Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon vágytunk a gyerkőcre,...

Nagyon vágytunk a gyerkőcre, és most sikerült. Nagyon boldog vagyok, bármit meg fogok tenni érte. Viszont ha a szoptatásra gondolok, nem tölt el jó érzéssel, sőt. Ez még változhat?

Figyelt kérdés
Volt olyan aki nem érezte úgy, hogy jó dolog lesz, de amikor megszületett a baba, vágyott rá? Félek, hogy nálam nem múlik el ez az elutasító érzés a szoptatással kapcsolatban.
2010. máj. 11. 08:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%

Miért ne múlna el ez az érzés?

Ne aggódj már butaságokon

2010. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Ne tégy meg a babádért majd bármit,csak ami szükséges. Ha lehet szoptasd,de ne idegenkedj tőle már előre. A negatív gondolkodás rögzülhet,és nem tudsz majd szoptatni. Pedig a babának az a legjobb,legalábbis az első 4-6 hónapban. Ha meglesz a pici,akkor valószínűleg megváltozik a véleményed is. Azok nem szoktak szoptatni,akik híúságból féltik az alakjukat. Remélem,hogy minden jó lesz,és egészséges babátok lesz.
2010. máj. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
a szoptatás nagyon kényes téma, megoszlanak a vélemények. Szerintem próbáld meg. Ez a legjobb táplálék a gyerkőcnek. De az eleje nem lesz egyszerű, viszont ha túl vagytok a holtponton (első néhány hét), akkor már csodálatos dolog és észre sem fogod venni a problémákat. Sokkal egyszerűbb, olcsóbb, higiénikusabb, egészségesebb megoldás a tápszerrel szemben. Én a szoptatás híve vagyok, a 2. gyermeket igény szerint szoptatom (nem óra szerint), ezért erre buzdítok mindenkit. De nem minden áron, ha mondjuk 2 hó után is problémás, akkor nincs mit tenni, nyilván...
2010. máj. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Velem is ugyanez volt a helyzet. Kirázott a hideg, ha arra gondoltam, hogy majd szoptatni kell, pedig mi is megküzdöttünk a gyerkőcért. Viszopnt mikor megszületett és odahozták szoptatni a világ legtermészetesebb dolga volt, és semmit rossz nem volt benne. Már 5 hónapja szoptatok, és azt is mondhatnám, hogy szeretem. Remélem, Nálad is így lesz, sőt biztos vagyok benne! SZóval ne is járjon ezen sokat az eszed, mert jönni majd magától ez az érzés.
2010. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Amikor terhes lettem, egyértelmű volt, hogy bimbóvédőt fogok használni, hiszen minek szenvednék, ha nem muszáj. Ahogy haladt előre a terhesség, úgy enyhültek a gondolataim is: ha fájni fog, akkor használok bimbóvédőt, ha nem, akkor nem. Aztán megszületett a törpe, ott volt a kórházban a bimbóvédő, de még most sem bontottam fel, másfél hónapos a pici. Volt pár nap, amikor fájt, vérzett, sírtam és szemeztem a bimbóvédővel, de nem bontottam ki. Egyáltalán nem fáj már és olyan gyönyörű látvány, amikor szopizik a kicsikém!!! :)
2010. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két válaszolónak, megkönnyebbülés, hogy nem csak én érzek így. Remélem majd nálam is hasonlóan fog alakulni a dolog.
2010. máj. 11. 09:28
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Hát én vagyok az ellenpélda. Én terhességem eleje óta utáltam már csak a szoptatás gondolatát is.

Most 2 hónapos a baba és nem szoptatok, egyszerűen gusztustalannak érzem hogy a külső szerveimből etessem.

Nekem ez nem való.

2010. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Most nagyon hasonlóan érzek én is, de a többség szemében ez nem természetes, sőt! Hogyan fogadta a környezeted ezt a dolgot? Volt olyan aki negatívan állt ahhoz, hogy nem szoptatsz?
2010. máj. 11. 12:57
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
óóó rengeteg ismerősöm leszidott ezért, és nem értett meg. Nem értették meg mit érzek. Mindenki azt mondta hogy minek szülök. De nem foglalkoztam vele, egyszerűen nem érdekelt más szűk gondolkodás módú ember véleménye. Végső soron az én gyerekem és testem.
2010. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy lehet azt kijelenteni, hogy minek szül aki nem szoptat? Ha valaki eldobja a gyerekét az minek szül aláírom, de ne hasonlítsuk már össze. Valaki akkor csak azért szül, hogy szoptathasson?? Nagyon buta emberek vannak sajnos. Majd ha megszületik, meglátom, hogyan változnak az érzéseim, és úgy fogok dönteni, ahogy Nekünk jó. Remélem majd minden úgy alakul, ahogy a babának is a legjobb. De nem hiszem, hogy egy babának jó, amikor az anya minden szoptatáskor sír a fájdalomtól, vagy az idegeskedéstől. Lelkileg sokkal több rosszat tesz ezzel, mintha nem szoptatna. Mindenki döntse el hogy jó nekik, és MINDENKI tartsa tiszteletben mások döntését.
2010. máj. 11. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!