Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 18 év alatti gyerekek...

A 18 év alatti gyerekek öngyilkossága. Szörnyűséggel tölt el. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
kik a hibásak, a szülők, az osztálytársak a társadalom, a mai emberek kicsorbult gondolkodás módja és életfelfogása? Ezek az emocionális érzések. Hová fejlődik még ez a világ? :s
2011. márc. 25. 19:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
mindenki.Mindenki hibás.Hibás s szülő mert a jó isten rá bízta azt az embert,és kutya kötelessége óvni,védelmezni,szeretni,mi fontosabb nála?hibás az iskola,mert látni kéne milyen bajban van egy gyerek,hibás a gyerek is,mert hagyta hogy ilyen mélyre menjenek a dolgok,hogy egy segíts szót senkinek sem mert ki kiabálni.És hibás a társadalom is,mert sajnos ma az a menő ha át gázolunk,átvágunk,megverünk mindenkit,mert ma csak úgy jó ha nekem jó,mert nincsenek értékek,és ebben nőnek fel gyerekeink.tudom miről beszélek,egy 19 éves fiam van,és egy 2 éves is.
2011. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Ezt, a pannonhalmai 14 éves diáklány esete miatt kérded? :/
2011. márc. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is kérdeztem a fiamtól, amikor elmesélte, hogy azt a pannonhalmi kislányt ő is ismerte.

Szerinte ők most ilyenek, a tavasz miatt is depressziósak, meg általában. Nincs életcéljuk, nem látnak maguk előtt jó példát.

Van olyan tizenéves barátnője, akit pszichiátrián kezelnek,.

Nézd meg, hány tizenéves írja, hogy az öngyilkosság gondolatával foglalkozik, mert nem megy a suli,de nem is érdekli, nincsenek barátai, nem tud mit kezdeni magával!

És a válaszok?

Amikor a fiam azzal jön haza, hogy a 19 éves barátnője azt mondta, hogy legjobb lenne meghalni, mert már öregnek számít, hát csak a levegőt kapkodom.

Miért érzi ezt? - kérdeztem.

Mert a 19- 20 éves fiúk csak a 15-16 éves lányokra hajtanak, és ő már nem kell senkinek.

Érted ezt?

2011. márc. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem csak az utóbbi néhány évben, az emberek elgyengültek túlságosan gyengék a mai emberek/gyerekek ehezz a mai élethez/világhoz nem tudják kezelni a helyzeteket GYENGÉK túlreagálnak mindent pedig a válasz és megoldás ott van a szemük előtt.BOLOND emberek szerintem mindaz amit egyetlen nap alatt teszünk embertársainkkal nevetséges és szánalmas a világ valódi gondjaihoz képest.1 kis odafigyeléssel és hidegvérrel/fejjel sok bajt meg lehetne előzni.:s pffffffffff elképesztő
2011. márc. 26. 09:50
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
média. azt diktálja hogyha nem vagy olyan mint XY sztár, ha nincsenek olyan ruháid, és ha nem így nézel ki nem vagy menő. az osztályban a menő lányok próbálnak így öltözködni, és mivel elhiszik, hogy h.ülye aki nem azt viseli, ők is így gondolják, és kiközösítik azt, aki nem olyan. persze ez durva dolgokhoz is vezethet pl. fiúknál a verés lányoknál anorexia, bulimia, stb, és mivel núgy érzik nem szeretik őket, öngyilkosak lesznek, de mindez lehet még hátrány, hogyha a gyerek nem tudja kivel megbeszélni a gondjait, pl. szülők, idősebb testvér, igaz barátok.
2011. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

ezért mondom hogy gyengégék.


személyem szerint jártam olyan suliba ahol nagyon brutál dolgok mentek mindennaposak voltak a tanárverések késelések a WC-ben belőtték magukat,félholtra vert gyerekek/diáko mert épp 1 hülye állatnak olyan kedve volt hogy...és még sorolhatnám sorolhatnám.

azt szűrtem le az egészből HOGY A FŐ PROBLÉMA AZ ISKOLÁBAN KEZDŐDIK. ha a suliban van vmi gebasz akkor az kihat a otthoni baráti és mindenféle körre/kapcsolataira az adott diáknak.rengeteg gyerek van akit az iskolában bántalmaznak/kitaszítanak és ezért szó szerint és nem kell kicsinyíteni tönkre megy az életük,és a szülőknek nem mondják el mert tudom magamról mert velem is ez történt és én is kiakartam nyírni magam fogalmam sincs hogy bírtam ki de kihúztam és most 18 éves vagyok és fiú eldöntöttem hogy olyan ágban fogok dolgozni ahol megtudom akadályozni ezeket a dolgokat megváltoztatni nem lehet az embereket,de 1 kicsit befogadóképesebbé és megértőbbé...meg lehetne próbálni.

2011. márc. 26. 12:31
 7/26 A kérdező kommentje:
*gyengék
2011. márc. 26. 12:35
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

Miért régen nem voltak öngyilkosok? Dehogynem, mindig voltak, vannak, lesznek gyengék, akik kihullanak. Ez nem a mai társadalom hibája, az élet ilyen. Van természetes szelekció, nem tudod megváltoztatni, a természet elveszi ami kell neki.

Mindenki a saját sorsáért felelős, függetlenül szülőktől, osztálytársaktól, társadalomtól.

2011. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
igen igazad van,de akkor is segíteni kell azokon akik gyengék...áááááááá ördögi kőr túl nagy ez a világ
2011. márc. 26. 15:35
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező rosszul gondolod a dolgok otthon kezdődnek el a családi légkör meggyengiti a gyerek lelkét és már igy jutt el a közöségbe ahol nem tud helyt állni.
2011. márc. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!