Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit gondoltok ezekről, amiket...

Mit gondoltok ezekről, amiket csinálnak a gyerekeim? Mit tegyünk? Már az idegösszeomlás szélén vagyunk.

Figyelt kérdés

2 évesek,ikrek,fiúk.Kis lakásban élünk,nagyon szeretjük őket,mindenük megvan.Csak délelőtt vagyunk otthon,délután mindig elvisszük őket valahova,levegőzni,mert nagyon elevenek.

A következőket művelik a lakásban:Ha le van eresztve a függöny,leszaggatják a karnisról(ezért fel van tűrve,kb. másfél éve),ki-be kapcsolgatják a tv áramtalanító gombját(már egy tvt elrontottak,ezt nem tudjuk fentebb helyezni),felmásznak mindenhova,leborítják pakolják a könyveket és szétszaggatják(már elpkoltuk ezeket is,a csupasz könyvespolc maradt,de így meg azt akarják leszedni,ami szükséges használati tárgy van ott),leszaggatták a falikarokat az ágyunk fölött,ma délelőtt kinyitották a vitrint,kiszedtek belőle pár csészét ,földhözvágták és összetörték(volt rajta babazár,ami egy fél évig funkcionált is,de most felállnak bármire és úgy kinyitották(már beszereltük az új zárat).Sorolhatnám még,amiket csinálnak,ez egy kis ízelítő volt.Nem beszélnek,nem szobatiszták,amúgy megértik a beszédet.MIt tegyünk??Rimánkodunk,magyarázunk hónapok óta,közel 1 éves koruk óta így élünk.Senkire és semmire nem hallgatnak,oda is csapunk,de utána meg nekünk sz.r,ők ugyanúgy csinálják tovább..Én már sírok,apjukra sem hallgatnak.

Egyébként leköthetők,ha érdekli őket egy játék megülnek mellette,tvt nézni is szeretnek(kisvakondot).


2011. nov. 13. 13:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Bünti hol marad?
2011. nov. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen..nekem a fiam volt ilyen, az egész lakást havonta rendeztem át, ahogy fejlődött és mindent elért...Mindenhova zár, könyveket nem tettem lentre, függönyt szintén feltűrtük stb stb. Egyik szobát kialakítottam játszósnak szóval ha valami dolgom volt ott intéztem ott el tudtam szabadon engedni.

És délelőtt is 1-2 órát és délután is 1-2 órát szabadlevegőn voltunk.

Csak ugye nekem csak 1 volt így egyszerűbb volt a helyzetem...

Ami bíztató: most 4 éves és már 1 éve nem csinál semmi ilyesmit!! Mindannyiszor mikor "rosszalkodott" elmondtuk hogy ez nem szép dolog meg ez nekünk nem tetszik és igyekeztem nagy százalékban megakadályozni hogy még több rosszat csináljon.

Ma már ő mondja a hugának mit szabad és mit nem, és szól ha a huga épp valamit tönkre készül tenni illetve ugyanazokat mondja amiket anno mi neki:)

Egyébként a huga kb. 100szor kezelhetőbb etéren, rá egyszer kétszer rászólunk és már abba is hagyja van hogy hisztizik, de azért legközelebb nem próbálkozik meg a dologgal.

Ezt csak azért írom, hogy van ilyen és olyan gyerek is.

Nálatok biztos közrejátszik hogy egymást viszik bele a rosszba, úgymond megoszlik a felelősség köztük.

Ami viszont nem annyira jó hír (bár lehet nálatok szó sincs ilyenről) hogy a kisfiam enyhén hiperaktív és figyelemzavaros, járunk terápiára is.

Szóval az nem volt véletlen hogy ennyire "szétkapta" a házat pici korában, és ennyire elengedte a füle mellett, mikor szóltunk.

2011. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Bünti is van,betesszük őket a kiságyba,és rájuk csukom az ajtót.Ezt nagyon zokon veszik,sírnak nagyon.De csak ideig óráig hat,mintha fel sem fognák,ugyanúgy csinálnak mindent.Utóbbi időben a kicsi ha fegyelmezem már vissza is prüszköl,fúj a szájával,(beszéd nélkül visszafelesel).Sem a kemény szigor,sem a kérlelés,magyarázás,büntetés,odacsapás nem hat.
2011. nov. 13. 13:32
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

ne mondj nemet, vagy ha lehet nagyon keveset.

na de nem is szabad megengedni amit csinálnak.


