Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kislányom 3 éves és még...

A kislányom 3 éves és még mindig cumizik, ugy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
A 3 éves kislányom hisztizik,nem fogad szot,hogy tudjam leszoktatni róla?Kérem sigetsetek gyorsan!
2011. nov. 24. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 2,5 évesemet úgy szoktattam le róla,hogy hagytam a cumit elérni.Vagyis nagyon sokat nagyon sokáig főztem a cumit ettől ellágyul.A lányod amikor szopogatja segít ebben,hiszen a nyál lebontó enzimeket tartalmaz.

Amikor a cumi már a számára is gusztustalanná vállik,akkor vedd meg azt a cumit a boltban amit egyébként soha nem adtál volna neki.Legyen kemény nagy cumi.Ha a sajátján a gumi rész már érdes és aprócska darabokat látsz rajta,akkor add oda neki az új cumit,amit ne főzz ki csak mosd meg jól.Ez azért fontos,mert tudni fogja,hogy ő kaphat másikat ahelyett ami tönkrement,de az újat nem fogja elfogadni.Az enyém maga mellett tartotta elalvás előtt nézegette a szép új teljesen használhatatlan cumiját.Soha többé nem kért cumit.

2011. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem meg készítsd fel, hogy jön a Mikulás, elviszi a cumit mert ő már nagylány, de cserébe hoz valami szép ajándékot (és hozzon).


Mikulás napjára eltűnhet a cumi, mintha tényleg elvitte volna.

2011. nov. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy sikerült, hogy közöltem vele, hogy a nagylányok már nem cumiznak ám... Erre közölte, hogy oké, letette az éjjeliszekrényre, és azóta hozzá sem nyúlt :)

Igaz, ez már 4 éves korában történt, most 9 :)

2011. nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az észérvek hatottak. Megbeszéltük, hogy igazi szülinapi buli csinálok neki, és amikor már jól beleélte magát, azt mondtam neki, hogy ez csak nagy lányoknak jár, aki meg cumizik, az még kicsi. Együtt dobtuk ki a cumit. Buli után kérte ugyan, de mondtam, hogy most nincs bolt, holnap veszünk. Másnap sokat beszélgettünk arról, hogy milyen nagy már, és nem kell a cumi. Beletörődött, de este újra kérte, de megint azt mondtam, most már nincs bolt. 3 nap alatt túl volt rajta.

Barátnőm gyerekeinek a cumiját a nyuszi, ill. a Jézuska vitte el más kicsi gyerekeknek, és ajándékot hozott helyette. Náluk ez vált be.

De az is nagyon jó, amit az első írt, és talán a legemberségesebb megoldás.

2011. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddigi tanácsokat!Mikulásost ki fogom probálni!A hsiztijével mit csináljak?
2011. nov. 24. 12:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én belemártottam a kávéba, és közöltem, hogy lekakilta a bogár. És azonnal eltolta, nagy fujjogva. 3 éves volt.
2011. nov. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
fiam a mikulásnak adja a cumit.megbeszéltem vele,hogy jön a mikulás és odaadjuk neki helyette meg hoz neki csokit,cukrot,nyalókét meg gyümiket.azóta is sokat mondom neki,hogy lelkiekben fel tudjon egy kicsit készülni,ne legyen váratlan neki hogy volt nincs.
2011. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez a mikulásos dolog ez nagyon tetszik én is ki fogom probálni a kislányomon!
2011. nov. 24. 13:14
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell semmi különös, fogod kidobod, hisztizik, majd abbahagyja.
2011. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 joe90210 válasza:
Régen lehetett kapni a gyógyszertárban ilyen keserű kenőcsöt,ami pont erre volt kitalálva,valamint az ujjszopás ellen.Talán még mindig van.Meg kell kérdezni.
2011. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!