Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves lányom van nem tudok...

3 éves lányom van nem tudok hatni rá nem hallgat a szép szóra, nem teszi meg amit kérek tőle rossz anya vagyok? Mit csináljak, hogy legyen tekintélyem mint szülő?

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya ettől még. Az anyaság nem egy velünk született képesség, tanulni kell. Gondolom az első gyermeked és azért nincs kellő tapasztalatod a témában. A lányod pont abban a korban van amikor próbálgatja, hogy milyen hatást tud tenni az emberekre körülötte, így nálad is folyamatosan feszegeti a határokat, hogy meddig mehet el. Ez teljesen normális, de még most fel kell állítanod szabályokat, amiket következetesen be kell tartatni vele. A hisztinek nem szabad bedőlni, mert akkor azt fogja csak látni a lányod, hogy hisztivel bármit elérhet, ha kitartóan üvölt és dobálja magát, akkor célt ér vele. Ha nem fogad szót, akkor meg kell neki mondani, hogy mi lesz a büntetése, miért nem szabad az adott dolgot. Ha ennek ellenére megteszi, akkor meg kell büntetni. Nem verésre gondolok, hanem mondjuk sarokba állítani/ültetni egy bizonyos időre. Azért ne legyen 3-5 percnél több. Az is elég nagy bünti lesz neki ne aggódj. A lényeg a következetesség. Ha valamit egyszer nem engedsz meg, azt máskor se engedd!
2009. dec. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

És ha nem marad a sarokban akkor üljek oda vele????

Sajnos már én is ott tartok, hogy kiszaladok a világból, a hisztiktől.

Nálunk a visszabeszélés megy de nagyon, na meg a csúnya beszéd.

Komolyan mondomn olyan tündéri baba volt, és akkora kisördög lett.

Abszolút nem fogad szót, és én annyira fáradtnak érzem magam, hogy sokszor ha leülök mellé játszani, akkor is vita lesz a vége, mert csúnyán beszél közben, meg köpköd engem.

Jajjj nagyon nehéz.

2009. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nem fogad szót sarokba állítás helyett próbáld ki hogy becsukod a szobájába annyi percre ahány éves. Így nem tud eljönni a büntihelyről. Ha kijött ölelés, mond neki hogy szereted de ezt meg ezt nem szabad csinálni. Köpködésnél, csúnya beszédnél 3x rászólnék, utána felállnék és vége a közös játéknak. Esti mesét időnként fejből mesélnék és egy olyan kisgyerekről szólna, aki nem fogadott szót, csúnyán beszélt, stb., és hogy ennek mi lett a következménye (pl anyukája sírt, apukája mérges volt, nem szerették az oviban, büntit kapott, stb.) , majd a kisgyerek megváltozott. A környezete is legyen példamutató, pl. no káromkodás, a problémák nyugodt rendezése, apa is tisztelettel bánjon anyával. A hisztivel ne érje el amit akar. Biztonságos helyre kell tenni hogy ne tegyen kárt magában és a berendezésben, azután had szóljon. Idővel rájön hogy fölöslegesen túráztatja magát. Apróságokon nem érdemes játszmázni velük (pl. melyik ruhát vegye fel), de a fontos és a veszélyes dolgokban következetesnek kell lenni. Amit ma nem szabad holnap sem szabad, és fordítva. Sok sikert kívánok!
2009. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szégyen, nem szégyen én meg szoktam zsarolni a lányomat. Nagyon szeret lovagolni járni, ezért ha már nem látok másik lehetőséget, azt szoktam neki mondani, hogy ha nem viselkedik normális gyerekhez méltón, akkor nem viszem el lovagolni. Ez általában be szokott jönni, de volt már olyan, hogy nem hallgatott rám és ezért tényleg lemaradt róla.

2009. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Ha nem marad a sarokban és kijön, akkor visszaviszed. Egészen addig, amíg ott nem tölt annyi percet, amennyi éves. Lehet, hogy először 20-30 alkalommal is vissza kell vinned és üvölteni, toporzékolni fog, de megtanulja, hogy büntetés jár azért, ha rosszalkodik. Nincs olyan gyerek, aki elsőre ott marad a sarokban.
2009. dec. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igaza van a lovaglós anyukának is. Bármilyen büntetés lehet, csak hasson. Ha szeret mondjuk játszótérre járni vagy van egy kedvenc babája, akkor az is büntetés lehet neki, hogy 1 napig nem játszhat vele mondjuk. Bármi jó lehet, ami büntetésként hathat a gyerekre.
2009. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az az igazság ezeket már próbáltam nála és a végén én adtam fel mert nem nagyon hatotta meg ezért is vagyok teljesen tanácstalan
2009. dec. 2. 18:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Mesélek neked valamit:D felfogsz tőle vidulni..ja és ez nem olyan mese,aminek lehetetlen a végére járni-TE IS EBBEN A HELYZETBEN VAGY:D

Szerintem NAGYON SOK 3 éves gyerek ilyen,nemtől,kortól,szülői neveléstől függetlenül.A te gyereked is majd kinövi,egészen biztos vagyok benne,nem vagy te ettől még rossz anya!!:D Majdha 5 éves lesz,akkor megfog változni minden,mert akkor már van "tekintélye" a szülőnek..ezt már én is hallottam elégszer,ugyhogy ezért tudom,és tapasztaltam is egy másik kislánynál.Ő most 4éves,aranyos kislány,szeret rajzolni,énekelni,tiszteli a szüleit,DE!3 évesen ismertem meg,akkor egy ördögfajzat volt,nagyon nem szerettem,főleg mikor átjöttek hozzánk..futkozott,kiment-bejött,kiabált,nem tette meg,amit az anyukája mondott neki..és lám-lám..4évesen mit csinál??Engedelmeskedik az anyukájának.Igaz,hogy néha még kell neki szólni,hogy ezt ne csináld,de már nem olyan rossz..sőt!

:D remélem felvidultál..:)

2009. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is hároméves, és vannak vele is problémák. De én azt figyeltem meg, hogy mégha nem is látszik azonnal de hat rá a büntetés, a beszélgetés, van hogy hosszabb van hogy rövidebb idő kell neki de egyszer csak azt veszem észre hogy használt és nem csinálja azt a rosszaságot amit előtte.
2009. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Az az igazság,hogy amikor én ennyi idős voltam és hisztiztem kaptam egy pofont és abbahagytam.Egyből felfogtam,hogy amit csináltam,az nem jó.Megtanultam,hogy ilyet többet nem csinálunk és ennyi.Nem vertek agyon,félreértés ne essék.Nem lettem tőle se agresszív,se verekedős.Amikor általánosba mentem,hatalmas előnyben voltam,hogy fegyelmezettségre neveltek.Nekem semmit nem kellett kétszer mondani,a többieket meg sehogy nem lehetett kordában tartani.És nyugodtan végig tudtam ülni akár hang nélkül a 8-szor 45 percet.

Szóval hálás vagyok édesanyámnak,hogy nem csak legyintett amikor rosszalkodtam,nem hagyott rám mindent és nem kapatott el.

Lehet lepontozni meg fújolni,ez csak az én véleményem.(18 éves lány vagyok)

2009. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!