyunk logopedushoz,de mar nagyon aggodom,hogy mi lehet ez.Kerem valaszoljanak azok akik hasonlo problemaval rendelkeznek.Elore is koszi.Sziasztok.
2011. szept. 22. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy beszél valamit?Anya,apa,stb? Vagy annyit sem?
2011. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi .... :-(
2011. szept. 22. 11:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az irod, hogy az idegenekkel ilyen, de ezek szerint meg soha nem hallottatok a hangjat, tehat nem beszelt otthon sem?
2011. szept. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem akarlak megijeszteni, ne legyen igazam, de nekem ezek autisztikus vonásoknak tűnnek. :(
2011. szept. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

majdnem hasonló..


3 éves lesz a lányom de az elmúlt hónapban indult be a beszédfejlődése.

amig csecsemő volt állandóan mondtam neki mindent korán kezdtük a meseolvasást is és mégis.. most már szépen mondja a szavakat.


én is utánnaolvastam de majd mindenhol azt írták hogy ha egyáltalán nem beszél akkor a hallását kellene megvizsgálni mert sok kisbabánál hanyagul végzik a hallásvizsgálatot és sok baba egyáltalán nem hall mégis beírják hogy rendben.

szóval háziorvos gyerekorvost keress meg Ő ad beutalót az audiológiára .

2011. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
bocsi,de nekem is autisztikus
2011. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fiam van és náluk később indul be a beszédfejlődés (elvileg) mint a lányoknál, de minket már nem egész 2.5 évesen küldtek volna tovább mivel megkésett beszédfejlődésűnek számít ha egy lány 2 éves egy fiú pedig 2.5 éves koráig nem használ érthető szavakat. Elkezdtük magán órákon logopédussal beindítani a beszédjét és szerencsére fél év alatt rengeteg szót összeszedett és végre ismételt utánam.

Előtte átestünk gyerekorvosi-védőnői-gyógypedagógusi- és hallásvizsgálaton hiszen nem természetes hogy egy 2.5 éves EGY SZÓT SE mond értelmeset vagy legalább olyat amit én mint szülő megértek. (mert ő nem mondott, csak Ö öö zött meg halandzsázott babanyelven)

Ráadásul míg nem beszélt legalább kicsit, addig nálunk oviba fel se vették.

Az óvónők nálatok hogy értik meg mit szeretne? nekik nem furcsa hogy nem beszél? A gyerekdokitoknak vagy védőnőtöknek se tűnik fel?

2011. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Angliaban elunk es tegnap kezdte a maganovodat,ahol nem szamit,hogy nem beszel csak az a lenyeg,hogy fizessek.Mi a 2 nyelvusegre gondolunk,hogy az zavarta meg es azert nem beszel meg.Mindent megert es o is megerteti magat,elmutogatja,hogy mit akar.Igazabol csak betuget mond,pl.az "i" betut ismetelgeti,vagy a "b" es allandoan enekel vagy valami olyasmi.
2011. szept. 22. 12:43
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
12.37es vagyok, ja akkor bocsi, ahhoz nem tudok hozzászólni hogy mi a helyzet a kétnyelvűnek nevelt gyerekekkel.
2011. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok..Nem tudom,hogy a két nyelvűség zavarna e be ennyire,még az is lehet..A fiam 11 hónapos volt amikor mi kijöttünk ide Írországba.De akkor már mondta,hogy apa,mama,papa,igen,nem..Tény az is,hogy a két nyelvűség miatt nehezebben kezdett el mondatokban beszélni és sokáig keverte a nyelvet.

Hallásvizsgálatot javasolnék én is első lépésként,de csak a megnyugvás végett.

2011. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!