Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sokan írják, hogy milyen...

Sokan írják, hogy milyen anya/szülő az olyan, aki megveri a gyerekét, stb. Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Mondjuk, van egy olyan gyereketek, akivel nagyon jóban vagytok. A lehető legjobb kapcsolatotok van. Lehet bármilyen korú, 8éves, 16 éves. Mit csinálnátok vele, ha hirtelen észrevennétek, hogy pengével vágja a csuklóját? Nem életveszélyesen, de vágja/ vágni akarja magát.

Tőlem először elkezdhettek vele beszélgetni, kivehetitek a kezéből szép szóval, kiabálással, beszélgethettek vele... stb. De ha másodjára/ harmadjára is csinálná..

Mit tennétek? Pláne azok a szülők, akik folyton azt hajtogatják, hogy mennyire nem szabad egy gyereket megütni.

Megütné bárki is? Ha igen, hol, hogy, mennyire?


2011. nov. 12. 22:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szülőként írok. 10 éves koromtól csináltam 18 éves koromig, az anyámnak nem igazán tűnt fel. De jól esett volna ha leül és megkérdez miért, vagy elbeszélget velem. Ha megvert volna, akkor biztos még jobban csináltam volna, mivel többnyire az itthoni feszültségek miatt kezdtem el. Sose mutogattam senkinek, később már olyan helyeken csináltam amit el tudtam takarni. Engem az állított le, most már végleg hogy a barátom azt mondta ha még egyszer meglátja akkor elhagy. És már 2 éve nem csinálom és nem is akarom. Emiatt nem biztos hogy meg kéne ütni. Meg kellene vele beszélni miért csinálja.
2011. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Mit tennék...pszichológushoz vinném mert arra van szüksége.. egyébként erre nagyon nem a verés a megoldás és azzal csak rontani lehetne nagyon a dolgokon.
2011. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem ütném meg, egy ilyen helyzetben meg főleg nem! Szakemberhez vinném, mélyen magamba néznék, hogy nekem milyen részem volt abban, hogy idáig jutottunk és vele is beszélgetnék. Valószínűleg súlyos lelki problémái vannak. Ezen egy verés nem, hogy segítene, de sokkal inkább rontana!
2011. nov. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Dedede mondjuk akkor mi van, ha tényleg NAGYON jóban vagytok... És akár azt is tudhatod, mi viszi rá arra meg nem akar elmenni pszichológushoz. De soha nem ütötted meg, nem is veszekedtetek. Éjszaka közepe is lehet. Hogy oldanátok meg?
2011. nov. 12. 22:26
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, te aztán nem ismered a pszichológiát. Sztem neked is orvoshoz kéne menni. Aki magát vagdossa, az lelkileg sérült. A lelki sérülésnek a verés olyan, mint olaj a tűzre. Rettenetesen kétségbe esnék, ha a gyerekemről kiderülne, h vagdossa magát. Nemcsak őt vinném el orvoshoz, de én is elmennék, mert felmerülne bennem, h miattam lett ilyen. Vagy esetleg más miatt, amit a magam figyelmetlensége miatt nem vettem észre.
2011. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A kérdés elméleti. Nem tapasztaltam ilyet, nem is tervezem. Köszönöm, a mentális állapotom kitűnő, nincs szükségem orvosra. Nem meg akarom verni a gyereket. Hanem kíváncsi vagyok, ti többiek mit csinálnátok vele. Ismerem a pszichológiát, de pl az éjszaka közepén nem tudnám elvinni pszichológushoz...

Pusztán elméleti kérdés és kíváncsi vagyok, ki hogy vélekedik. Nem kell a torkomnak esni, mert feltettem egy kérdést, ami akár valahol meg is történhet...

2011. nov. 12. 22:35
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapvetően nincs bajom azzal, ha valaki néha lekever egyet a gyereknek, mert sokszor megérdemlik és egyszerűen nem tudsz mit csinálni. Én is kaptam gyerekkoromban és semmiféle pszichikai/fizikai/szellemi aberrációm nem lett tőle. Mondjuk egy 16 éves gyereket én nem vernék, úgy értem az már tulajdonképpen felnőtt... (nek kellene hogy legyen elvileg..) Viszont az, hogy vagdossa magát te meg megvered, az valahol nekem kissé ellentmondásos, mert fizikai fájdalommal akarod leszoktatni arról, hogy fizikai fájdalmat okozzon magának? Hol a ráció? Orvos kell a gyereknek.

18/L

2011. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Egy normáslis, gyerekével jóban levő anya az első sokktól sem fogja megverni a gyerekét, ha ilyet lát. Ki mondta, h éjszaka kéne a gyereket pszichológushoz venni? Mindenki tudja, h oda nem lehet akármikor menni.

Elég buta az elméleted.

2011. nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá tennék, h én meg begyógyszereztem magam 16 évesen, kórházba kerültem, de anyámnak sem az volt az első, h megverjen. Sőt, nem vert meg. Azon volt, h hamar kikerüljek a kórházból.
2011. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
*Sőt, nem vert meg egyáktalán, utána sem.
2011. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!