Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Neurológiai vizsgálat hogy...

Neurológiai vizsgálat hogy zajlik (gyakori fejfájás miatti)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:

"kövesse a szemével az ujjam":D Meg kicsit megmozgatja a fejed, kérdezi fáj-e..

Aztán valószínűleg beutal CT-re.

Legalábbis nálam így volt.

Ha negatív, akkor kezdődik az igazi kivizsgálás (szemészetre küldenek, nyaki röntgenre stb), de elég nehézkes, mert sok minden okozhat fejfájást.

2011. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én elmondom neked, mi történik! Egy nagy semmi! már ezer éve fáj a fejem, nem is tudok visszaemlékezni olyanra, hogy ne fájt volna huzamosabb ideig a fejem... Körzeti orvos küldött többször vérvizsgálatra, azon persze semmi sem látszott ezért elküldött neurológushoz (oda is kétszer -.-") aki kérte hogy írjak fejfájásnaplót, írtam is neki, csinálta ezeket hogy kövessem a szememmel az ujját meg csukott szemmel lépkedjek meg minden baromság, semmi értelmeset közölte hogy hát szerinte minden rendben, úgyhogy ennyi! Azután meg nem történt semmi, azóta is fáj a fejem, sokszor annyira hogy suliba sem tudok menni tőle (és nem migrénes :S ) Mondta hogy szedjek apranaxot ha fáj és szevasz... hát az meg semmit nem használ... Ennyit erről :(
2011. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm. Én nagy valószínűséggel "csak" frontérzékeny vagyok, mert mindig melegfrontkor fáj, de akkor 2 napig (néha 3). Kapkodom a gyógyszert (Cataflamot írtak, de sokszor nem használ, olyankor +Algopyrint is, és úgyis csak elviselhető lesz), de tudom, hogy ez nem jó, mert csak súlyosbítja (függőség). De ha nem veszek be, nem tudok dolgozni, azt pedig muszáj.

Azt hittem, ha kivizsgáltatom, az segít. Az egyensúlyérzékem rendben van (nézték céges orvosi vizsgálaton, csukott szemes módszer), szemorvosnál nemrég voltam és minden rendben, követni is tudtam az ujját és a szemüvegem is jó.

A nyakamat nem tudom, de az igaz, hogy elég rossz tartással gubbasztok egész nap az íróasztalomnál.

2011. febr. 3. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Engem elküldött CT-re. Azért az nem árt:)
2011. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ártani nem árt, csak az orvosok meg elég spórolósak, hiába járna neked :S
2011. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha 20 éve tök egyformán fáj a fejed, el lehet tekinteni a CT-től, mert egy agyi térfoglaló folyamatba ennyi idő alatt már belehaltál volna. Ha az utóbbi időben változott a fejfájás jellege, gyakorisága, akkor fognak CT-t csinálni.

A neurológiai vizsgálatnál megnézi az éber állapotban vizsgálható reflexeidet (kopogtat, nyomkod itt meg ott), figyeli az artikulációd, hogy térben és időben orientált vagy -e, értelmesen lehet-e beszélgetni veled, és nekem a CT időpontkéréssel egy időben adott beutalót laborvizsgálatokra, nőgyógyászhoz, szemészetre, fogászatra, és nyaki röntgenre.

Végül kezdődő klimax okozta migrén lett a diagnózis.

2011. nov. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha migréned van, arra létezik spéci gyógyszer. Csak a migrénre hat, más típusú fejfájásra nem.

Én nagyon jól jártam vele, tökéletesen elmúlasztja a fejfájásom a bevételtől számítva 45-50 perc alatt. Viszont csak a kivizsgálás után írják fel, neurológiai vélemény nélkül nem rendelhető.

2011. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!