Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova fordulhatnék, ha erős a...

Hova fordulhatnék, ha erős a gyanúm, hogy kisfiam autista?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 08:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
menj el a gyerekorvoshoz,ő tudni fogja hova kell menni.amúgy miből gondolod?mennyi idős?
2011. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A nevelési tanácsadóban megmondják, hová menj, esetleg ők is megnézik. Amúgy a Delej utcában és a Vadaskertben diagnosztizálnak.
2011. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Az utolsó hozzászólásom kérlek olvassátok el!

2011. dec. 19. 09:08
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

szia

minden amit leírtál jellemző egy egészséges ilyen korú gyerekre. A fiam 4 éves még mindig fél a hangos zajoktól. Épp 2 éves volt amikor, elkezdett szavakat mondani, és 3 mire elkezdett beszélni.

Viszont a bölcsibe integrált csoportba járt, voltak autista gyerekek, és amiket leírtál egyiknél sem figyeltem meg. Diagnózist sok esetben, legkorábban csak 4-5 éves korukban kapnak. Sokan ennél sokkal későbben. És sok orvosi, fejlesztési, diagnosztikai procedúra után. Első menetben a háziorvoshoz kell fordulni, ő majd továbbküld.

2011. dec. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Most beszéltem a gyerekorvosunkkal, szerdán kijön hozzánk és megbeszélem vele. Nagyon magam alatt vagyok, csak sírok és sírok.... Ma reggel pl sorba rakta a virágaimat, mikor szárítottam a hajam kiment. A szavakat amiket ki tud mondani állandóan ismételgeti.
2011. dec. 19. 09:29
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak szinte ugyanúgy viselkedik mint a tiéd de nem autista csak szellemileg sérült.
2011. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
-nak
2011. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És a te kisfiad mennyi idős? miben nyilvánul meg h sérült? mikor kezdtél gyanakodni? hol diagnosztizálták?
2011. dec. 19. 10:38
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam már 9 éves.Nekem kb 2 éves korában lett gyanús hogy valami nincs rendben,de a gyerek orvos azt mondta minden oké csak kicsit lassabb a többieknél.Az én fiam is rázogatja a kezeit és néha a fejét is,állandóan csavargat vagy pörget valamit a kezeivel,dührohamai vannak(bár ezek már egyre ritkábban fordulnak elő)4 éves koráig nem beszélt csak baba nyelven vagy saját maga kreált szavakkal amik még csak véletlenül sem hasonlítottak az eredeti szóra,nem énekel,nem tud egy mondókát sem,viszont ami érdekli azt profin mondja,a mai napig fél a hangos zajoktól gépektől de még a kiabálástól is,nem tud rajzolni sem.Én sok helyre elvittem,pszichológusokoz,gyerekorvosokhoz,nevelési tanácsadóba,mindenütt azt mondták hogy nem autista hanem megkésett beszédfejlődésű és enyhén szellemileg sérült.4éves kora óta jár logopédushoz,mozgás terápiára és fejlesztő pedagógushoz.Most másodikos integrált osztályba jár és nagyon szépen fejlődik.Rengeteg türelmet és időt igényel de megéri!
2011. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Nekünk is 2 éves korában lett gyanús a gyerek, de 5 éves koráig mindenhonnan elküldtek vele, hogy szép aranyos behozza. A Vadaskert Alapítványtól kaptunk végre 1 hónapja diagnózist, autista. Összeomlottunk, de most már legalább tudjuk mit kell vele csinálni!!
2011. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!