Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lányom 5,5 éves. Ha foglalkozá...

Lányom 5,5 éves. Ha foglalkozás van az oviban, oda se bagózik, ő játszik, míg a többi dolgozik. Csak a játék érdekli. Más gyermeke is volt így? Ugye "elnövi"?

Figyelt kérdés
Természetesen visszamarad a nagycsoportban, erre már tavaly céloztak.
2011. nov. 10. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hagy játsszon, azért van az ovi. A gyerekek a kötetlen játéktól fejlődnek a legjobban. Mondd neki, hogy most játssza ki magát, mert iskolában már tanulás lesz. :)
2011. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csoportfoglalkozáson én sem vettem soha részt. Untam magam. A mondókázáson meg a verstanuláson én már túlvoltam, anyum folyton verselt nekem még mielőtt oviba mentem, és rengeteg mesekazettám volt, amiről tanultam a kifejezseket szépszerével.

Az oviban nem tudtak lekötni, mikor én már a Szerencsekerékből a betűket tanultam, és már olvastam. A félelmetes az volt anyum szerint, hogy az óvónénik azon panaszkodtak, hogy sosem vagyok ott a csoporttal, és mégis én vagyok az első, aki tudja a verset. Nem lehet, hogy őt sem köti már le?

2011. nov. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kéne ismerni még pár körülményt. Lehet, hogy minden rendben van a kislánnyal, de a foglalkozás unalmasnak tűnik a számára, a feladattudata meg életkorának megfelelően kialakulatlan. ebben az esetben elég, ha visszamarad egy évet, be fog érni, ha amúgy jó óvodába, szerető, gondos óvónénikhez jár.

Az is lehet, hogy lassabban fejlődik, mint a többiek, és ezért nem kötik le a foglalkozások. Vagy valamilyen részképességproblémája van, és ő is érzékeli, hogy pl. nem tud úgy rajzolni mint a többiek, vagy nem érti meg a mesét, stb. ezért nem szeret odamenni.

Ebben esetben a spontán érés nem biztos, hogy elég, célzott fejlesztésre is szükség lehet.

Beszélj az óvónőkkel, mondd el az aggodalmaidat, és kérdezz rá, történt-e a nagycsoport elején valamilyen szűrővizsgálat a várható iskolaérettség szempontjából a kislányodnál. A legtöbb óvodában végeznek ilyet. Jelentkezhetsz vele a Nevelési Tanácsadóban is, szülői kérésre is megvizsgálják, nem kell beutaló.

2011. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!