Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen lelki sérülésekben...

Milyen lelki sérülésekben lesz része annak a gyereknek, akit elhanygaolnaka és nem szeretik a szülei?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez annyira relatív, hogy elhanyagolják, és nem szeretik... Erre a kérdésre nem lehet választ adni. Semmi konkrét info nincs. Nagy általánosságban lehet hablatyolni...
2011. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor leírom konkrétabban..nem nevelik rendesen hanem feladják idő előtt.. vagy nem foglalkoznaka gyerek problémáival inkább a homokba dugjáka fejük mintha nem lenne semmi baj, vagy esetleg túlzottan elkényeztetik.. vagy mondjuk egy puszit se kap egyik szülőzől sem a gyerek?
2011. dec. 17. 21:48
 3/10 anonim ***** válasza:
ha kezdettol fogva igy szokta meg akkor nem tanulja meg a szeretetet atadni o sem es felnott koraban hideg termeszetu lesz. gondolom en.erre a kerdesre inkabb pszichologus adhatna kielegitobb valasz!
2011. dec. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos visszafordíthatatlan lelki sérüléseket okoz egy gyermeknek! Iskolás korban pedig szépen jönnek elő a mindenféle zavarai, pszichológus/pszichopedagógus segítségére lesz szüksége!
2011. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt senki nem tudja előre megmondani.

Freud biztos, hogy visszavezetné ide, bármit csinál is a gyerek életében.

Adler szerint a saját sorsodért te magad vagy a felelős. Úgyhogy lehet belőle egy érző, tökéletes ember.

Édesanyáméknak szörnyű gyereksors jutott. És egyébként a 7 gyerekből valóban a többség alkoholista, de 3-an megtalálták a helyüket az életben, dolgoztak, megbecsülték őket és nem lettek hideg, érzéketlen emberek. Sőt egyszer kell említeni nekik bármit és szó szerint ugranak és megcsinálnak mindent. Például anyukám kérdezte, nincs e az unokádnak egy gyerekbiciklije, amit nem használ. Másnap ment Pestre és hozta a biciklit, örömmel.

Ez a baj ezzel, hogy előre nem lehet megmondani.

2011. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Emlékszem, le kellett rajzolni a családot. Lerajzoltam, de én nem voltam rajta. Áldozat típussá tett, a pedofil emberkék pedig tudták, hogy ki az aki gyenge. Zárkózott és szorongós lettem, voltam azt hittem így születtem . Önértékelési zavarom volt (alul értékeltem magam). Szinte bármit megtettem volna egy csepp szeretetért, figyelemért ezt voltak akik kihasználták. Az utcán mindig azt hittem ha megnéztek, hogy azért néznek mert csúnya vagyok, csúnya az öltözékem, nevetséges vagyok. Kevés barátom volt mindig, mert zárkózottságom miatt amíg közel nem kerültem valakihez, nem nagyon beszélgettem, féltem, hogy rosszat mondok. Aztán találkoztam olyan emberekkel akik elfogadtak és szerettek, majd megismertem a férjem. Ő volt az, aki megmutatta, hogy szép vagyok kívül, belül. Ma már teljesen másképpen élek, érzek. Egyedül nem ment volna, hogy megváltozzak. Gyenge voltam. Mitől is lett volna erőm? Most már családom van. Bátran az emberek szemébe nézek és anyatigrisként védem a gyermekeimet ha kell. Sokáig nyalogattam a sebeimet, de ma már gyógyulnak. Szörnyű és bár igyekszem csak előre nézni, időnként felszakad közülük egy-egy és sajog.
2011. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bár már nem vagyok gyerek (22), de én anorexiás lettem miatta. Azt akartam, h figyeljenek rám, lefogytam hát. Megszívtam, mert ugyanúgy lesz.rnak, csak most kaparhatom össze magam.


Egyébként sokat sírok, jelentéktelennek érzem magam, feleslegesnek, csúnyának. Eltűnt belőlem a tűz, az életkedv, minden, ami voltam, és élőhalottá váltam. Régen novelláztam, írtam, énekeltem, sportoltam, most sokszor naphosszat csak bámulok magam elé, és azt kérdezgetem, mit csinálok rosszul? ÉN mit csinálok rosszul.

2011. dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem tudom,hogy most velem van a baj vagy a szüleim nem foglalkoznak velem eleget..én kevésnek érzem nagyon:S
2011. dec. 21. 20:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor vagy ő lesz az ellenpélda és a saját gyerekit nagyon szeretni fogja,


vagy


olyan lesz mint a saját szülei.

2012. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
alacsony önértékelés, önbizalom hiány, párkapcsolati problémák,különböző függőségek
2012. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!