Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy egyik haverom magázza az édesanyját? Számomra ez elég furcsa dolog.

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 22:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Pedig gyakran előfordul.

Náluk ez a szokás. Akik tegezik a szüleiket, azoknak ez valóban furcsa, de gyakran előfordul. Nagymamámat mindhárom gyereke magázza. És az összes unoka tegezi:)

2010. nov. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%
Persze fura egy kicsit a mai világban, de régen ( és ezek szerint még a mai napig) ezzel is kimutatják tiszteletüket a szüleik felé. Szerintem ez nem rossz dolog ;)
2010. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen ismerősöm, és nagyon furcsa volt. Neki természetes, erre nevelték. Én nem engedném hogy engem magázzanak a gyerekeim.
2010. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
100%
Szerintem szép dolog, ez a tisztelet egy formája. Én ugyan mindenkit tegezek a családban, egyedül a bátyám anyósát és sógornőm nagymamáját nem. Párom is magázza az apját, ugyanúgy a testvérei is. Mindenhol más a szokás, tudod, "ahány ház, annyi szokás" :)
2010. nov. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A férjem külföldi, ő is és az öt testvére is magázza a szüleit. De szerintem az azért más egy kicsit, mert más nyelvben egyáltalán nem olyan körülményes a magázódás, mint a magyarban. Nincs magázás, önözés, tetszikelés, csókolom-jó napot és még ezer árnyalati különbség.

Azt mondta a férjem, hogy szeretné, ha minket is magáznának a gyerekeink. Mondtam, hogy külföldiül nem bánom, de magyarul inkább ne. Bár gondolom, aki így nő fel, annak nem tűnik az egész olyan körülményesnek, mint nekünk.

2010. dec. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám a szüleit( nagyszüleimet) magázza.Én is magázom őket.Tesóim tegezik.

Anyut nem magázzuk.nekem kicsit furcsa, de ahány ház annyi szokás :D

2010. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is magázom, persze osztálytársaim, ha hallják nagyon furcsa nekik, de én nem tudnám letegezi anyukámat, apukám már sajna nincs de őt is magáztam.
2010. dec. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Én nem tudnám elképzelni, talán mert soha senkinél nem láttam ilyet, csak ősrégi filmekben. Számomra ez olyan rideg távolságtartásnak hat, ami szerintem a szülő-gyerek kapcsolatot nagyban rontja.

Mellesleg nekem az volt furcsa még középsuliban, hogy egyesek vették a bátorságot, hogy tanárt tegezzenek le.

2010. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Az én álláspontom is inkább az utolsó válaszolóhoz áll közel. Számomra is nagyon furcsa ez a dolgok és meglepődve olvastam, hogy mennyien vannak így, hogy magázzák a szüleiket. Számomra továbbra is elképzelhetetlen, hogy én hasonlóképp cselekedjek.
2010. dec. 4. 08:41
 10/27 anonim ***** válasza:

Én tegezem a szüleimet, de Édesanya, Édesapa a megszólíás.

Ők is így hívják a nagyszüleimet, de ők magáznak, mi tegezzük őket. Bár apum Idesnek nevezi a mamát...

2010. dec. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!