Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudhatom hogy jo szülö...

Honnan tudhatom hogy jo szülö vagyok-e? Sokszor rákiabálok de nem verem meg jobb ez mintha néha kapna a popojára? S nem akarok rossz anya lenni

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Egy épeszű ember mindig kételkedik abban, hogy jó szülő e. Én úgy gondolom magamról, hogy nem vagyok jó: sokszor vagyok türelmetlen, sokat kiabálok, verni sosem verem. De amikor csak úgy odajön hozzám, megölel és azt mondja, nagyon szeretlek anyukám, marhára nem érdekel hogy jó anya vagyok e más szerint. A gyerekemnek jó vagyok, neki én vagyok a legjobb és csak ez számít.
2010. dec. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek az előttem szólóval,a gyermek reakciója jelzi a legjobban,jók vagyunk-e neki,mert ha megsimogat,vagy odabújik,vagy csak ad egy puszit,már a legjobb anyának érezzük magunkat,mert a gyerekünknek a saját anyukája a legjobb. :)

Én is sajnos szoktam kiabálni,mert ha már nagyon kihoznak a sodromból,elszakad a cérna-egy 3 és fél éves fiam és egy lassan 2 éves lányom van-amikor veszekednek,vagy nem fogadnak szót fel tudnék robbanni.Van rá példa,hogy oda is csapok valamiért,pl. ha a nagyobb bántja a picit,de sztem ezzel még nem okozok olyan nagy traumát a gyereknek,mert neki is tudnia kell,mi a rend.Lehet hogy van aki lepontoz ezért,de nem érdekel.A párom szokta mondani,hogy ha rosszalkodnak,akkor inkább csapjak a fenekükre,minthogy kiabálok,de én nem vagyok annak hive,hogy állandóan kapjon a gyerek,mert azért szóval is lehet hatni rájuk,persze szép szóval,én sem ordibálok állandóan.Egyébként nekem is az a legjobb visszajelzés,hogyha a gyerekeim megszeretgetnek,vagy egyszerűen csak az esti lefekvésnél tőlem igénylik a betakarást,jó éjt puszit,mert nekik én vagyok a legjobb anya.

2010. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
30%
Elsőnek: engem valahogy nem nyugtat meg, hogy ha kiabálok is biztos jó vagyok mert a gyerek azt mondja szeret. Persze, neki nincs másmilyen mintája, így ő azt hiszi minden anya ilyen és persze hogy azt mondja szeret. Elfogadom, hogy téged ez megnyugtat, engem nem tenne nyugodttá.
2010. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!