Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehetne még tenni érte?

Mit lehetne még tenni érte?

Figyelt kérdés
Lányom 14 éves 8. -osztályos ált. Iskolás. Tudtuk, hogy gyengébb képességű az átlagnál, de megpróbáltuk azért a sima ált. Iskolát. Eddig valahogy 2-3assal vette az akadályokat Hát most ott tartunk, hogy sajnos 7 tantárgyból bukásra áll, ráadásul mintha még a tudatáig sem jutna el ez mivel jár, úgy értem összecsapja a leckét és részéről befejezve. Teljesen el vagyok keseredve, nem tudom mit tehetnék érte. Magántanárt is fogadtunk matekból, a többi tantárgyból én is segítek neki mégsem használ
2011. nov. 9. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha eleve gyengébb képességű, akkor talán nem is baj, ha ismételni fog. Amikor én voltam általános iskolás, akkor már elsőben megpróbálták kiválogatni azokat a gyerekeket, akik gyengébbek és inkább jól megtanították az írást, olvasást, minthogy később nehézségük legyen. Így is volt olyan, aki két évvel utánam végzett, de nem ez volt jelleemző rájuk.

A lányod most kamaszodik is, neki az 1+1 gyök 3 -5 alatt is a legmenőbb cuccok, jó pasik járnak az eszében. Mégha úgy is néz ki, mint aki gondolkodik vszínű, h teljesen más jár az agyában. Továbbra se adjátok fel a korrepetálást, de ne legyetek túl szigorúak és készüljetek fel az évismétlésre.

2011. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez még csak a félév....év végéig van lehetősége javítani. A kamaszkor kezdete a 8. évfolyam, amikor is sokkal fontosabb dolgok is vannak az életben:) A korrepetálást szerintem is folytatni kell -ha ezt anyagilag megengedhetitek, mert azért ez elég húzós...

A továbbtanulás nem érdekli? Pl. szerintem az is működő képes lehet, ha erre fókuszáltok és iskolát kerestek közösen. Hisz a továbbtanulási felvételiket hamarosan írják a srácok... Neki mindegy merre és hova? Az azért nem jó érzés az osztályban, hogy mindenkit felvettek valahová, neki meg marad a környék leggázabb sulija...de bukással sehová sem veszik fel....Én beszélgetnék erről vele...

2011. nov. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod:"Tudtuk, hogy gyengébb képességű az átlagnál, de megpróbáltuk azért a sima ált. Iskolát."Ezek szerint Ti sem voltatok biztosak abban,hogy bírni fogja a normál iskolát.Miben nyilvánul meg,hogy gyengébb?Sérült(NEM bántásból írom,de ezek szerint valami van)?Születéskor történt valami,vagy genetikai?.A helyedben átíratnám olyan iskolába,ahol tud teljesíteni,és siker élménye van(ez nem feltétlenül kisegítő iskola,vannak gyengébb iskolák is).Nem lehet,hogy eddig "kegyelem" 2-3-as volt?Sok kérdés van,de erre csak Ti tudjátok a választ.
2011. nov. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, anyu nevelt lányai is gyengébbek, de elvégezték az ált. sulit valahogy, 2,3-sal. Anyu sokat rágta a fülüket, h tanuljanak, mert nincs senkijük, akire számíthatnak magukon kívül meg ilyenek. Nehéz időszak, pláne h kamaszodnak. Nem a suliban jár az eszük...
2011. nov. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!