pl vitrin kipakolását meglátod hogy arra megy, érekli, akkor egyszerüen mondod neki hogy nem szabad megmutatod hogy törékeny arra neked szükséged van majd elviszed a szobájába és megmutatod neki hogy itt a te szekrényed és ebböl pakolj ki. vagy is egy alternatívát mutatni neki.


pl kislányom csapkodta az üveget hetekig, megmutattam neki, hogy lehet simogatni is, habár sokáig tartott, de kb 2 hét alatt rászkotattuk a simogatásra, már nem ütögeti.


aztán a kábelek, elektromos dolgok mindig is NEM volt, most mikor már jobban kipróbálná is nem, és ha kell ott állok és 10 percig mondom neki. majd megmutatom, hogy mi az amivel játszhat helyette.


ha leszedi a könyveket, mutasd meg nekik, az ö könyveiket és hogy azokat is leszedheti.


ne böntesd öket olyannal amihez nincs köze a bünnek.


vagy is a büntetés egy könyvespolc után az legyen, hogy segít vissza pakolni, és te meg mondogasd hogy most lehetne tv-t nézni, most lehetne játszani, de nem lehet mert pakolni kell. még ha nem is segítenek teljesen, akkor is ott kell maradniuk veled. ha együtt nem megy akkor az egyiket vigye el valaki sétálni míg a másik veled pakol vissza. majd legközelebb a másikkal.


szerintem ici pici korától nem voltatok következetesek és ezért szépen elkezdtek a fejetekre nöni. tudják hogy nincs következménye egy csesze dobálásnak, egy függöny letépésnek. pl én megmutattam a kislányomnak hogy ne ráncigálja hanem álljon elé és sétáljon át rajta. ez nagyon vicces, és azóta nem rángattja. ha eszébe jutna megint, akkor megmutatnám neki megint hogy lóbálja de ne tépje.


szóval vannak alternatívák, és egy nem mindig csakazértot szül.

2011. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen,én is gyanakszom egy enyhe hiperaktivitásra,főként a kicsinél,ő a főkolompos mindig,a másik csak megy utána,ő nyugodtabb gyerek,mozgásában is(de ő meg hisztisebb).Nagyon el vagyok keseredve,főleg a mai vitrinkirámolás kapcsán!!:((Hónapok óta a lakás rendezgetésén vagyunk,nem kevés pénzt beleáldozva,ők azonban mindig találnak vmi újabb passziót:(Nagyon elegem van!Bízok benne,h kinövik majd,de úgy érzem,megőszülök addigra,értelmes dolgokban nem fejlődnek,beszédben,szobatisztaságban,csak a rosszaságban.
2011. nov. 13. 13:37
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok.


a legrosszabb bünti amit csinálsz. egyrészt az alvást egyre jobban fogják utálni, más rézst ha kimásznak leeshetnek, harmadrészt a büntetésnek semmi köze nincs a bünhöz, ezért nem használ.


a büntetés függjön össze a büntetéssel, a többinek semmi értelme nincsen.

2011. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
Nem gondolkodtatok a bölcsin? Az én lányom is egy dúvad volt és már semmi nem segített,folyamatosan bolondot csinált belőlem. Aztán elkezdtük a bölcsődét és megjavult. Megszokta a szabályokat,tökéletesen beilleszkedett,jól viselkedik.Fontoljátok meg.
2011. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jajj,dehogynem,mindig odafigyeltünk ezekre,volt magyarázás,kérlelés,kézrecsapás,szigor,mindig volt részünkről következménye a rosszalkodásnak,és mindig próbáltuk kikerülni ezeket a helyzeteket,pl. függönyfeltűrés,zárak felhelyezése.
2011. nov. 13. 13:42
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznos,bár iszonyat türelem és következetesség kell hozzá: http://www.youtube.com/watch?v=okr8aK3KbYI&feature=related
2011. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az alvást emiatt nem utálták meg,nagyon jó alvókájuk van/volt mindig is.A kiságyból való ki-be mászás profin megy nekik,szó nincs leesésről...

Köszönöm a válaszaitokat,és várok még továbbiakat!A bűn büntetéssel való összefüggése jó gondolat,ezt alkalmazni fogom.

A bölcsin nekem is jár az eszem,erősen,a gond ott van,h akkor vissza kell mennem dolgozni,a munkahelyem pedig egy pokol,váltani nem tudok.Így ameddig lehet,húzom -halasztom a dolgot.

2011. nov. 13. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!